Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Da, Mircea, ma intereseaza tavita pentru Opel Astra G, varianta hatchback. Ti-am dat PM cu adresa de livrare.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!

 

qwerty66 - iti multumesc pentru ca esti clientul nostru si sper sa ne mai "vedem".

 

Pentru toata lumea: pe www.rimimg.ro/catalog sunt cateva mii de poze cu tavite, covorase, bandouri, cotiere pentru fiecare masina in parte.

 

Ceau!

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Tavita portbagaj pentu Ford Focus Sedan 2008 ai si la ce pret te rog?

Share this post


Link to post

Mi-a venit rindul sa postez aici si o fac cu placere :)

 

@themircea: am primit coletul, a fost asa cum ai spus, in coltul dreapta nu se potriveste. In rest, felicitari pentru seriozitatea si promptitudinea cu care tratati clientii.

Share this post


Link to post

Salut,

 

Pentru Chevrolet Epica ai ceva care sa vina "la fix"? Pe site am gasit pentru Captiva si seamana destul de bine cu ce mi-ar trebui mie, dar numai pe fata, cele de pe spate nu par sa se potriveasca.

 

Cele universale UNI2 nu se potrivesc la sigur pentru ca Epica are o decupatura la cele de pe fata cum au cele de Captiva.

 

Astept raspuns.

 

Merci!

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

Vreau si eu un set de covorase de cauciuc si o tavita pentru portbagaj pentru Suzuki SX4, caroserie SUV 5 usi, crossover.

Detaliile pentru livrare ti le trimit pe PM.

Share this post


Link to post

Salut,

Astazi le-am primit, le-am montat si vin foarte bine. O sa-ti fac reclama pe forumul suzuki club ro.,probabil ca multi isi doresc dar nu stiu despre existenta acestui magazin. Am o intrebare: pentru un microbuz Renault Trafic (9 locuri) gasesc covorase si tavita?

Edited by vidax

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

 

Poti sa imi spui, te rog frumos, cat costa 8 capse pentru covorase? (cele mai mici ca dimensiune)

De asemenea ma intereseaza si un pret pentru bandouri laterale Tico.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut Mircea!

 

Am facut si eu azi o comanda pe www.rimimg.ro pentru un set de covorase de cauciuc pentru Lacetti. Sper ca ai si ca vor ajunge cat mai curand...

Share this post


Link to post

Salut,

 

Pentru Chevrolet Epica ai ceva care sa vina "la fix"? Pe site am gasit pentru Captiva si seamana destul de bine cu ce mi-ar trebui mie, dar numai pe fata, cele de pe spate nu par sa se potriveasca.

 

Cele universale UNI2 nu se potrivesc la sigur pentru ca Epica are o decupatura la cele de pe fata cum au cele de Captiva.

 

Astept raspuns.

 

Merci!

 

Am asteptat raspuns o saptamana si pana la urma mi-am luat Petex universale (scria ca sunt si pt Epica) din supermarket. S-au potrivit la fix. Sorry, dar m-ati pierdut de client...

Share this post


Link to post

La Multi Ani, sanatate si numai bine, tuturor!

 

Scuze celor care au intrebat in posturile anterioare, dar nu le-am raspuns.

Motivul este cel pe care l-am mai scris in repetate randuri : desi toate setarile sunt in ordine, primesc doar in mod aleatoriu notificari despre posturi noi pe acest forum.

 

Daca vedeti ca nu va raspund in 24 de ore, inseamna ca nu stiu despre intrebarea voastra si, prin urmare, va rog sa ne contactati la telefoanele din semnatura mea sau pe unul dintre site-urile www.covoraseauto.ro , www.taviteportbagaj.ro , www.presuriauto.ro sau in catalogul virtual www.rimimg.ro/catalog - aici sunt si toate pozele.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Tavita portbagaj pentru un Golf 3, hatch? M-am uitat pe site-ul vostru dar nu am gasit-o.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Mircea, pentru Spark II M300, te rog sa-mi spui si mie daca presul de la sofer intra si sub pedale. Daca nu intra e nasol, caci toata murdaria care se desprinde de pe talpile pantofilor se strange sub pres...

La Matiz am avut niste presuri poloneze care aveau o parte mai groasa si una mai subtire, care intra sub pedale. La pasagerul din dreapta, la fel, presul urca destul de mult sub bord.

La astea noi nu vad nimic :scarpin: .

post-76-034083200 1300190508_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut, mai tii minte ce model de bandouri mi-ai dat mie pentru Cielo ? Da cred ca stii, am vazut si pe site-ul de prezentare masina mea la categorica cielo. Acum 10 min am vazut ca mi-a luat unu ambele usi, si s-au dus draq de tot bandourile.

