Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Am Terminat Trecerea La Ipb

Recommended Posts

prin primul mesaj pe care-l scriu pe forumul nostru in haine noi, vreau sa felicit pe cei care au muncit si si-au dat interesul sa faca o treaba buna, care se vede.

eu sunt un pic agitat, de la schimbare mi se trage evident, dar sper sa ma acomodez repede.

Share this post


Link to post

da am si eu o nelamurire... chestia aia grandioasa cu Mesaje scrise de la ultima vizita... credeam ca e vezi subiecte noi... dar acolo mi le baga pe toate de cind nu am mai fost pe forum acum 2 saptamini :o

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Hmmmm, e dragutz...data viitoare poate o sa-l ... :D ...joking... am bagat mohaa.cz skin, mi se pare dragutz...imi plec nuantele inchise...

 

Felicitari, VAXXi! U'r the Man! :lol:

 

si imi place si chestia aia unde vezi fiecare ce face pe forum, pe unde bantuie...inclusiv vizitatorii...

Edited by iuzar

Share this post


Link to post

Ce naiba e asta? :angry:

 

M-am logat pe forum, la vreo 3 ore de la logarea precedenta si mi-a bagat citeva mesaje noi. Ok, pina aici. Dar...

unul din ele e nou, DE PE 10 DECEMBRIE! Si stiu sigur ca l-am citit, ca asta mi-a atras atentia!!!!!!!!

 

Cookiurile au fost sterse, totul should be ok!! Si totusi... :o

 

 

EDIT: Nu luati in seama mesajul asta, nu se incarcase toata pagina respectiva! :P

Am observat abia dup-aia. V-am zis eu ca se incarca mai greu!

 

Si de ce nu pot sa-mi sterg propriul mesaj ? chiar daca nu se scrisese nimic dupa el, inca!

Share this post


Link to post
dragut...

Dragut doar :( la cit a muncit saracu Vaxxi... Cred ca e printre putinele forumuri IPB cu shinuri in Romana.

Share this post


Link to post

Super-dragutz...eu sunt profan, asa ca imi dau si eu cu parerea...sorry :(

Share this post


Link to post

Bai iuzare, ce te faci tu, sa moara bibi, ca nu mai ai icoana cu ala care rosheste rusinat ca o fata mare... :o

Share this post


Link to post

...nu stiu bre Sergiule...ma simt cam bulversat din cauza asta... :P ... sau poate m-am maturizat si eu si nu mai am nevoie de ea, mai stii?... :D

Share this post


Link to post
Bai iuzare, ce te faci tu, sa moara bibi, ca nu mai ai icoana cu ala care rosheste rusinat ca o fata mare...  :o

 

 

...nu stiu bre Sergiule...ma simt cam bulversat din cauza asta... :P ... sau poate m-am maturizat si eu si nu mai am nevoie de ea, mai stii?... :D

 

Dragilor ontopic pls ;)

O sa fie toate icoanele din Yahoo Messenger cu codul aferent din YM.

Asa ca o sa fie si icoana care roseste :D

 

Edit1: Bai da Urite sint icoanele astea noi... 08.gif

Share this post


Link to post

Si pana la urma de ce au fost 275 de useri pe forum in dimineata asta? Ce, au intrat si mortii pe liste ca la turul intai? ;)

Share this post


Link to post

Pina la urma diferenta de ora de pe forum este de la mine sau din server, ca mie imi arata cu o ora in plus... forumul e "Ora este: 21st December 2004 - 11:00 AM" iar in lumea reala e 10.00

Share this post


Link to post
Guest donraulo

Numărul maxim de utilizatori conectaţi simultan: 275, în data de: Ieri, 08:35 AM

 

 

:o

 

asta da performanta... felicitari celor care au contribuit la atingerea acestei performante

Share this post


Link to post

da, felicitari, sunteti cei mai buni, tineti-o tot asa !!! :rolleyes: :lol:

Share this post


Link to post
Numărul maxim de utilizatori conectaţi simultan: 275, în data de: Ieri, 08:35 AM

:o

 

asta da performanta... felicitari celor care au contribuit la atingerea acestei performante

 

Performata sau BUG inca studiez :D

Share this post


Link to post

Performanta in mod sigur... :D ...crede si nu cerceta... :D

Share this post


Link to post
Pina la urma diferenta de ora de pe forum este de la mine sau din server, ca mie imi arata cu o ora in plus... forumul e "Ora este: 21st December 2004 - 11:00 AM" iar in lumea reala e 10.00

Vezi daca nu cumva ai daylight saving bifat la optiuni pe forum.

