Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Idem focus 2, multumesc!

Share this post


Link to post

Salut,

Vreau si eu un pret pentru covorase de Opel Astra H Caravan 2006 si bandouri de Matiz.Si poze daca se poate.

Multumesc.

 

Protectii pentru praguri ai mai adus pana la urma?

Edited by nonel

Share this post


Link to post

Incercati sa luati legatura telefonic, Mircea e mai mult plecat din tara, dar va ajuta colegii lui foarte repede!

Share this post


Link to post

Salut!

 

ionelfromrom - Tavita 151 + covorase 125 - 10 (ca-s impreuna) ; curierat rapid gratuit.

Mai jos ai o poza primita de la un distribuitor al nostru. (Multumesc!)

Cred ca e concludenta.

 

Wolfman - Tavita 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit.

Covorase putem sa-ti aducem de la alta fabrica fata de cele pentru Cruze si alte masini. 140-155 ron, in functie de cum le doresti.

Daca te intereseaza, te rog sa-mi spui si-ti pun la dispizitie toate informatiile.

 

Martiz - Focus II sedan, combi, hatchback?

Avem de toate pe stoc. Tavita 151 + covorase 115 - 10 (ca-s impreuna) ; curierat rapid gratuit.

 

nonel - la covorasele de interior nu conteaza ca-i caravan. Doar portbagajul - si tavita- difera.

Astra H covorase - 115 ron, bandouri Matiz - 130 ron. Minus 10 ron ca-s impreuna. Curierat gratuit.

Poze gasesti in modul urmator: in forumul "Accesorii, alte produse si servicii auto", gasesti titlul topicului nostru si langa el e un semn de attachment (o agrafa de birou). Apesi pe acesta si vezi toate pozele postate pe acest topic.

In postul meu din 30.01.2009 sunt poze cu modelele de bandouri pentru Matiz. Sa nu te deranjeze ca in poze e si un Matiz face-lift pentru piata Vestica. Portierele sunt aceleasi.

 

Protectii pentru praguri inca nu.

 

Mircea - Multumesc!

 

Ceau!

www.rimimg.ro

post-15291-127053804451_thumb.jpg

Share this post


Link to post

TheMircea-Multumesc mult pentru indrumari si pentru produse.Au ajuns de vineri :) .Sunt de foarte buna calitate.

Singura chestie care am observat-o la covorase e ca tampitii aia de la fabrica cand au prins covorasele intre ele,le-au gaurit.

Asta e,nu e vina ta.

Oricum multumesc mult si spor la vanzari.

Share this post


Link to post

Salut!

 

nonel - In primul rand, iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca iti plac produsele.

 

Cat despre fraza cu gaurile, in mod normal, avand in vedere respectul pe care il avem fata de aceasta fabrica si fata de produsele lor, epitetul descriptiv folosit de tine ("tampitii"), ar trebui sa-l iau ca pe un afront atat personal, cat si la adresa firmei noastre.

 

Trebuie sa-ti spun ca noi lucram doar cu fabrici pe care le alegem dupa niste criterii care ar putea parea absolut aberante si neprofitabile dupa standardele romaniei (cu "r" mic) de azi. Dar in momentul cand alegem un producator cu care sa lucram, realmente putem baga mana in foc pentru produsele acestuia si suntem mandri de acestea.

 

Cu intentii pasnice si cu tot respectul fata de tine, clientul nostru, ma limitez in prima faza la a-ti explica motivele respectivelor gauri, desi cred ca erau absolut evidente.

Nimic nu se face la nimereala si nimic nu este lasat in voia intamplarii.

Unii producatori auto cer ca presurile facute pentru masinile lor sa fie prezentate pe un umeras/display care sa usureze reprezentantelor si magazinelor expunerea pe niste trolere. Pe acele umerase, covorasele sunt fixate cu doua "capse", trecute prin doua gauri de 4-5 mm diametru, aflate in interiorul unui patratel format din caroiajul de 3 mm inaltime.

 

Prin urmare, tu ii faci tampiti pentru ca au urmat pretentiile/cerintele producatorilor auto. In Vest, ca sa existi si ca sa fii luat in considerare pe piata, trebuie sa respeci standardele pe care producatorii auto, precum si piata, le impun.

 

Pe de alta parte, sa nu uitam ca exista locasurile ovale ale sistemelor de fixare, care au 11/18 mm. Daca ar fi sa se scurga apa sau praful sub covorase, nu crezi ca ar gasi mai usor gaurile sistemelor de fixare in podeaua masinii, decat gaurile de 10 ori mai mici ale fixarii pe umeras?

 

Nu in ultimul rand, daca prin absurd ai identifica scurgeri de apa sau praf prin acele gauri, lucru pe care nu l-am sesizat dupa atatia ani de vandut covorase, ai putea sa pui in gauri (pe spatele acestora) o picatura de silicon obisnuit (sanitar sau ce ai pe-acasa). Pe fata nu s-ar vedea, dar ar impiedica orice scurgere pe acolo.

 

In speranta ca explicatia de mai sus a fost elocventa, coerenta si suficienta, te rog sa ne anunti pozitia ta.

 

Multumesc!

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Scuze ca postez, dar poate ajuta.

Gaurile din fabrica special date pt prindere sau expunere precum spune si Mircea au de multe ori conturul ceva mai ridicat 1-2mm.

Nivelul "apei pe covor ar trebui sa fie mai mare decit atit sa ajunga pe mocheta...

Oricum nimeni nu ne opreste sa punem o bucatica de scotch pinzat pe spate (cum am facut si eu) si gata s-a rezolvat problema...

Share this post


Link to post

Pozitia mea este expusa in postul precedent.Chiar va multumesc pentru covorase si pentru bandouri.Sunt de foarte buna calitate.Chiar o sa recomand si altora sa cumpere de la firma dumneavoastra.

