Jump to content
Sign in to follow this  
ileana

2011

Recommended Posts

Poti sa-l pui in plan pentru 2009...nu? :-?

Share this post


Link to post
Pe locul 4 e renuntatul la fumat - hai, care va lasati?

Peste câteva zile se împlinesc 6 luni de la ultima ţigară.

Cea mai lungă pauză la fumat a fost de 10 luni, acum 3 sau 4 ani.

Să văd ce-mi iese acum. Diferenţa e că de data asta nu mi-am propus să mă las, ci doar să iau o pauză, cât de lungă.

Acu' să văd cât de lungă...

Share this post


Link to post
Asta e rezultatul renuntarii la fumat? :mrgreen:

 

Sa va traiasca, sa va faca fericiti!

Multumesc foarte tare. Il fac membru gmclub :mrgreen:

Share this post


Link to post

2008,cel mai prost an din viata mea,tot anul o nereusita.

Sper ca 2009 sa fie mai bun pentru toata lumea si toti sa-si implineasca visurile.

Share this post


Link to post
Reusite: Am promovat la job, m-am apucat de o casa, suntem relativ sanatosi.

Nereusite: Desi am promovat, muncesc mai mult. Casa inca nu am terminat-o. Ea insa pe noi da. Am mai pus kg in plus. N-am mai ajuns la intalniri, nici nationale nici locale. Nu m-am mai vazut cu multi prieteni.

Planuri de viitor: Sa termin casa. Un kid. O vacanta sanatoasa. Sa mai dau burta jos. Sa reintru in viata sociala cu prieteni & stuff. Iar pentru viitorul cel mai indepartat - un BMW 3.

Pai sa vedem 2008:

Reusite: inca suntem relativ sanatosi

Nereusite: Am ratat la mustata o noua promovare (cu "company car" inclusa) ca ne-a lovit criza. Casa tot nu am terminat-o. Am schimbat constructorul oarecum fortat (celalalt a plecat cu vreo 10.000 RON de-ai mei). Am mai luat un credit. N-am dat kg jos. N-am mai fost pe la intalniri. Cu prietenii ma vad tot foarte rar.

Planuri de viitor: Cam aceleasi. Cu kid-ul, casa, vacanta, friends & stuff. BMW-ul a iesit din schema pe moment.

 

Doamne ce repede a trecut anul...Hai La Multi Ani !!

Share this post


Link to post

Despre 2008 eu as putea zice un singur lucru: cind mi-o fi mai rau, asa sa imi fie. N-a excelat in particular la nimic, insa m-au cam ocolit problemele. Cu sanatatea OK, cu finantele OK, raportul munca vs. vacanta foarte OK ... Daca stau bine sa ma gindesc, chiar as putea zice ca a fost un an bun :)

Share this post


Link to post

Buey, stiti de ce-mi place mie topicul asta? Ala eu, ala eu...

Pentru ca citindu-l mi-am dat seama ca, in general, in viata "personala", nu prea am nici un plan :( Desi asta nu inseamna ca "vegetez", hotarat lucru nu e bine.

Mai sunt ceva zile pana la sfarsitul anului si, pen'ca tot sunt in vacanta, poate imi fac si eu unul. Macar unu' mic :)

Share this post


Link to post
Reusite: Un job misto. Sotia, un job si mai misto.

Nereusite - am indoit Nubira

Planuri 2008 - ianuarie Hyundai Getz, reparatie genunchi (o problema cronicizata de cativa ani), in toamna casa/apartament.

 

 

buna idee comparatia cu postul de anul trecut :)

 

Am sarit peste operatie... la anul sigur o fac. Zic asta din anul 2 de facultate.