Cica nu trebe bifat!

Share this post


Link to post

Sar'na Sergiu, asta era!!!! :) acum functioneshte cum trebe!!!!

Share this post


Link to post

Mă bucur că reuşiţi să vă rezolvaţi şi singuri problemele fără mine, înseamnă că mi-am făcut treaba bine B) hehe...

 

Smileyurile ... vin şi ele... după Crăciun însă. Limba română, dacă nu mă înşel, e o premieră pentru IPB v2.0... o s-o termin de tradus când mai am timp.

 

Ăia 275 nu sunt bug, ci realitate... se vede că era lumea în sevraj din lipsă de forum :D cine nu crede să bunghească aici: http://www.daewooclub.ro/statistici/awstat...wooclub.ro.html şi să observe numărul de vizite din ziua de 20 decembrie ;)

 

Cât despre treaba cu mesajele de la vizită ... b-( pe phpBB vă plângeaţi că dacă se întâmplă ceva şi vă deloghează, pierdeţi mesajele scrise de la ultima vizită, dar încă necitite. La IPB nu se mai poate întâmpla chestia asta, deoarece e proiectat mai cu cap; când aţi terminat de citit toate "subiecte scrise de la ultima vizită" se apasă cu 2 degete, regulamentar, ca la şcoală, pe "marchează toate subiectele ca fiind citite" ...

Share this post


Link to post

Mai, nene, tu vrei sa traduci limba romana??? :blink: Asta chiar ar fi o premiera!!! :lol:

Share this post


Link to post

Era o figură de stil (sigur e o figură de stil, nu mai ţin minte cum se numeşte :P )... referirea subiectului dintr-o propoziţie anterioară ... dacă nu e o inventez eu acum şi o patentez, că tot se poartă ;)

 

A, şi să nu uit ... IPB are jurnalizare la toate acţiunile moderatorilor şi administratorilor, deci dacă apar probleme se poate vedea exact ce, unde şi când a moderat, ca să nu mai fie discuţii.

 

Skinurile vor fi editate toate pentru a include un header corespunzător, precum şi reclama Kardinal; sunt mai multe skinuri, şi fiecare trebuie să primească atenţie specială la culori, aşezare în pagină, şamd

 

"Genţile" alea au fost făcute cu cap .. vezi mesajul meu de mai sus, se integrează de minune cu modul de funcţionare a forumului şi elimină probleme multe.

 

Parc-am mai zis... dacă am scris, văd c-am scris degeaba, dacă nu, zic acum: mesajele proprii pot fi editate în maxim 5 ore, după acest timp nu se mai poate. Acest interval a fost ales pentru a permite o fereastră temporală necesară pentru corectarea eventualelor greşeli de gramatică, link-uri şi altele, dar în acelaşi timp de a interzice utilizatorilor să modifice mesaje scrise anterior, în tentativa de a da un alt curs discuţiei (mai clar exprimat: pentru a nu-şi şterge sau a-şi retrage mesajul scris anterior).

Share this post


Link to post

ai modificat intre timp intervalul? parca era vorba despre 4 ore.

Share this post


Link to post

Ce e asta: "Sorry, the board administrator has enabled search flood control. Please wait at least 20 seconds before trying again." Culmea e ca abia intrasem pe forum, nu mai facusem nici un search... :(

Share this post


Link to post
Nu mai citati din mesajul anterior. Nu are rost si se incarca forumul degeaba, ca sa nu mai vorbim de impactul vizual care lasa de dorit.

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Sincere felicitari celui (celor) care se ocupa de acest forum. Bravo voua!

Poate pentru unii este un pic mai greu ca majoritatea informatiilor sunt in limba engleza si poate unii dintre noi nu stapanesc prea bine limba lui Shakespeare.

Daca ne vom respecta intre noi totul va fi ok. Inca odata F E L I C I T A R I!

Share this post


Link to post

Poate bagam si o camera de chat, asa pt. animatie si variatie :D

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...