Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Salut!

 

crystygye - tavita pentru portbagaj putem aduce - 134 ron speciala pentru Tico, sau 79 ron dreptunghiulara 50*90 cm.

 

Pentru Tico, covorase de cauciuc numai din cele care se "regleaza" la forma podelei.

Vezi, te rog, pe www.rimimg.ro , la pagina cu covorase, in subcapitolul "covorase universale", este o poza cu doua dintre modelele de semi-personalizate si tabelul de aplicatii.

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Am primit si eu setul de covorase. Cad perfect pe Ghitza. Multumesc Mircea ptr promptitudine si seriozitate.

Share this post


Link to post

Norocos Ghita ...

Share this post


Link to post

Salut!

 

ileana - Iti multumesc pentru ca esti clienta noastra si iti stau la dispozitie si pe viitor! Ma bucur ca-ti plac covorasele!

Ce dragut l-ai botezat pe Ghitza... :)

 

vladutz2007 - 151 ron. De aici scazi 10% sau ai curierat gratuit (avantaj ~23-25 ron).

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Salut, Mircea!

 

M-ar interesa sa achizitionez urmatoarele:

- o tavita de portbagaj pentru Chevrolet Lacetti Hatchback

- o tavita de portbagaj pentru Chevrolet Lacetti Sedan

- un set de covorase de cauciuc pentru Chevrolet Lacetti Hatchback

 

Mentionez ca nu o sa pot sa le ridic personal, asa ca e nevoie de curier.

 

Care ar fi pretul pentru toate cele de mai sus si in cate zile ar putea ajunge la mine?

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!

 

qwerty66 - Sunt toate pe stoc, la prima vedere. Scuze, dar nu am stocurile in acest calculator...

151x2 - 16 (ca-s doua tavite) + 115 (covorasele) -10(ca-s in colet cu o tavita) ; curierat gratuit.

 

Daca ne dai comanda pana maine la pranz, maine si pleaca spre tine, iar poimaine le ai (depinde si unde in tara vrei sa ajunga).

 

Multumesc,

Mircea

www.gmclub.ro

Edited by claz

Share this post


Link to post

Va salut domnule Mircea!

V-am trimis si eu pe PM o solicitare. Se poate sa-mi raspundeti si mie?

 

Multumesc anticipat!

Cu respect,

Eugen

Share this post


Link to post

Salut!

 

eugen2005 - V-am raspuns in aceasta dimineata. Am fost plecat peste week-end...

 

rm.popa - Multumesc inca o data!

 

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Multumesc pentru livrare, Mircea! A ajuns exact cand aveam nevoie.

 

Atat tavitele cat si presuletele se potrivesc de minune, iar faptul ca presuletele sunt negre le face sa se asorteze de minune cu tapiteria de la masinuta mea. O sa pun si poze in curand.

 

Multumesc inca odata.

Share this post


Link to post

Salut!

 

qwerty66 - Eu iti multumesc pentru ca ai cumparat de la noi si ma bucur ca iti plac tavita si covorasele.

Sper sa ne mai auzim!

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Salut Mircea !

As vrea sa cumpar un set de covorase pentru Cielo.

De fapt m-ar interesa niste covorase-mocheta, ca sa nu se mai innegreasca incaltamintea soferului de la cauciuc (ca pana acum), dar nu stiu daca ai asa ceva.

Care ar fi pretul ? (sunt din Bucuresti)

Multumesc anticipat pentru raspuns !

Edited by gabidana

Share this post


Link to post

Salut.

 

As vrea te rog si eu un set de bandouri pentru Matiz preferabil sa fie de Matiz 2 ca am vazut la un alt user ca se potrivesc perfect. Cum procedam? Multumesc.

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

 

As dori si eu un pret pentru:

 

- set covorase cauciuc;

- bandouri laterale;

- tavita portbagaj;

 

Toate 3 pentru Chevrolet Aveo (fabricatie 2008)

 

Te rog sa-mi spui daca bandourile laterale sunt personalizate.

 

Multumesc,

Ovidiu

Edited by magnet

Share this post


Link to post

Salut!

 

Oameni buni, va cer scuze pentru intarzierea in raspuns, dar iar nu primesc mail de notificare pentru mesaje noi! X(

Va rog, daca vedeti ca nu va raspund in 24 de ore, sunati-ma!

Daca primesc notificare, oricum va raspund mai repede de 24 de ore.

 

gabidana - avem covorase de cauciuc pentru Cielo. Oricum, de la ale noastre sigur nu se innegreste incaltamintea. Sunt alta calitate... Pretul e 130 ron.

Daca vrei, totusi, de mocheta, te rog sa te uiti cu cateva pagini mai sus. E un post lung cu poze, preturi si detalii de configurare pentru covorasele de mocheta.

 

Yaz - sigur, sunt pe stoc.

Sunt aici, pe topic, si poze cu Matizuri avand montate bandouri. Se vede de acolo ca usile, si implicit bandourile, sunt aceleasi la Matiz-ul nostru cu cel vandut in Vest (cel despre care spui tu Matiz II).