In rest planurile s-au indeplinit, sau chiar au fost depasite :) Mi-am schimbat jobul din nou, cu unul si mai misto, si nu mi-am luat numai hyundai getz ci si scuter :D

Edited by mr_

Share this post


Link to post

In afara de asta astept 2009 sa imi aduca un job in zona litorala si o noua masina de serviciu.

post-2099-1230891813_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ia sa vedem cine s-a tinut de planurile pe care ni le-am propus anul trecut..si ce ne mai propunem ptr urmatorul

 

Vise 2009: sanatate, un sufletel pereche, intalniri nationale neratate.

Sanatoasa am fost, l-am gasit pe Ghitza, si parca n-am ratat nici o nationala. In schimb m-am reapucat de triburi :D

Ptr 2010 (fiindca am vazut ca tot ce mi-am propus de cativa ani aici, s-a rezolvat) sper sa ma las de triburi si sa castig la loto :D

Share this post


Link to post

Anul trecut pe vremea asta ziceam ceva de genul:

Reusite: Aproape am terminat cartea pe care o scriu, am calatorit mult, am redescoperit prieteni vechi

Nereusite: mi-am pierdut fratele, un proiect profesional nerealizat

Pentru 2009: editat carte, liniste financiara, poate - cine stie? - un copil

 

Pai se vedem:

Reusite: Cartea am terminat-o, am editat-o, am lansat-o, unii dintre voi au si citit-o.

Nereusite: Nu am inca un copil, de liniste financiara nu poate fi vorba - incep sa cred ca nu stiu ce e aia.

Pentru 2010: muuulte sperante...

Share this post


Link to post

Am ramas constant, asta e cel mai mare castig. :D :) ) Vise nu-mi fac iar visuri nu le tin minte, sau invers :)

Eu tot nu inteleg un lucru, de ce trebuie sa imi leg planurile de un inceput de an, pentru mine a fost mereu simplu: cand simt ca e momentul, atac, cand simt ca nu, conserv. :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Sa vedem...

Reusite:

-am participat la faza natioanala a olimpiadei interdisciplinare Tehnic III (Telecomunicatii)

-am mai luat ceva premii pe la cateva concursuri

-am luat permisul si am facut primii 6000 de km fara evenimente

-am vazut Transfagarasanul

-am participat si la prima intalnire a membrilor DWC din Neamt15000000.gif

-am inceput sa cant la chitara si mi-am luat chitara electrica, amplificator si pedala de efecte

-m-am ocupat de buburuza mea si m-am asigurat ca e intr-o stare f buna de functionare, am ai ramas de lucrat la aspect greenguy.gif

-am cumparat gume noi pe fata

-si multe alte detalii 71000000.gif

Rateuri:

-nu am reusit sa pun autoclantul pe buburuza

-oricat am vrut de mult n-am reusit sa strang si eu mai multi bani si sa cumpar ceva pentru sufletelu meu

Pentru 2009:

-sa am un an la fel de bun ca si asta din toate puncetele de vedere

-sa trec cu bine peste BAC si admitere si sa intru la Automatica

-in rest sanatate drunk.gif

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

In schimb m-am reapucat de triburi :D

 

Pe care lume bre?

 

 

Realizari 2009? Slab, voiam sa schimb masina, dar ...am mai luat una.In rest ca de obicei supravetuire...

 

Nereusite: am ramas fara scarbici...da nu e o pierdere asa mare

 

Vise? Nu imi mai fac de mult, viata in romania nu mi-o permite

Edited by naylui

Share this post


Link to post

Pentru 2009:

-sa am un an la fel de bun ca si asta din toate puncetele de vedere

-sa trec cu bine peste BAC si admitere si sa intru la Automatica

-in rest sanatate drunk.gif

 

Cam multe propuneri pentru anul care e aproape gata... :D :P

Share this post


Link to post

Eu pot sa zic ca nu prea am realizat nimic in 2009.

Pro:

- stabilitate

 

Contra:

- mai multa munca

- mult mai mult stres

 

Pentru 2010 sunt perspective sumbre in domeniul in care profesez.

Pentru 2010 imi doresc sa reusesc sa trec cu bine de el si sa imi fac o casa modesta.

