Jump to content
Sign in to follow this  
luisspeed

Lacetti-ul lui Luisspeed

Recommended Posts

Foarte misto arata masina ta cu jantele alea. :)

 

Fiat-ul arata chiar foarte bine, misto ca ai gasit unu cu clima si tot ce trebuie. Este adevarat ca masina asta merita panorama, face toti banii, avem in Galati una galbena si una rosie cu panorama. Frumos. :)

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Si mie imi plac jantele :) Chiar se potrivesc.. urmeaza sa coboare masina cu vreo 2-3 cm..si atunci arata altfel. Dar zilele astea am treaba ca trebuie sa termin cu inmatricularea la Fiat. Si sper ca PisicutaNebuna( :) ) sa nu aiba dreptate :| am auzit si citit despre Fiat si..stiu ca stau prost la electrica..au prea multa, de fapt asta e problema la Stilo. In rest..multam fain de pareri :) in sfarsit am facut si eu ceva la masina ce e apreciat :P

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Sper sa nu ai probleme cu FIAT-ul, am 5 Fiat Doblo la firma unde lucrez si numai probleme intampin cu ele in fiecare luna, calitatea foarte proasta a materialelor isi spune cuvantul. Se strica macaralele si yale-le la 2 luni de zile, in rest cara de mama focului si consumul este nesimtit de mic. :)

 

Nu prea este grad de comparatie dar tot FIAT este.

 

Sa va duca multi km si fata sa aiba grija de masina. :)

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Multam :) O sa aiba(o sa am) sper sa aiba parte de ea..pe cat s-a bucurat cand a vazut-o. Am plecat dupa masina fara sa ii zic de ce merg. i-am spus ca merg sa la un prieten..diverse.. Cand m-am intors cu ea, am pus-o in fata blocului(exact unde e in poze, acela fiind de fapt locul meu de pacare) aplicat funtita, si mers dupa ea la lucru, cand am ajuns cuu ea in fata blocului nu mai avea cuvinte..se uita la masina la mine, iar la masina, iar la mine si tot asa..nu stia ce se petrece. nu i-am spus nimic..doar i-am intins cheia.. senzatie de nedescris , cand a realiza ca e masina ei :)

Share this post


Link to post

Foarte frumusel Fiatul :redface: , si foarte frumoasa surpriza. Pacat ca eu nu pot sa o fac, are deja masina :( , eventual cu o casa as putea dar aia nu mi-o permit eu :) ) . Si nu iti bate capul cu fiabilitatea Fiat, iti garantez eu ca nu o sa ai probleme daca respecti reviziile si cartea de service.

Share this post


Link to post

Foarte faine jantele ! ! ! Cat te-au costat si de unde , ca eu nu gasesc distanta potrivita intre prezopane ?

Share this post


Link to post

De muuuult nu am mai postat pe aici :) Intre timp..au mai avut loc unele schimbarii .

 

1-Fiatul nu-l mai am :D (m-am despartit de prietena, sa-l stapaaneasca sanatoasa )

 

2Lacetti-ul a mai avut parte de niste modificari: -linia audio a fost schimbata, am inceput cu un cd Sony ceva gama de varf, difuzoare usii, de la Kiker ,tot asa..model de varf(o sa atasez si poze) pt ca nu stiu exact ce model sunt :D rusinea mea. Pe fata sunt de 16cm si ppe spate de 13cm(asa erau si cele din fabrica) si nu am reusit sa pun nicicum pe spate de 16.

 

Am mai comandat un subwoofer tot de la Kiker(o sa atasez poze si cu el) si tot din gama lor am comandat si un amplificator numai bun pt sub. Si din ..nestiinta(graba) Am cumparat si un amplificator GZ. Pe 6 canale cu 4x90w pe usi si pt sub. are 2x250w. Dar am o problema cu el :) ) e mai lat decat bancheta spate , nu-l pot monta.. prea usor. o sa gasesc eu o varianta.

 

Si acum partea mai nefericita a schimbariilor, masina a fost vandalizata integral, urmeaza revopsire, dar am zis ca astept sa treaca minunata vreme cu tentative de ninsoare. Si inca una nefericita, saptamana trecuta mi-a fost lovita, si a si fugit autorul, spre ghinionul lui l-am prins :) (a2a zi diminteata a fost oprit de rutiera , pt ca am reusit sa ii i-au nr de inmatriculare) mi-a dat asigurarea, acum ma bucur ca inca nu am dus masina la vopsit. As fi tampit de ciuda sa o loveasca dupa. Urmari dupa lovitura, bara fata, aripa dreapta fata, portiera dr. fata si oglinda pe dreapta.

 

Astazi o sa revin si cu ceva poze.

