Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Alooo Domnu Domnu ... da da TU !! Eu asa mic sunt, nu ma vezi si pe mine ? Te-am intrebat cat ma costa prima varianta de bandouri 95cm cu 67cm, si daca le ai pe stoc.. MULTUMESC :P

Share this post


Link to post

Mircea, merci pentru poze!

I-am arătat fetei şi - în principiu - o vrea pe cea culisantă.

Nu arde aşa tare, o vrea "de sărbători"...

Rămâne să-mi spui când e disponibilă şi ce lăţime are, aşa că atept un semn.

 

Mulţumesc din nou!

Share this post


Link to post

Salut!

 

TBird - Scuze... Cred ca l-am omis fiind ultimul de pe pagina anterioara... si asa de mic... rolleyes.gif

 

130 minus 10% sau curierat gratuit. Da, sunt toate pe stoc.

 

rm.popa - OK!

Noi primim saptamanal. Cand vine cotiera culisanta de Astra G, te sun si-ti spun latimea.

 

Ceau!

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Salut, hai ca te iert. Comanda ferma pentru bandourile din prima optiune... 95cm( 3.7cm -- 4.3cm ) cu 67cm( 4.3 cm -- 4.7cm ). Iti trimit toate datele pe PM.

 

PS : Am uitat sa te intreb, au banda adeziva pe ele.. si eu doar le aplic? Sau trebuie sa gasesc eu o banda dublu adeziva ?

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Salut!

 

TBird - Te vor suna maine colegii mei pentru niste date de facturare.

Banda este pe ele. Nu prea se gaseste banda dublu adeziva 3M de uz profesional...

 

Multumesc!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Salut themircea.

Au sosit bandourile de cateva zile, le-am si montat. Pot sa zic ca sunt chiar ok.. par sa fie facute foarte bine, atenti la detalii. Am si eu o curiozitate, pe ele scria Daewoo.. pentru ce masina sunt ele dedicate ? Pun si o poza cu ele montate pe masina, poate mai vrea cineva pentru Cielo sa vada cum vin.

post-11852-125932549931_thumb.jpg

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Salut!

 

Pt Chevy Cruze:

1. Tavita portbagaj + covorase de cauciuc, sunt pe stoc? Daca da, se poate cumva o poza inainte?

Ma intereseaza in mod special tavita - in stanga si dreapta ar trebui sa aiba 2 aripioare de ~ 10x20cm, care sa fie mai jos cu 3-4cm decat restul tavitei.

2. Huse pentru scaune aveti? Ma intereseaza strict pentru Cruze, nu universale.

3. Se pot trimite cumva cu posta romana? Nu din cauza pretului, ci pt. ca saptamana asta am un program f. tampit, si mi-e mai usor sa trec sa le iau de la posta. Pot plati in avans, daca e nevoie.

 

Merci!

 

 

Share this post


Link to post

Salut!

 

TBird - Ma bucur ca-ti plac bandourile!

Modelul pe care l-ai ales tu a fost initial gandit pentru Lacetti si Nubira, dar se potriveste si la Mondeo, la fel de bine cum se potriveste pe Cielo-ul tau. In definitiv, e vorba despre lungimea portierelor si sa-ti placa design-ul.

 

Iti multumesc pentru ca ai cumparat de la noi si pentru poza!

 

ALiCE -

1. Covorase de cauciuc sunt pe stoc. 125 ron. Pentru Cruze, tavitele pentru portbagaj s-au terminat de 2-3 zile, dar primim din nou in vreo 10 zile. 151 ron. Daca nu e tarziu, te rog da-ne un numar de telefon si te sunam noi cand apare.

Asa cum tot scriu, tavitele sunt speciale pe model de masina, prin urmare si la Cruze urmareste toate contururile. Da, coboara si in cele doua "gropi" de pe lateral. Mai jos poza.

 

Reducerile si curieratul in functie de produse si de combinatia acestora pe comanda - mai jos.

 

2. Huse nu aducem deocamdata.

3. Nu lucram cu Posta. In schimb se poate expedia coletul la adresa de la serviciu sau la un vecin, prieten, oricine care poate sa-l primeasca. Ar mai fi si varianta ridicarii de la sediul firmei de curierat. Anyway, daca doresti, pana apare tavita pentru Cruze, e timp destul sa decizi unde sa ajunga.

