Jump to content
Sign in to follow this  
dsasorin

Presuri Si Scut Aveo

Recommended Posts

Ce aparatori de noroi ai ?

Originale GM=90 lei plus TVA. A disparut oricum mare parte din murdaria de pe portiere, dar nu e perfect.

Share this post


Link to post

Aplicati folie de protectie pe zonele problema. Cei de la expert detailling fac asa ceva, dar exista si solutia autocolantelor transparente outdoor folosite in publicitate, mai ieftina.

Share this post


Link to post

Unde gasim colega autocolante tensparente ?(librarii ?).Mersii, este o solutie .

Share this post


Link to post

Pe la firmele de publicitate.

Share this post


Link to post

Asa cum sa mai discutat problema la m-ai multi colegi .Pun poza cu plantele mele .Voi curata noroiul si bag burete in gauri.

 

:mrgreen:

post-8104-1211273679_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Unde gasim colega autocolante tensparente ?(librarii ?).Mersii, este o solutie .

Am cumparat eu autocolant transparent de la o librarie din Pitesti, pe langa Bonita (herlitz parca se numeste) 6.5 Ron metrul lungime. Latimea cred ca este de 500 mm.

Share this post


Link to post

Si ai montat-o? Pune si tu poze.

Share this post


Link to post

Si eu am gasit o firma de publicitate .Trebuie sa-mi fac timp sa trec pe la ei .Colega >samyx<nu vii pe la munte :) ) ?

Share this post


Link to post
Si eu am gasit o firma de publicitate .Trebuie sa-mi fac timp sa trec pe la ei .Colega >samyx<nu vii pe la munte :) ) ?

 

Nu am avut timp sa o motez. Poate reusesc in wekeend-ul acesta

Share this post


Link to post

Gata cumparat si eu colant transparent .Dar nu de la firma de publicitate (pret mare ).Gasit in Baumax .

Colega daca l-ai lipit pune o poza .Eu saptamana viitoare il lipesc.

Share this post


Link to post
Salutare. Am un Aveo sedan de o luna.

Vreau sa imi cumpar sorturi de noroi ( nu stiu care e exact denumirea lor tehnica). Ma intreb: Daca gasesc sa le cumpar, pot eu apoi sa mi le pun singur ?( cred ca sunt 4 suruburi de caciula). Ca am intrebat asa de forma pe cineva de la service si mi-a zis ca ar veni montajul lor in jur de 1 mil ... :rolleyes: . (iar ele costa cam 1 mil si ceva toate)

1. Pierd oare garantia daca mi le montez eu ?

2. Bon pe ele iau cand le cumpar , dar bon ca mi le-au montat cei din service mi-ar da ? (sa am dovada la garantie daca imi cer aia)

3. Daca mi le pot pune eu, si nu afecteaza garantia, pot atunci sa-mi iau ceva echivalent ? (doar sa se potriveasca fizic, si mai ieftin :)

 

Aceleasi intrebari le-as pune si pentru Scut motor... (montare cu suruburi , evident)

 

Poti s ale montezi si tu. Garantia, in mod normal, nu are de ce sa iti afecteze. Ca garantie la tabla, cam greu se da. Dar, nici nu dai 1 mil pe montaj. Dar vezi, alea care cumperi, safie originale. Nu sunt tare scumpe.

In legatura cu scutul motor, nu cred ca poti sa montezi tu, ptr ca trebuie sudate niste piulite de care sa e prinda scutul.

Scut original Aveo, nu exista.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...