Jump to content
Sign in to follow this  
fane_jaluzea

Comanda Piese Autodaewoo

Recommended Posts

Puteti sa-l stergeti daca nu va place:

 

Am dat o comanda de "bara parasoc fata" si alte prostii, si primesc armatura de bara... Acum poate ca stiu eu alta semnificatie a cuvantului "spoiler", insa in grupul vw aceasta este o parte integranta a barei. Sa rezolvam situatia, ma ofer sa platesc totusi transportul (catre mine) si dau comanda de 2 bari/bucliere fata+spate + alte maruntisuri. Raspuns primit: ca mi se vor adauga 50 ron pentru transportul refuzat (care costase 21.2 ron...) Concluziile le trageti singur.

 

PS : tot respectul pt d-nul Nicu Barbu (eu am vb cu o d-na)

Share this post


Link to post

Nu ca le-as lua apararea, dar:

Comanda ai dat-o dupa cod sau ai spus la telefon ca vrei bara de fata/spate etc.?

De ce nu ai luat piesele de la Galati, unde, din cate stiu eu, autodaewoo are o filiala?

Share this post


Link to post
Puteti sa-l stergeti daca nu va place:

 

Am dat o comanda de "bara parasoc fata" si alte prostii, si primesc armatura de bara... Acum poate ca stiu eu alta semnificatie a cuvantului "spoiler", insa in grupul vw aceasta este o parte integranta a barei. Sa rezolvam situatia, ma ofer sa platesc totusi transportul (catre mine) si dau comanda de 2 bari/bucliere fata+spate + alte maruntisuri. Raspuns primit: ca mi se vor adauga 50 ron pentru transportul refuzat (care costase 21.2 ron...) Concluziile le trageti singur.

 

PS : tot respectul pt d-nul Nicu Barbu (eu am vb cu o d-na)

Eu cred ca u ai lansat comanda gresit..si eu am facut comenzi si am fost foarte multumit...si eu am returnat un produs din cauza firmei de curierat pt ca nu au respecat termenul si nu m-au pus sa platesc nimic in plus,chiar m-au sunat si si-au cerut scuze pt intarziere si au spus ca ei au trimis la timp dar de vina a fost curierul

Share this post


Link to post

Mircea, lucrez in Pitesti la o repr VW. Nu am timp sa umblu prin magazine dupa piese. Am comandat dupa denumire "bara parasoc fata", stiind ca armatura de bara este armatura, iar spoilerele sunt spoilere. Dau comenzi zilnic de piese, plus ca am o scoala auto. Problema nu era de 50 ron, ci de modul la care s-a pus problema. Cumparam amandoua barile, dar au preferat sa nu le mai trimita?

Share this post


Link to post

Am vazut ca scrie Braila la profil.

La autodaewoo e bine sa faci comenzi dupa cod. Nu intotdeauna cel cu care vorbesti sau cel care pregateste comanda are o scoala auto. Poate fi un simplu vanzator care citeste un cod sau o denumire, ba mai mult, unul care nu stie cum trebuie sa arate piesa respectiva.

Ca si alti colegi, si eu am luat piese de la ei, am avut o data o problema, care insa s-a rezolvat rapid, prin ramburs, fara costuri suplimentare pentru mine. Uneori si tonul face muzica, fara a te acuza cu ceva, dar vina este partial si a ta.

Share this post


Link to post

asa este, dar ma refer la modul cum am fost tratat: ori platesc de 2x drumul, ori nu-mi mai trimit piese? ce sa inteleg? ca trebuie sa pun pe altcineva sa comande 2 bare/spoilere, sau sa gasesc alt magazin? plus tonul d-nei care m-a sunat, si m-a cam luat peste picior, cu toate ca nu ma cunostea...

Share this post


Link to post

Pai, tu initial plateai doar o expeditie, asa piesa a venit la tine si apoi s-a intors. Plus ca firmele de curierat de regula aplica o penalitate pentru livrarile refuzate pentru motive neimputabile lor.

PS Pune te rog si cate o majuscula...

Share this post


Link to post

Mircea, firmele de curierat ori aplica o penalizare pentru refuz de livrare, ori taxeaza drumul inapoi normal. Intrebarea este : asta este modul in cae se lucreaza cu clientii? Daca mi-ar fi dat piesele cu cate 20 ron in plus fiecare nici nu cred ca bagam de seama.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...