Sper sa nu fiu nevoit sa recurg la varianta de backup - lucratul in afara, dar cine stie...?

Share this post


Link to post

Eu cred ca topicul asta trebuie mutat la categoria: "Masina mea".

Asta o trec la nereusite si o mut pe 2010.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Reusite

 

- O fetita simpatica foc nascuta acum 10 zile :)

- Alt job... si mai misto decat ala mai misto de anul trecut :D De fapt nu e un job nou, ci un contract nou mai avantajos in acelasi loc.

- am reusit sa ma misc putin, un tenis, un ping-pong, etc.

 

Nereusite

- Operatia aia la genunchi tot n-am facut-o.

- m-am "racit" cu un amic apropiat absolut fara nici un motiv real. De fapt s-a "racit" el cu mine, nu eu cu el, insa e tot una.

 

2009 a fost pt mine un an... amestecat, cu foarte bune si foarte rele. A inceput oribil, in februarie mi-a murit bunica :( F mult stres, examene, concursuri... insa a mers bine profesional, si dracoaica proaspat sosita e o incheiere apoteotica.

 

Planuri pt 2010

- repar genunchiul... sigur :) )

- Masina noua de familist, sper sa dau comanda in ianuarie la salonul auto. Poate si una veche pt sufletul meu... ar merge o delta integrale, sau poate un fiat coupe turbo... sau macar un mini morris.

- bicicleta noua, de oras

- ceva mai mult sport/miscare

- invatat dracoaica sa conduca, sa-i dau masina sa se duca singura la cresa :dizzy:

 

Ma gandeam sa trec la categoria superioara la scuter, insa mi-a trecut, 49cc imi ajung. Intentionez sa merg la birou si cu bicicleta, nu doar motorizat.

Share this post


Link to post

- O fetita simpatica foc nascuta acum 10 zile :)

 

Felicitari!!! :)

Share this post


Link to post

Multumesc!!

 

Dumneaei e, la primele ore printre noi :)

 

Intre timp s-a facut mare,are 11 zile, mai are putin si pleaca la facultate :D

post-1523-126157745702_thumb.jpg

post-1523-126157748879_thumb.jpg

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Reusite:

-m-am lasat de fumat, inca de la sfarsitul lunii ianuarie. La mine la firma se marea salariul cu 100 ron la fiecare 6 luni, m-am decis sa imi acord singur o astfel de marire si asta m-a motivat cel mai mult, combinat cu o gripa de o saptamana si inca vreo saptamana fara sa ies in oras, la fum. 2 saptamani apoi mi-a fost mai greu, dar am scapat. Macar acum nu ma mai intereseaza stirile cu accizele la tutun, alcool oricum nu beau cine stie ce.

-am vizitat Turcia, apoi Franta, unde am urcat de 3 ori in Turnul Eiffel (dupa mine primul loc pe care trebuie sa-l alegi daca vrei sa vezi la scara mai mica toata civilizatia globului), am mai bifat un Mission Dance Week-end, am facut integral Transalpina, posibil ca la anul sa nu mai fie posibil sa o faci in toata splendoarea ei, si apoi Transfagarasanul, am mai bifat cateva intalniri nationale in masura posibilitatilor si am mai adaugat si Ucraina in lista tarilor vizitate.

-mi-au scazut dioptriile la ochelari.

-mi-am inmatriculat Clio-ul.

-mi-am schimbat masina, chiar daca nu era in plan, insa sunt foarte multumit acum de alegerea facuta.

-ma ajung mai bine cu banii ca in anii trecuti.

 

Dat in bara:

-inca nu mi-am gasit o prietena stabila, mai vedem.

 

Planuri 2010:

-sa fiu sanatos

-sa imi schimb job-ul cu unul mai bun, sau, posibil, o relocare la Constanta de la vara, vedem ce va fi, insa. Daca va fi asa, posibil sa am noi oportunitati de angajare, mai bune ca in Galati.