Vinzi cumva si doua bucati sau doar patru ? Si cam in cat timp ar fi disponibile la tine... ?

Share this post


Link to post

Am uitat sa intreb, poti sa recomanzi pentru Cielo si bandouri in coltul barilor ?

Share this post


Link to post

Salut!

 

Scuze pentru intarzierea in raspuns, dar... iar nu primesc notificari despre mesaje noi. :-W

Oricum, pentru orice informatii, poze, preturi, va sta la dispozitie site-ul www.rimimg.ro/catalog , iar colegii mei raspund la telefoane si mail-uri.

 

Englishman - cum sa nu fie? http://www.rimimg.ro/catalog/tavita-portbagaj-volkswagen-golf-iii-p-703.html

Atata doar ca la aceasta masina este o poza exemplificativa (asa cum de altfel scrie si pe pagina respectiva), nu-i chiar poza lui Golf III HB.

 

florinbad - pozele covoraselor sunt pe site.

Ce ai avut anterior erau, probabil, produse de o fabrica ne-agreata, care nu-si batea capul cu reglementarile internationale.

 

De vreo 10 ani exista niste safety-regulations, valabile pe toate continentele, si care spun ca lungimea covorasului soferului nu trebuie sa depaseasca pozitia de apasare medie a pedalelor.

Murdaria care cade de pe talpi oricum cade pe covoras, in cea mai mare parte. Repet, aceste reguli sunt valabile pentru fabricile care sunt agreate de producatorii masinilor respective. Restul, produc oricum vor ei.

 

TBird - Imi pare rau pentru masina ta! Sigur ca-ti putem oferi si doar elementele de pe o parte. Atata doar ca in acel caz nu mai putem suporta integral curieratul pana la tine.

 

Modelul pe care l-ai cumparat este scris in factura. Cand/daca vrei sa ti le trimitem, te rog sa-mi spui numele pe care s-a facut factura si gasim modelul.

In mod normal sunt pe stoc toate modelele in permanenta.

 

Pentru coletul barilor poti lua oricare dintre modelele de pe site. Daca vrei toate 4 la aceeasi lungime. Daca nu, poate vrei mai scurte pe fata si mai lungi pe spate. Depinde cum iti plac si cum vrei sa le montezi.

 

Tuturor - incepand de azi, se schimba si se simplifica sistemul de reduceri pentru forum.

Aveti 5% reducere fata de preturile de pe site. Daca pe site se ofera si alte promotii, reducerile se cumuleaza.

Share this post


Link to post

Salut Mircea !

Ti-am trimis si eu o comanda de covorase Cielo pe PM.

Te rog sa-mi confirmi ca ai primit mesajul. Multumesc !

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Am primit covorasele, sunt super.

In sfarsit am niste covorase de calitate.

Multumesc.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Tizule, te rog un pret pentru covorase de cauciuc si tavita portbagaj pentru un Audi A6 sedan, an 2010.

Share this post


Link to post

Salut, Mircea!

 

125, respectiv 154 ron, minus 5 % pentru forum.

 

Tuturor - se pare ca, desi toate setarile sunt OK, nu primesc decat in mod aleatoriu notificari despre mesaje noi.

Daca vedeti ca nu va raspund in 24-36 de ore, inseamna ca nu am primit notificare si va rog sa intrati pe www.rimi.ro sau www.rimimg.ro/catalog sau sa sunati la numerele din semnatura. Pe site, sunt pozele si preturile.

 

Fata de preturile de pe site, aveti 5 % reducere pentru forum.

Daca trimiteti mail sau sunati, sa nu uitati sa scrieti/spuneti nick-name+forum pentru reducere.

 

Duminica placuta!

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

O intrebare simpla : aveti cumva sau puteti aduce la comanda o tavita portbagaj pentru New Aveo Sedan 1.4 LT?

Daca aveti/puteti aduce care este pretul ei?

Multumesc si sarbatori fericite tuturor !

Share this post


Link to post

Salut Mircea, tavita portbagaj pentru Citroen C4 fabricatie: 2005, hatchback?

Share this post


Link to post

Tocmai am facut o comanda pe site pentru covorase Focus Mk3, 2012, hatchback. Astept confirmarea si reducerea aferenta . :) )

Share this post


Link to post

Salut Mircea, mai am vre-o sansa sa gasesc covorase de mocheta ca cele comandate mai demult? Parca V8 le spunea...

Share this post


Link to post

Primit comanda, bandourile laterale foarte ok, presurile de cauciuc...ma rog, se putea si mai bine...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...