Jump to content
Sign in to follow this  
ioSiLee

Tuning,modificari Si Accesorii Nubira 2

Recommended Posts

Mie unul nu-mi place nici una dintre ,,idei''. Unele sunt chiar aberante... E o masina de familie, wagon. Orice altceva in afara de un set de jante frumoase sau o suspensie coborata arata caraghios.

Share this post


Link to post

A5a poza ar arata mult mai bine coborata, eventual combinata coborarea suspensiei cu un model de jante- gen poza 1 sau ceva mai finut! :)

Share this post


Link to post

Este un VT realizat la cerere de catre baietii de pe alt forum auto. personal eu am cerut a 3 a imagine pentru ca intentionez sa vopsesc masina in cazul in care o mai pastrez. celalalte si mie mi se par de prost gust

Share this post


Link to post

Totusi e in 2 culori, geamuri negre doar pe spate... suspensia la nivelul initial :rolleyes:

Cred ca ar arata mai bine intr-o singura culoare!

Share this post


Link to post

nu stiu..ramane de vazut. dar oricum daca pastrez masina si ma apuc de ea o sa primeasca si jante putin mai mari si folie pe geamurile din fata..

 

tineti pumnii stransi...in seara asta masina mea va primi (sper) o mare si frumoasa pereche de angel eyes. sper sa reusasca baiatul care se ocupa. acum 2 zile si-a pus fratimiu la mitsubishi colt si arata demential...pretul...ramane de vazut

Share this post


Link to post

buuun vestea buna este ca se pot monta angel eyes la masina mea dar trebuie sa asteptam nu stiu ce piesa pentru far...dureaza vreo 2 saptamani. cand o sa imi sclipeasca ochii masinii pun poze

 

Mai baga si tu cate o majuscula dupa punct. O sa arate mai bine ;)

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Salut.Nu stiu de ce vrei tu tuning la motor.Masina are super demaraj,si viteza la fel.CU motoru fara modificari ajungi cu ea la 200,si nu se aude rau motoru la viteza aia.Cat dspre tunig exterior...cred ca masina sport nu pre arat bine...dar o poti face in asa fel incat sa semene cu o limuzina.Am studiat situatia..tatal meu are nubira 2.E o placere sa o conduc..si sa mai scartai rotile din cand in cand.bafta.

In primu rand cand iese din garantie ai voi schimba amortizoarele cu unele mai tari...acum se cam balanseaza

 

 

 

Share this post


Link to post

@catalin_gym: Sper ca stii ca in cazul schimbarii amortizoarelor cu unele mai dure, vei supune partea de bucsaraie si pivoti la socuri mai dure, si implicit se vor uza mai repede, plus rulmentii din capul amortizorului, care atunci cand se largesc, dau batai destul de urate. Din fabrica, Nubira este o masina relativ joasa si stabila in curbe si la franare. E adevarat ca depinde in ce stil vrei sa mergi cu ea, dar din pacate pe drumurile noastre s-ar putea sa-ti clantane dinti din cauza denivelarilor.

Share this post


Link to post

Salutare.Am si eu o nubira,si as vrea sa-i montez un portbagaj deasupra si nu stiu ce sisteme de prindere sunt si cum se monteaza.Ma poate ajuta cineva macar cu un site? Va multumesc.

Edited by Mircea
Lipsa majuscule.

Share this post


Link to post

Buna ma numesc DAN si as vre sa va intreb unde pot gasi amortizoare NUBIRA2 spate la un pret mai acceptabil

Share this post


Link to post

Cauta aici sa vezi daca gasesti ceva info. Daca nu posteaza in topicul indicat.

 

PS: Ai certitudinea ca s-au stricat amortizoarele spate, ai facut test pe stand sau sunt curse?

Share this post


Link to post
Cauta aici sa vezi daca gasesti ceva info. Daca nu posteaza in topicul indicat.

 

PS: Ai certitudinea ca s-au stricat amortizoarele spate, ai facut test pe stand sau sunt curse?