 

Reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania www.cobiromania.ro (o alta divizie a noastra) jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!

 

Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum. Rezolvati si niste cadouri...

 

  • la fiecare tavita pentru portbagaj, primiti gratuit un mic covoras anti-slip pentru bordul sau torpedoul masinii
  • la tavite, bandouri sau cotiere 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.3233 ron !
  • la covorase (cauciuc si mocheta) suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.
  • la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 50 ron !
  • la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 150 ron ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

 

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... ). Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

 

Multumesc!

Mircea

www.rimimg.ro

post-15291-12594991297_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Oki, merci mult pt. raspuns si poza. Intelesesem ca urmaresc conturul, dar nu vazusem poze in care sa fie cazul si de diferente de nivel.

 

Da-mi te rog un PM cand ajung tavitele, si o sa-ti spun atunci unde sa mi le trimiti. Este o comanda sigura, asa ca te rog sa-mi pui deoparte un set de presulete pana vin tavitele.

Presurile au si sistem de prindere? Daca nu ma insel, eu am cate 2 bete; in cazul in care mai este nevoie si de alte accesorii, le vreau si pe acelea, in limitele stocurilor :)

Share this post


Link to post

Salut!

 

rm.popa - asteptam sa ne anunte fabrica momentul livrarii.

 

ALiCE - Da, in covorase sunt locase pentru acele sisteme pe care le ai in podea. OK, iti voi trimite PM . Ar fi fost mai prompt sa te sunam, dar cum doresti.

 

Ceau!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Ma intereseaza un set de covorase de cauciuc pentru Aveo sedan (masina mea din semnatura). Cel mai important este sa acopere in totalitate rest-piedul (am cutie automata si piciorul stang sta numai acolo). Am rascolit tot topicul, insa nu am gasit nici o poza edificatoare. Evident, nu doresc sa fie universale, ma intereseaza sa se potriveasca perfect pe forma interioara a masinii.

 

In al doilea rand, mai putin important, am inteles ca nu exista variante din cauciuc pentru acoperit tunelul median spate (nici nu stiu daca imi doresc asa ceva), dar as fi interesat de o solutie din mocheta pentru asta.

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Salut !

 

Tavita pentru portbagaj de Leganza (cu profilul pentru toata suprafata) se poate gasi ? Daca da, la cit ajunge ?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

root - Avem pe stoc covorase de cauciuc pentru Aveo. 115 ron.

 

Despre problema cu rest-pied-ul / foot-rest sau cum vreti sa-i spuneti am tot scris.

 

In Vestul Europei, nici unul dintre producatorii care vor sa fie agreati de catre marcile de masini nu fac covorase dupa cum ii taie capul!

Toti cer ca modelele sa le fie avizate de producatorii masinilor.

Atata vreme cat marci ca Honda, VW, BMW, Mitsubishi, Chevrolet, Renault, Fiat, Audi, Ford si Opel (la toate modele mai noi), Kia, Mazda, Skoda, Subaru, Volvo si altele au interzis sa se fabrice covorase cu extensia aceea pentru masinile lor, va dati seama ca: 1. exista motive pentru care cei de mai sus au cerut acest lucru ; 2. fabricile de covorase se supun.

 

Motive tehnice: acea "limba", daca nu este suficient de lata (cota data de latimea rest-pied-ului), se poate rupe usor ori la scoaterea din matrita, ori in utilizare.

Motive care tin de siguranta in exploatare: acea extensie tinde sa se indoaie ori spre picioarele soferului, ori spre dreapta, spre ambreiaj. Ambele cazuri sunt extrem de periculoase, nu doar neplacute.

 

Desigur ca la noi e plina piata de covorase care se vor "originale", dar sunt produse in China, Turcia, Rusia etc. Unele dintre ele au acea "limba" la rest-pied si au sigla mare si colorata... 24000000.gif

 

Cat despre covorasul de mocheta pentru tunelul median, avem pe stoc 25*50 cm - 14 ron. Negru, beige, gri.

Daca doresti mai lat sau mai ingust se poate face - asta depinde de lungimea tunelului median, intre sezutul banchetei si consola dintre scaune.