Daca doresti, te rog trimite-ne mail, PM, tel, fax cu datele de livrare si de facturare si un numar de telefon. Neaparat sa specifici ca esti Yaz de pe GMclub.

 

magnet - Aveo sedan sau hatchback?

Covorase - 115 ron, tavita pentru portbagaj 134 (HB) sau 151 (sedan), bandouri 130 ron. De aici mai scazi reducerile de mai jos.

Evident: bandourile, ca de altfel si tavitele si covorasele, sunt speciale pe model de masina! Vezi ca sunt si poze prin paginile anterioare.

 

 

Noi reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania www.cobiromania.ro (o alta divizie a noastra) ? jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!

 

Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum. Rezolvati si niste cadouri...

-la tavite sau bandouri? 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.32?33 ron !

-la covorase (cauciuc si mocheta)? suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.

-la covorase + tavita sau bandouri (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) ? aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 54 ron !

-la mai multe tavite/bandouri pe livrare ? reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

-la cotiere - la fel ca la covorase

 

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... )

Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

 

Multumesc,

Mircea

www.rimimg.ro

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Salut!

 

O mica erata la postul de mai sus: la tavita +covorase, valoarea jucariilor pe care le puteti alege este de 50 ron, nu 54. Scuze! Am tastat aiurea.

 

Mircea

Share this post


Link to post

salut,

 

am vazut ca in catalog exista si personalizate pentru Nissan Almera. As vrea sa stiu inca daca sunt 4 bucati sau 5? Cele de pe masina au si o bucata mai mica ce acopera, in spate, spatiul dintre pasageri.

Share this post


Link to post

Salut!

 

tarabostes - Set de 4 bucati. In vestul EU se pare ca nu le place cauciuc peste tunelul median.

Pentru tunelul median, poti pastra ce ai acm, sau putem noi sa-ti oferim, in culoarea mochetei de baza a masinii, covoras din mocheta cu spate cauciucat.

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Salut ! Presuri cauciuc si tavita portbagaj pentru astra g ?

Share this post


Link to post

Tizule cateva intrebari:

1. Ce-mi recomanzi pentru lacetti sedan - covorase din mocheta sau din cauciuc?

2. Covorasele pentru lacetti sunt universale sau speciale pentru acest model?

3. In spate se acopera si tunelul median?

4. Ce pret au?

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!

 

adostar - Sigur! Care caroserie de Astra G: sedan, HB, caravan? Sunt toate pe stoc.

Tavita 151 ron, covorase 115 ron. De aici scazi reducerile pe care le ai cu 2-3 posturi mai sus.

 

Mircea - Iti multumesc ca apelezi din nou la noi! Ca eu te bazai destul... :P

 

1.Daca-mi permiti, ti-as recomanda de cauciuc. Cele de mocheta pot parea mai elegante in prima faza, dar cu mizeria de pe stazile noastre, s-ar putea sa fie o bataie de cap in plus... Mai mult, cele de mocheta au spate cauciucat, dar nu pot retine in ele praful si apa, pentru ca nu au margini inaltate precum cele de cauciuc.

Nu in ultimul rand, cele de cauciuc sunt mai durabile. Exista si o chestie de sanatate - se zice ca alea de mocheta ar retine in ele praful fin - adica factor alergen.

 

2.Speciale pe model, desigur.

 

3.Dintre covorasele facute in Occident, doar la niste masini de teren sau de santier exista cauciuc peste tunelul median. Cu 4 fabrici de covorase lucram si nici unii nu vor sa faca acest covoras de cauciuc, pentru ca spun ca la ei nu se cere si ca arata dizgratios. Doar unele covorase facute in... Asia... au asa ceva.

Ne batem capul cu asta de 3 ani si singura solutie pe care am gasit-o este sa oferim un covoras de mocheta cu spate cauciucat, care acopera tunelul median si intra sub covorasele de cauciuc din dreapta-stanga spate. Murdarierea tunelului median este mai degraba accidentala decat regulata si, oricum, nu asa de "agresiva" ca la locurile normale. Prin urmare, acest covoras iti va proteja mocheta de baza a masinii, va rezista de te plictisesti de el si nici nu arata rau deloc. Pot sa-ti propun negru, gri, beige sau antracit.

 

4. Cauciuc -115 ron ; central spate mocheta 16 ron ; set covorase mocheta - de la 100 ron, in functie de "optionalele" pe care care le pui pe ele.

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Buna ziua. Pasla pentru insonorizarea capotei pentru Aveo / Kalos aveti? Este ca cea din imagine. Multumesc.

post-7403-1252410837_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Covorase de Matiz niste poze cu ele se poate?

Share this post


Link to post

Salut!

 

Tavi81 - Scuze! Nu ne ocupam cu asa ceva... Imi pare rau ca nu pot sa te servesc.

 

Yaz - N-am acum poze, dar daca vrei fac maine dimineata si le postez... daca am vreme...

Oricum, vezi pe site-ul nostru si aici pe forum o gramada de poze cu covorase. Pe site sunt si poze de detaliu cu finisari, margini etc. Ale tale sunt identice, doar ca au forma si dimensiunile specifice podelei Matizului.

 

Multumesc,

Mircea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...