Jump to content
Sign in to follow this  
ileana

2011

Recommended Posts

Reusite: Schimbat job si eu si sotia, promovare si la mine si la sotie, deschis un S.R.L., etc adica mi-a mers din bine in mai bine, chiar nu am de ce sa ma plang.

Dat in bara: In 2007 nu, in 2006 cand am luat Lacetti... daca stiam ce an o sa am luam alceva, dar acum asta e o tin 4-5 ani si o marit.

Vise 2008: Inca o masina, un bebe si poate daca merge bine o pun si de o casa noua... astept sa faca firma un an sa primeasca un sediu nou. :D

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

 

Dat in bara: faptul ca m-am mutat din capitala in Craiova.

Reusite: nu cred ca am avut asa ceva anul asta...

Planuri pe 2008 : sa ma realizez mai bine profesional, o relatie serioasa si poate o alta masina :D ( audi A4)

 

Share this post


Link to post

Reusite: Cumparat garsoniera

Dat in bara: Credit pe 30 de ani pentru garsoniera, nu am ajuns la nici o nationala si doar la doua Polivalente, nu am reusit sa dau la master

Vise 2008: Sa reduc perioada la credit la 1/2 si daca-mi mareste salariul (sper ca se aude acolo unde trebuie) sa fac nunta :D si sa ma inscriu la master.

L.E. Sper sa nu ma las de triburi!

 

Un an nou cat mai bun si tot ce va doriti, LMA!!! :drinkers:

Edited by CristiP

Share this post


Link to post

Reusite: am renuntat la 2 conturi de clone. Mai am un cont cu 24 de sate dar sa nu le ziceti celor din DWCC! Se poate pune aici faptul ca sunt inginer?

 

Dat in bara: Gina Pistol inca nu e in haremul meu.

 

Vise 2008: Sa imi creasca vanzarile la cel putin 500 de mii de coco. Fiat Bravo.

Share this post


Link to post

Reusite: Mutat in casa noua, intrat la facultate, pus bazele viitorului biznis.

Dat in bara: Intrat la taxa la facultate, masina tot nu merge cum trebuie.

 

Pe viitor: sa-nvat, sa reusesc sa ma extind, sa-i dau de capat masinii.

Share this post


Link to post

Reusite: am fost sanatos tot anul, am ajuns integralist, ba chiar si bursier, am avut o vara excelenta, am plimbat matizelul multi km, i-am pus si gpl, acum il plimb si mai multi km, am reluat legatura cu unii prieteni mai vechi

Dat in bara: bani putini, pierdut legatura cu unii prieteni, relatii dezastruoase

 

Pe viitor: sa fiu santaos tot anul, sa gasesc primul job serios in domeniul pentru care ma pregatesc, mutat la casa mea(sau macar la casa altuia, cu chirie), sa ajung mai departe de casa decat am ajuns pana acum vreodata(doar ca turist), sa pastrez prietenii pe care ii am si sa mai fac si altii cel putin la fel de buni.

 

Noroc tuturor in indeplinirea viselor!

Share this post


Link to post

Reusite: primul mostenitor :D se naste in martie

Dat in bara: e fetita

Vise 2008: un baiat

 

foarte frumos topicul btw

 

La Multi Ani tuturor :)

Share this post


Link to post

Reusite : am ajuns la o intalnire nationala (prima, dar nu si ultima), am primit cadou de Craciun un apartament

 

Dat in bara: N-am primit si masina, pe langa apartament...

 

Pe viitor : Sa ma mut, sa particip la toate intalnirile nationale, eventual o masina doar pentru mine

Share this post


Link to post

Reusite: am terminat casa, am amenajat apartamentul, mi-am luat un teren linga Bucuresti .

Dat in bara: nu am reusit sa cumpar mai multe terenuri, nu am reusit sa fac un bebe

Pe viitor: sa termin casa de linga Bucuresti si casa de la munte .. SI sa facem un bebe...sau 2 daca ies gemeni :D

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Hai bai nene, pai de ce nu spui asa? Suntem atatia pe forum. Sigur primesti ajutor. Trebuie doar sa ceri.

Share this post


Link to post

Ba eu nu pun bani la terenurile lui bogdan..

Share this post


Link to post

Bine, nici nu tin lumanarea.