Share this post


Link to post

1. Prietene, ce-i cu "cacaturile" alea cu IPA puse pe placutele de inmatriculare???

2. Te-ai despartit de prietena si i-ai lasat masina cumparata de tine??? din banii tai?? ESTI NEBUN

Share this post


Link to post

E Fiat, nu ti se pare cea mai buna raszbunare sa i-o lase ei?

  • Like 2

Share this post


Link to post

2. Te-ai despartit de prietena si i-ai lasat masina cumparata de tine??? din banii tai?? ESTI NEBUN

A facut si el ca columbeanu :)

Ai macar act de donatie sau ai inscris-o pe numele ei direct fara nici o hartie? Sau e pe al tau?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Nu de alta dar ii va trebui act de proprietate la Remat, ca sa ii dea cuponul.

Share this post


Link to post

:) ) A fost inscrisa direct pe numele ei. Nu-mi pasa... Nu in valoarea masinii respectiva stau eu :P Si oricum la vremea cand a fost facut cadoul, a fost din inima., De asta am si scris sa o stapaneasca sanatoasa.

 

@Maniaku, Ce treaba ai tu cu ele?

 

@Argon, masina merge f bine. A avut mici probleme, dar au fost remediate (de mine pe banii mei, ca deh inca eram cu ea atunci.)

 

 

 

 

Sper ca astazii sa ajung in timp util acasa si sa ppot posta si pozele promise, ca pe netul asta..mobil, nu mai zic firma ca nu merita reclama, imbatranesc :D

 

 

Share this post


Link to post

:) ) A fost inscrisa direct pe numele ei. Nu-mi pasa... Nu in valoarea masinii respectiva stau eu :P Si oricum la vremea cand a fost facut cadoul, a fost din inima., De asta am si scris sa o stapaneasca sanatoasa.

 

 

Rari cei ca tine. Ce sa-ti doresc...la cat mai putine femei, cred ca e cea mai buna urare.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Englezule :) glumesti sper :P

 

Oricum de cand nu mai sunt cu ea..numai prin deplasare stau.(mi-am facut..cateva prietene, si vizitez ce am chef si cand am chef :) ) fara alte obligatii.) Si asa bine e.

 

Oricum gesturii cu astfel de cadourii nu o sa se mai repete..(sau..daca va fii, aceea va fi..sotia)

 

 

Share this post


Link to post

Asa a gandit si cocolumbeanu =))

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

:) ) Daca tot ma comparati cu el, sper sa ajung si financiar sa ma puteti cumpara :P

Share this post


Link to post

Dupa cum ai inceput, eu iti doresc, dar zau nu cred :)

Bunul simt spune ca trebuia sa fi lasat cheile pe masa cand a plecat, parererea mea.

Nu conteaza valoarea, chiar daca era un oltcit din 1900 toamna sau un bentley.

Altfel.. mereu poti considera ca a iesit din viata ta cu atat, daca asta aduce liniste.

Share this post


Link to post

Tommy, teoretic nu ea a plecat :) ) Apartamentul meu era cel care a stat gol. Eu locuiam la ea. :) deci..nu mi-am permis eu mai bine zis sa i-au si cheia. Chiar am procedat invers, cheia care era la mine, am lasat-o odata cu cheliile de la casa. In fine, hai sa incetam cu offtopicul, ca asta era un topic despre masina,(Oarecum tot de masina se vorbeste si acum, dar..nu cred ca e chiar discutia pt care a fost creat acest topic.)

Share this post


Link to post

Nu se vorbeste de masina, se vorbeste de fiat.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Salutare. Neplacute evenimentele, dar, din pacate, dupa cum spune si intelepciunea populara, "un necaz nu vine niciodata singur".

Si ca sa revenim la masina, imi poti da si mie mai multe detalii despre jantele de pe wtcc? Ca de ex, marca, pret, locul achizitiei si eventual dimeniuni.

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

@speedy82 Jantele sunt BBS ET44 7J(parca) Sunt luate de la Volvo :) Pretul..neesential, (cam maricel si prefer sa nu-l scriu aici)

Share this post


Link to post

Si ce diametru? Pe 16 sau 17?

Share this post


Link to post

16 :) Am scris asta in alte posturii interioare. De asta nu am mai mentionat.

Share this post


Link to post

Am scris din greseala interioare, in loc de anterioare, in postul anterior :) Sper sa nu apar pe la gazeta :P

 

Acum ce ne intereseaza. As cam vrea sa comand discurile astea, http://www.mtecbrakes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=116_367_369&products_id=16871&zenid=lccdc6k2chm33b5ifesdcnccc1 ce parere aveti?

 

 

Share this post


Link to post

Am scris din greseala interioare, in loc de anterioare, in postul anterior :) Sper sa nu apar pe la gazeta :P

 

Gazeta remarca monumentele, nu greselile de viteza.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...