Daca dumneavoastra a-ti considerat un afront adus firmei,e numai treaba dumneavoastra.Eu nu am vrut sa para asa.

Si vorba colegului @Lascarica,nu ma opreste nimeni sa pun un scotch pe spate.

Va multumesc si va doresc spor la vanzare cat mai mare.

 

Nonel

Edited by nonel

Share this post


Link to post

Salut!

 

Lascarica - Multumesc!

 

Nonel - No harm done! Stai linisit! smilies29.gif

Incercam doar sa-ti explic ca nu-s gauri date ca asa au avut ei chef... greenguy.gif

Da, si chestia cu scotch-ul e o solutie la fel de buna si poate chiar mai la indemana decat cea pe care am scris-o (cu silicon).

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Multumesc mult TheMircea pentru covorasele gri de Tiguan. Ca de obicei, comanda livrata rapid si produsele super.

Ca dovada, mai lansez o comanda de covorase gri si o tavita portbagaj pentru Seat Cordoba 2005. Spune-mi te rog, cand sa-ti trimit PM cu datele de expeditie.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Stefan Adam - eu iti multumesc pentru ca ne recomanzi de atatea ori prietenilor tai!

 

Pentru Cordoba asta putem sa-ti oferim gri si cu design-ul traditional, la 140 ron.

 

Totusi, eu le spun tuturor si tot repet: culoarea normala a cauciucului vulcanizat ( pentru anvelope, garnituri, covorase, orice piesa de cauciuc) este negru. Culorile celelalte se obtin prin pigmentare, dar in acel moment se pierd din proprietatile si calitatile cauciucului. Inchipuie-ti ca ai pune intr-un aluat mai multa faina decat ar trebui.

 

Anyway, daca chiar vrea gri, pe urmatoarea livrare de la acea fabrica ( nu mai devreme de 3 saptamani) vom aduce gri.

Negre sunt pe stoc - 115 ron.

Tavite sunt pe stoc: 151 ron.

 

Sa ma anunti, te rog, cum ramane.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Comanda ferma : covorase cauciuc gri + tavita portbagaj normala Seat Cordoba.

Ai PM cu datele de expeditie.

Multumesc mult.

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

 

da-mi si mie o oferta "personalizata" :> pt. covorase + Tavita pt. noul meu Chevrolet Cruze!

Ai si huse?

 

mersi.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Stefan Adam - iti multumesc inca o data!

 

Tezeu - Tavita 151 ron, covorase de cauciuc 125 ron.

Reduceri: 10 ron (ca-s pereche pe livrare) si curierat rapid gratuit.

 

Huse nu importam, deocamdata.

 

Mircea - Multumesc! Incredibil de fain le-ai montat! 41000000.gif

In pozitia pe care le-ai gasit-o sunt si realmente utile si dau bine de tot! ok.gif

Bine ca ti-ai luat lungi. Cu siguranta cu alea de 35.5 nu ar fi aratat asa frumos.

 

Multumesc si ca-mi dai voie sa folosesc pozele. Sigur ca voi ascunde numarul.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

[quote

Tezeu - Tavita 151 ron, covorase de cauciuc 125 ron.

Reduceri: 10 ron (ca-s pereche pe livrare) si curierat rapid gratuit.

 

oferta acceptata, vezi PM.

 

thx.,

Share this post


Link to post

Vreau bandouri laterale pentru un chevrolet kalos hatch, identice cu cele din postul #170. Pret? Si durata.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Tezeu - Tavita 151 ron, covorase de cauciuc 125 ron.

Reduceri: 10 ron (ca-s pereche pe livrare) si curierat rapid gratuit.

 

Ceau!

 

Salve (the)Mircea,

 

mersi de livrare, tavita este super..

covorasele puteau fi un pic mai late,

per total sun multumit.

 

mersi inca o data!

Share this post


Link to post

Salut!

 

Tezeu - iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca-ti plac!

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

 

Tavita portbagaj pentru Peugeot 206 hatchback model 2004? Pret?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Iar nu primesc notificari despre posturi si mesaje noi... headbang2.gif45000000.gif

Da' ce naiba se intampla oameni buni?

 

Yaz - Scuze ca raspund asa tarziu, dar motivul e evident...

Da, sunt pe stoc. 134 ron, minus 10% sau curierat gratuit. Sunt si poze pe site-ul de mai jos. http://www.rimimg.ro/catalog/peugeot-c-21_48.html

 

Ceau!

 

www.rimimg.ro

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Salut Mircea, ma intereseaza o tavita de portbagaj pentru Opel Astra G, varianta hatchback. Ai ceva disponibil si la ce pret?

 

Sambata si duminica (11-12 septembrie) o sa fiu in Timisoara, deci as putea sa le ridic de acolo.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!

 

qwerty66 - din nou nu am primit notificare in legatura cu posturile noi. Toate setarile sunt OK, dar degeaba. :wallbanger:

 

Daca cumva mai esti si maine dimineata in TM, te rog suna (maine dimineata) la numerele din semnatura si colegii mei te vor indruma spre depozit.

Astra G hatchback e pe stoc, evident.

154 ron, minus 10% daca o ridici de la depozit.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Nu mai sunt in Timisoara.

 

Cu transport la Bucuresti cat ar costa tavita?

Share this post


Link to post

Salut!

 

qwerty66 - 154 ron ; curierat rapid gratuit

 

Reduceri in functie de produs si de combinatia de produse pe livrare

 

  • la tavite, bandouri sau cotiere– 10% reducere sau curierat gratuit;
  • la covorase (cauciuc si mocheta)– curierat de plata (partial) 15 ron, indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare.
  • la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit
  • la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 150 ron

Ceau!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...