Share this post


Link to post

Reusiri 2007 : Am intrat la liceul la care speram (daca nu am invatat prea mult. Si-a luat tata Cielo , M-a inteleg super tare cu ai mei in ultimul timp ( cum dreaq nuj :) ) ) Multe plimbari in /in afara orasului alaturi de cei dragi . Luat examen cu brio! M-am lasat de Travian (x2). Am rezistat multor tentatii care ar fi produs dependenta ( si cu asta ma mandresc in comparatie cu altii) Am intrat in aceasta comunitate , supeeeer club. Am participat la intalniri locale. Gasit job super tare care nu ma obliga sa "chiulesc " de la scoala pentru el ( da nici nu faceam da ... ) Ps. AMcomandat de la AB becoleduri ...temporizator ..fericireee !!!

 

Dat in bara : Si-a luat tata un Cielo nu foarte ingrijit (asta e il voi ingriji io de acum si sper sa se compenseze) Am inceput Travian (x2) sper sa scap de jocul asta :) ) poate taie netu(acu sunt in faza de reinceput). M-am certat cu Crystaky , cu Tommy ,da asta e ;) ...merem mai departe nu ?(acum am depasit faza aia nu? ) Nu am putut ajunge la toate intalnirile locale. Am pierdut legatura cu prieteni dragi :( .Deja am warn 80 % ... ) in rest..cred ca a dat bara in mine.Am cheltuit bani in prostie !!!

 

Vise 2008 : Sa reusesc sa ajung la mai multe intalniri si din afara orasului poate si nationale . Sa strang bani de masina daca nu de motor. (asa sa ma motiveze la examenul de conducere ;) ). Relatii "serioase" .Continuare job. Sa imi iau laptop (doar al meu ) , sa vanda tata cielo sa isi ia Nubira NOUA nu SH. Sa nu am "belele " prea mari la scoala si acasa dar nici la munca . Si in rest sanatae ca am mare nevoie de ea ...

 

Fie ca noul an sa va aduca fericire , lumina , si caldura in suflete si fie ca bunul Dumnezeu sa va ajute sa va impliniti toate visurile Si cat mai multa sanatate !!!

 

La multi ani !!! :drinkers:

Share this post


Link to post

"Reusiri" 2007 : am schimbat masina; afacerea creste; profesional incep sa ma simt mai in largul meu, dar inca mai este de lucru; am ajutat multe persoane; am renuntat la fumat; nu am avut mari probleme cu sanatatea; am sperat ca pot sa ii fiu de ajutor lui Wally (mai brutal, intr-adevar, dar cred ca e defect profesional...n-am ce face)

 

Dat in bara : am fumat mult o buna bucata din an; nu am reusit sa invat atat de mult pe cat mi-am dorit; cred ca am ramas doar cu speranta...

 

 

Planuri 2008 : sa fiu mai bun pe plan profesional; sa am inspiratia necesara pt a investi corect; sa reusesc sa conversez cu socrul meu mai mult de 3 fraze (incerc sa fac asta de 4 ani, dar pur si simplu "nu se leaga :) ; sa fiu un om mai bun

Share this post


Link to post

Reusite: Am plecat in sfirsit spre Montreal in aprilie 2007, luna la care procesul meu de emigrare sa incheiat

Rateuri: Nu prea au fost, sincer, pentru-ca totul e mers f. bine in acest an

Planuri 2008: Sa continui cu soferia ca tot cistig f. bine, voi avea de ales intre a cumpara propriul meu camion sau de a cumpara casa. Oricum tot eu sunt in cistig indiferent de ceea ce voi alege pentru a cumpara prima data.

Edited by savimbi

Share this post


Link to post
..M-am certat cu Crystaky , cu Tommy ,da asta e ;) ...merem mai departe nu ?(acum am depasit faza aia nu? )

 

Nu valerica, nu te-ai certat cu mine, ca si cristaky, am incercat sa iti spun despre cateva norme de conduita civilizata si potrivite varstei tale :)

Nu ne-am certat, mai mult m-am oprit in fata unui asa elan auto pasional. Ma declar invins :D

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Reusite: m-am mutat in casa noua, separat de ai mei, am mai invatat ceva juridica (contestare PV-uri) mi-a mai crescut putin salariul, am terminat facultatea, am luat licenta (dupa 5 ani era si cazul), am fost la liberty parade, am trecut prima data granita (in dimineata de dupa liberty parade) am montat GPL la Clio, am fost in delta o saptamana (nu mai fusesem plecat undeva mai mult de un week-end de ani de zile), am fost de vreo 4 ori la bulgari, acum am ajuns la austrieci, per total a fost un an bun.