 

Salex - scuze, cum cu profilul pentru toata suprafata? 43000000.gif

Tavitele sunt toate exact pe forma, conturul si dimensiunile portbagajelor masinilor respective. Se aplica exact aceleasi criterii de avizare precum cele pe care le-am scris cateva randuri mai sus.

Pe scurt, tavita pentru Leganza e doar pentru Leganza si costa 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit.

Daca vrei, putem sa-ti aducem in 10-12 zile. Pe stoc nu tinem Leganza ca sunt deja destul de rare.

 

Multumesc!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Salut!

 

115 ron pret final cu tot cu transport?

 

Am prins ideea cu acoperirea foot-restului. Doar ca la mine chiar nu avea cum sa intre sub pedala de ambreiaj... :P

In fine, va trebui sa improvizez eu cumva cu o bucata de mocheta.

OK, trec peste suportul pentru footrest, dar ma intereseaza (ca si pe Salex in privinta tavitei) sa se potriveasca pe interiorul acestui model de masina si sa nu ramana spatii libere pe margini cum se intampla cu cele universale.

 

In privinta covorasului pentru tunelul median, iti voi da un raspuns maine dupa ce masor spatiul dintre bancheta si consola mediana.

Share this post


Link to post

Mircea, comanda pentru cotiera culisantă de Astra G e fermă (în seara asta mă văd cu fata şi îmi lasă banii - că se pregăteşte să nască).

Lăţimea mai e importantă în momentul ăsta mai mult ca o curiozitate.

Singura rugăminte ar fi să ajungă în următoarele 2 - maxim 3 săptămâni (până la Crăciun), să-l poată surprinde pe viitorul tătic (frumos din partea unei viitoare mame că se mai gândeşte la aşa ceva, nu?).

 

Mulţam' frumos!

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns, ai priceput exact ce vroiam sa spun, chiar daca, poate, am fost putin ambiguu. Momentan nu ma bag sa comand, am avut ceva cheltuieli in ultima vreme si sint nevoit sa am grija de buget :) Dupa sarbatori reluam discutia.

Share this post


Link to post

Salut!

 

root - Nu, la covorase, mai aveti inca 15 ron un partial din costurile de curierat. Vezi mai sus, in postul din 29 November 2009 - 03:03 PM, sistemul complet de reduceri pentru forum, in functie de produs si de combinatia de produse pe comanda.

 

rm.popa - in privinta Doamnei, da, e chiar remarcabil !

In mod normal, in prima parte a saptamanii suntem programati la livrare. Te anunt cand a ajuns si a doua zi e la tine. Tot atunci iti spun si latimea.

 

Salex - oricand doresti !

 

Multumesc!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Salut

ma intereseaza tavita portbagaj Chevy Cruze. Trece-ma pe lista pt. cind sosesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Milford - in mod normal prin 17-18 ar trebui sa le avem. Pentru promptitudine, poate ar fi bine sa ne scrii un numar de telefon si, cand primim Cruze, te sunam noi pentru datele de facturare.

 

Ceau!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Mircea, pentru Ford Focus 2002 (masina de la avatar) ai presuri de cauciuc in stoc?

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

Salut!

 

Alex.T - sigur ca da. 115 ron + 15 ron un partial din curierat.

 

Daca doresti, insa, si tavita pentru portbagaj, ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

 

Ceau!

Mircea

www.taviteportbagaj.ro

Share this post


Link to post

Au ajuns bandourile de Matiz... Sunt foarte incantat de ele... Multumesc... Sarbatori fericite...

Share this post


Link to post

Salut!

 

dxr - Ma bucur! ok.gif

Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si sper sa ne mai auzim! smilies29.gif

 

Sarbatori Fericite si voua!

 

Mircea

Share this post


Link to post

Salut!

 

Alex.T - sigur ca da. 115 ron + 15 ron un partial din curierat.

 

Daca doresti, insa, si tavita pentru portbagaj, ai inca 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit.

 

Ceau!

Mircea

www.taviteportbagaj.ro

 

Au ajuns ieri si presurile mele. Vin perfect.

 

Multumesc pentru promptitudine Mircea.

 

PS: Cred ca o sa mai ai cativa clienti printre colegii mei.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...