Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Am Terminat Trecerea La Ipb

Recommended Posts

Mulţumesc frumos :P

 

În ce priveşte smileyurile, m-am hotărât: ca pachet de bază voi folosi smileyurile de la Yahoo Messenger, cu codurile identice ca să fie mai uşor. Ca atare, folosiţi cu încredere " =)) " şi " :X " că au apărut ! şi smileyuri.

 

Informaţii despre navigarea în subiectele cu multe pagini:

 

- dacă vedeţi titlul topicului, cum ar fi o pagină index: imediat înainte de butonaşele care duc direct la pagini, este o mică imagine (de exemplu pe skinul SoD Dream seamănă cu 2 coli de hârtie suprapuse). Cu un click pe acea imagine apare un dialog unde puteţi tasta direct numărul paginii dorite.

 

- dacă sunteţi într-un topic, lângă butoanele cu numărul paginii apar încă două butoane. Cel cu săgeată dublă duce la prima sau ultima pagină, iar cel intitulat "X pagini" afişează acelaşi dialog care vă cere numărul paginii dorite.

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

A... încă un bug: la migrare, s-au stricat sondajele, în sensul că un vot e egal cu 100%, deci la unele opţiuni apare acum "3500%" :D o să repar şi asta, deocamdată puteţi vota din nou în sondaje :)

Share this post


Link to post

Vaxxi , mie imi place mult mai mult decat anteriorul.Felicitari tie si echipei Daewoo Club.

Share this post


Link to post

Felicitari tuturor care au facut acest lucru posibil, in special celui care a dus greul ;) , se stie el care! VAXXi baga te rog daca e posibil si mai ai timp dupa efortul care l-ai depus :wub: , emoticoanele alea doua (favorite ale mele) ala cu red cu 'fac u' si 'ala care vomita misto' :D . Bafta!!!!!! :P

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Ia uite ce scrie la mine:

YOUR MESSENGER FOLDERS ARE FULL! :(

Share this post


Link to post

Cite mesaje ai? Mai sterge din ele.

 

Vezi ca ai o optiune de export (Archive Messages). O poti folosii si stergi manual mesajele dupa ce primesti mailul cu arhiva mesajelor private. Poti sa pui si pe YES

Delete messages after archiving dar daca nu primesti mailul pierzi mesajele.

Share this post


Link to post

Atunci cand citati un mesaj, in afara de quote-ul obisnuit o sa apara si niste taguri cu snapback. Mai ales cand nu citati intreg mesajul, lasa-ti-le pentru ca creeaza un link catre mesajul din care a fost citat. Linkul este regasit in partea stanga a citatatului.

Share this post


Link to post

mie imi placea mai mult halalaltu :(

acu asta arata la fel ca daciaclub, nu ma mai simt "acasa" :blink:

Share this post


Link to post

Schimba skinurile pana gasesti unul care sa iti placa! E in stanga jos un drop down box!

Share this post


Link to post

SoD, cu ochisorii lui, este bestial :)

Share this post


Link to post

Si seamana cu phpbb-ul. Dar tot nu se vad forumurile deja citite! :(

Share this post


Link to post

Personal , cel mai mult imi place skib-ul default ... plus ca daca schimb skin-ul , nu se mai vede banner-ul "DaewooClub" ... :blink:

Singurul lucru care-mi lipseste ( sau poate ca stie si asta , da' nu am descoperit eu inca ... adev. este ca nu am cautat prea mult ) este optiuna aceea de sortare/vizualizare a posturilor in functie de timp ( posturile scrise in urma cu 45', 1h , cu 6h etc ) . Era o functie pe care o utilizam destul de des ... :mellow:

Share this post


Link to post

Se va pune banerul DaewooClub in toate skinurile. Vroiati sa tinem forumul inchis pina era gata tot?