-sa dau la facultate la toamna, preferabil inginerie mecanica (daca transporturi AR nu se poate in zona), conditia sine qua non va fi sa o fac in orasul in care stau, pentru a ma putea imparti intre facultate si job. Facultatea o voi face ori la Galati, ori la Constanta, depinde unde voi fi peste 6-8 luni. Oricum, mai am timp de gandire pana atunci si pot sa ma mut inapoi la nevoie, am mai facut odata manevra asta cand faceam Finante-Banci. Trebuie sa-mi acopar titlul de pe site-ul firmei si cel pe care mi-l acorda clientii, nu? :P In plus, nu mi-ar strica in viitor sa lucrez in mediul universitar, ca de clienti carora le pute gura si hainele sunt satul. :P

-o gagica stabila (sau sa le schimb mai des, de ce nu? :) )

-sa imi mai scada dioptriile la ochelari si, poate sa nu fie nevoie sa ma operez.

-sa imi ajunga banii cat de cat (la momentul actual nu mi-ar trebui prea mult in plus)

-sa ajung la vara la Sfantu Gheorghe, unde sa stau o saptamana (m-am saturat de concedii de week-end din care nu intelegi nimic)

-sa ma apuc de sala si eventual sa mai slabesc (m-am ingrasat cu 5 kg din liceu pana acum, nu ca as fi fost slab pe atunci).

-sa fac drumetii pe munte in week-end-uri si sa ma duc la ski iarna.

-sa mai adaug stampile pe pasaport (si nu doar de Moldova sau Ucraina).

 

Cam multe, nu? :)

 

La capitolul vise, sa se ieftineasca benzina (nu, n-am baut nimic inca, am auzit stirile) si sa traim intr-o lume mai buna fara sa fie nevoie sa emigram.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Lau, deci de asta in Marco Polo stai numai la sectorul <<nefumatori>>? :)

 

Reusite 2009:

 

- ok sentimental.

- ok la job=promovare+salariul putin marit.

- ok cu masina.

- ok concediu.

- ok sanatate.

- ok familia.

 

Nereusite 2009:

 

- nu am reusit sa termin facultatea, adica am ramas in ultimul an cu 3 restante si nu stiu cand le dau, dar cu ea sau fara ea......am la dispozitie un an sa o termin, vedem ce o sa fie. Din pacate din cauza job-ului nu am putut sa ma tin de ea cum trebuie dar ma felicit pentru alegerea facuta, decat somer cu studii mai degraba salariat...oi termina si cu facultatea.

 

Planuri 2010:

 

- sa termin facultatea.

- sa schimb masina.

- sa nu am datorii.

- sa fiu sanatos.

 

 

 

Share this post


Link to post

Pai daca acolo e mai liber...

 

A, si am uitat sa trec la realizari faptul ca am scapat de baba de dedesubt, care ma obliga sa folosesc sufrageria pentru diverse treburi rusinoase, cand foloseam dormitorul, se gasea sa bata in teava exact cand ajungeam la punctul culminant.

Eu imi doream sa moara, dar sunt multumit si de faptul ca nu si-a mai putut plati creditul baban si a fost nevoita sa-si vanda apartamentul si sa se mute la tara. Acum nu mai am vecini nici deasupra (ca stau la 4), nici dedesubt, intrucat apartamentul a fost cumparat de alta baba, dar care are un mos italian. Au cumparat apartamentul in septembrie, au stat o saptamana, apoi au plecat si nu i-am mai vazut de atunci. Din partea mea, sa vina cat mai rar.

 

Per total a fost un an bun, sunt printre putinii care poate spune ca i-a priit criza, daca nu era criza nu pupam eu baba mutata, scaderea volumului de munca si cresterea calitatii acestuia (au realizat si colegii mei fomalai ca nu poti fura clientii la nesfarsit) concomitent cu cresterea salariului, apoi ofertele bune de la agentiile de turism si multe altele.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...