Rateuri: cazut catalizator la Clio, cazut role la clio, acum iar am cureaua franjuri, n-am mai avut gagica, asta e.

Vise 2008: (ca in fiecare an) sa moara Basescu, sa moara Tariceanu, sa cada guvernul, sa moara cocalarii, sa dispara rovinieta, sa dispara taxa de prima inmatriculare, sa dispara spiritul comunist de pe la noi, sa fie mai multe autostrazi, sa dispara veiozarii de pe sosele, sa dispara gropile.

(in ceea ce ma priveste pe mine): sanatate, alta slujba, cu un mediu de lucru mai placut si mai dinamic, alta gagica, un venit mai bun, sa nu ma mai intereseze cheltuielile de utilitati, sa nu mai am grija banilor, sa scap de creditul de la banca, sa plec unde vrea sufletelul meu pe globul asta (vreau un craciun si un revelion in zone mai tropicale :D )

Daca se poate un Matiz euro 3 de afara (cum era cel de pe la Linz dupa care m-am tinut cu 150 la ora :P ), cu numele meu in talon, nu m-as supara.

A, si Liberty Parade si White Sensations Amsterdam.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Reusite: Am terminat facultatea, am luat licenta si am schimbat locul de munca, reusita profesionala de care sunt foarte multumit.

Rateuri: Unele probleme familiale.

Planuri 2008: Poate o avansare profesionala si sa reusesc in privinta unei investitii financiare.

Fie ca noul an sa va aduca fericire, sanatate si sa va impliniti toate visurile!

La multi ani !!!

Share this post


Link to post

Despre 2007... pentru mine a fost un an cu multe incercari.

Reusite: marunte: un laptop nou, de pe care sa "forumez" mai des, remobilat o camera, etc

mai importante: am fost sanatos, am avut parte de prieteni vechi care mi-au fost aproape la greu si mi-am facut prieteni noi prin forum si pe la intalniri; sotia si-a gasit un servici mai bun (cel putin ca stabilitate - nu mai sta la cheremul unui director de liceu pentru o suplinire pe 2 ani).

dat in bara : n-am putut ajunge la intalnirea din Albena; n-am reusit sa-mi continui renovarea apartamentului; cateva nemultumiri profesionale - prea putine din vina mea.

planuri: sa-mi schimb serviciul, s-o conving pe nevasta-mea sa-si ia permis de conducere :) , sa termin renovarea apartamentului, sa-mi permit o vacanta undeva in tarile calde.

Si nu in ultimul rand, sa ratez cat mai putine "nationale"!

 

Sa va dea Domnul la toti putere si intelepciune sa va impliniti toate visele.

LA MULTI ANI DWCC! :drinkers:

Share this post


Link to post

Reusite: Schimbat job, salariu dublu, cumparat masina tare;

Dat in bara: Schimbat job, sef = probleme, stress, nervi si mai grav, a inceput sa ma supere inima de nervi;

Planuri: casa, bebe si propria afacere.

 

Un An Nou Fericit!!! :drinkers:

Edited by cristi.a

Share this post


Link to post

Reusite: Am incheiat un proiect ce ma chinuia demult, am schimbat jobul cu unul mult mai bun, am reusit sa nu fac nici un accident

Dat in bara: Muuuulte amenzi de circulatie :(

Planuri 2008: marete ;)

Edited by xenna

Share this post


Link to post

Mai e putin si incheiem si anul asta. Hai sa vedem care ne-am indeplinit visele de anul trecut, ce-am ratat si ce ne mai trazneste sa facem la anu'

Vise 2008: sa intre copilul la liceul dorit, sa schimb masina, sa ma las de triburi, sa nu pierd nici o intalnire nationala.
Done toate!

 

Dat in bara: am ocolit-o.

Vise 2009: sanatate, un sufletel pereche, intalniri nationale neratate.

Share this post


Link to post
Reusite: nimic sa merite atata cerneala deversata.

Vise 2008: aceleasi. Nu prea intra de fapt la vise. Nici la planuri.

 

Done.

 

Idem pentru 2009.

Share this post


Link to post

Reusite: Mi-am luat apartament.

Dat in bara: Mi s-a lovit masina. Rau.

Vise: Sa imi fac masina, sa castig mai multi bani, sa ma insor, sa vand apartamentul si sa ma mut la casa cu garaj, sa mai imi iau o masina...etc. Multe.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...