In josul paginii, in fiecare topic, ai un ComboBox care sa-ti arate mesajele scrise Azi, in urma cu tz zile etc. Sint sortate si le identifc usor pe cele din urma cu tz ore.

NU uita sa-l pui la loc dupa :)

Restu... sint mofturi si chestii de acomodare

Share this post


Link to post

Felicitari Vaxxi pentru ce a iesit, se vede clar munca depusa, meriti ceva pentru asta (dati si voi idei), felicitari Shenk, la fel si celor care au mai contribuit la aceasta schimbare (mai bine nu dau nume ca sa nu uit pe cineva) si care muncesc zi de zi ca totul sa decurga bine. Trebuie ceva acomodare acum la inceput, dar cred ca ma voi descurca. Si inca odata Vaxxi iti multumim pentru ca ai tradus p parte din forum in limba romana, ceea ce ne va ajuta enorm.

SA NE TRAIASCA !

Inca ceva. Pastram sistemul de titluri pe care l-am avut inainte? Sau facem ceva in functie de contributia fiecaruia la forum, ceva de genul "mecanic sef" (stim noi cine :P ) "carcotas sef" etc.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

TruBlu e super superb, multumiri oficiale lui VAXXi ca a avut grija si de ochii mei ciudati! Danke!!!

Share this post


Link to post
In josul paginii, in fiecare topic, ai un ComboBox care sa-ti arate mesajele scrise Azi, in urma cu tz zile etc. Sint sortate si le identifc usor pe cele din urma cu tz ore.

 

Ok , da' mie tocmai asta imi placea : le sortam in functie de ore si-mi setam in Opera sa faca refresh la interval de 1' sau 2' . In felul asta , cand aveam putin timp sau simteam nevoia unei pauze , aveam cele mai noi mesaje ( conform filtrului setat de mine ) , fara sa fac nici cel mai mic efort . Era o chestie utila , asta fara sa se inteleaga ca sunt carcotas si ca amendez acest minus noului soft ... Asa cum am spus , imi place foarte mult acest nou forum ... :P

Share this post


Link to post
Numărul maxim de utilizatori conectaţi simultan: 275, în data de: Astăzi, 08:35 AM

 

Asta scrie jos... OAU...Chiar atat de atragator este IPB?

Share this post


Link to post

Dependenta , bat-o vina !!!!!! Dupa ce am stat pe tusa cat a durat schimbarea ... era normal sa ne luam portia de forum astazi ... B)

Share this post


Link to post

Felicitari!

 

Arata mult mai bine asa...

Share this post


Link to post

Probleme:

 

1. Merge mai greu decat alalalt si nu cred ca e de la mine :angry:

 

2. Am sters cookieurile, apoi am setat sa-mi afiseze cite 40 de topicuri pe fiecare pagina, si totusi cind dau sa-mi afiseze ultimele subiecte, imi pune numai cite 25 !!!

Ma enerveaza la culme ca trebe sa "dau pagina" !!!

 

3. Nu mi se "sting" toate mesajele noi dupa ce le citesc (normal, si dupa ce dau un refresh) si am observat chiar dupa un refresh ca mi-a aparut un subiect nou, gata marcat, ca si cum ar fi fost citit deja!!!! :huh: :unsure: :o

Share this post


Link to post

:D cel mai frumos cadou la intoarcerea din concediu... fo' 2 zile am tremurat la servici ca nu functioneaza dom'ne forumu' si azi am avut surpriza placuta, felicitari si sa-l utilizam din plin...

Share this post


Link to post

Pe mine ma enerveaza gentile alea...Sunt 6 (sase) genti de diferite culori: albastru, bleu, rosu, roz, mov tare si mov moale :P , bashca la unele genti apare si coltul dreapta jos cu alb, tze sa fie-tze sa fie ? :( Doamne, ce frumusel era celalalt :wub: si ce frumos este acesta! Doamne, ce timpuri, ce timpuri, deh batranetea...

Edited by florinbad

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...