 

 

Mi-as jicni tatal,el cind spune caci acela este defectul 99,9% se adevereste.M-ai intrebat daca am certitudinea.La si dat jos si tija care intra in iel daca o tragea in sus nu opunea nici o rezistenta, daca o inpingeai in jos ,la fel.Ori cum el m-a avertizat caci la cati km am (72000) sa ma astep caci voi avea probleme cu iele. Vreau sati spun caci masina este din 2006,am luato de noua si inca m-ai este pina in 2009 in garantie,dar tata mi-a spus caci daca ii aduc telescopul mil monteza iel si sai dau un cola si sa nu arunc 50 ron pe geam (caci atita imi ia la servis)

Share this post


Link to post

@ 64ELY Ca si fapt divers, garantie de 3 ani ai numai la motor. Restul pieselor au garantie 2 ani. Aici se includ si amortizoarele. Daca sunt defecte, sfatul meu este sa le faci in garantie. In mod normal, nu ar trebui sa te coste nimic (atat manopera cat si amortizoarele noi).

 

P.S. Ai zis ca ai 72.000 km cu masina. Daca faci suta de mii inainte de 3 ani, iesi din garantie

Share this post


Link to post

ZeNeSeu eu sunt deja in garantia extinsa adica 90000 s-au 3 ani .In garantia extinsa uzuabilele nu intra,ce intra :motorul,cutia,caseta directie, electronicele rulmenti etc. Amortizoarele nu m-ai intra in garantie si ori cum sunt foarte multumit la capitolul amortizoare,si foarte multumit la capitolul masina.Tatal meu imi spune, caci vreau sa tina pina cind mor,sa fiu foarte multumit . Sper caci nu te-ai suparat si daca te-ai suparat Ieu imi cer scuze.

Edited by Mircea
Nu mai cita mesajul anterior

Share this post


Link to post

salut baieti sunt nou pe aici si as vrea intreb si eu care din voi poate sa ma indrume unde as putea cumpara ochelar far , grila radiator si prelungire spoiler pentru o nubira 2.In Romania nu am reusit s agasesc pe nimeni.Astept raspunsurile voastre.

post-18877-1233663881_thumb.jpg

post-18877-1233664116_thumb.jpg

post-18877-1233664138_thumb.jpg

post-18877-1233664147_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ma omule cu tunigul la Nubi e chiar greu daca nu imposibil. Singurul lucru pe care l-am gasit eu este scut pentru motor la 650 RON . Daca afli ceva da un semn de viata.

Share this post


Link to post

toate accesoriile pentru nubira 2 le-am gasit in Polonia dar sunt 2 mici probleme transportul este scump chiar foarte scump iar plata se face in avans la o asa zisa Banca din Poloni Lublin de care eu nu am gasit nimic pe net ca ar exista.Mai caut Chiar vreau cu orice pret sa gasesc ochelari faruri .Sunt mortali

Edited by ovi_jer
Nu mai cita inutil mesajul anterior.

Share this post


Link to post

Ma bag si eu daca gasesti ceva.

Share this post


Link to post
Ma bag si eu daca gasesti ceva.

 

 

varais ; nu stiu daca renteaza sa comandam din Polonia .Sa-ti dau un ex ochelar far 27 euro transport 40 Euro, sa nu iri spun ca pt un spoiler transportul este de aprox 100 eur. Daca gasesti pe undeva ceva acesorii de Nub da-mi si mie un semn.Ma intereseaza grila radiator, ocelari far, interior din mahon.

Share this post


Link to post

O bara stabilizatoare (cea care se pune pe capetele amortizoarelor) unde gasesc si eu? Un cod, ceva?

Share this post


Link to post

Se cheama strut bar nu bara stabilizatoare :) Faci una pe comanda, nu stiu daca gasesti special pentru nubira.

Share this post


Link to post

dar unde se poate la noi face asa ceva chiar pe comanda calumea?

Share this post


Link to post

SerbanPC avea cateva facute, deci s-ar putea sa stie ce si cum :)

Share this post


Link to post

Am luat legatura cu el. A zis ca o sa-mi caute sa vada ce si cum, i-am dat dimensiunile.

 

Ce ziceti de asa ceva? Tare ma bate gandul sa pun ... dar e o problema (trebuia sa fie ceva...), nu stiu cum fac cu firele, ca asta are mufe... Aveti idee?

 

post-16112-1238282628_thumb.jpg

 

(multumesc lui manu pt virtual, nu e pe acest forum dar oricum!)

Edited by Dumitru Cristian

Share this post


Link to post

Daca te referi la climatizare automata, vezi ca e un topic complet cu asta. ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...