Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Ce ceasuri de mina purtati?

Recommended Posts

Am fost plecat pana in Italia si nu m-am putut abtine :D :

Mi-am mai luat un swatch dragut din gama irony.

post-772-1154719224_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Misto. Dar le ce il porti asa albastru ? :)

Share this post


Link to post

Diesel Time pentru figuranti...sa-i oftic... si Q&Q ca e practic :) cred ca acum e 20 de lei unul!

Share this post


Link to post

Am o gramada de haine albastre(imi place albastrul) si in plus merge si putin contrast :P . E dragut ceasul, este foarte mare , in poza nu se vede.

 

Florinut, e dragut ceasul, chiar interesant.

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

Q&Q rulez: si ceasul meu e Q&Q Superior...il am de 3 ani si sunt multumit de el. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Ultima achizitie Tissot classic XXL, luat acum 3 saptamani. Geamr saphire-crystal, cureaua din piele..

post-772-1158918704_thumb.jpg

Share this post


Link to post

E urit, respingator, zgiriat, oxidat, destul de imprecis...dar tin la el !!

Pobeda, luat acum zece ani, pe care il port din superstitie... :> ...cred ca imi aduce noroc...

Nu ma indur sa iau altul nou, pentru ca tot pe asta la l-as purta, indiferent de ocazie...

 

...

Mai demult, cind se oprise si nici un ceasornicar nu-i mai dadea vreo sansa, l-am purtat vreo 2 luni, chiar daca stia ora exacta doar de doua ori/zi... :D

post-1251-1158922482_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am un TEMPIC.A auzit cineva de firma asta?E din titaniu si sunt foarte multumit de el.O sa incerc sa pun si niste poze cu el.Il am primit din Germania acum vreo 5 ani.Foarte usor ceasul.

Share this post


Link to post

Un Q&Q care merge foarte bine :)

Share this post


Link to post

Cam intarziat...dar nu e de vina ceasul :) . Abia acum am gasit si eu topicul. Pana in Decembrie 2006 am avut 2 ceasuri Q&Q identice. De ce doua? Primul l-am luat tot in Decembrie dar in 1999, iar in vara lui 2000 l-am facut cuiva cadou pe plaja de la Costinesti. :( Al doilea l-am luat in 2002 si mai merge si acum. Oricum bune ceasuri.

Acum am un Casio Ediffice EF-312, toata carcasa din otel. Pana acum sunt multumit de el.

Arata cam asa !

post-6093-1175503159_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Casio cam asa Casio Edifice

Sunt foarte multumit de el, in cam un an nu am reusit sa-l zgarii, rezista eroic.

Share this post


Link to post

Din cauza curiozitatii am ramas cu unul singur, Swatch ScubaFun. :uff:

post-3602-1175535889_thumb.jpg

Share this post


Link to post
iar in vara lui 2000 l-am facut cuiva cadou pe plaja de la Costinesti. :( Al doilea l-am luat in 2002 si mai merge si acum.

Daca l-ai fi pierdut la Mamaia in 95 si era cu cadrul incrustat cu lemn imi ziceai si ti-l trimiteam inapoi. :D

 

In stanga e vechiul meu Q&Q, care inca mai merge, dar dupa ce un meserias care trebuia sa-i schimbe garniturile, nu numai ca nu i le-a schimbat, dar a inceput s-o ia razna cu ora, il folosesc pe cel din dreapta, un Casio Beside, fantoma cred, ca n-a prea auzit Gogu de el, dar merge bine. Vechiul q&q cred ca e la jumatatea greutatii Casio-ului, parca e de domnisoare.

Si mai pun o poza cu un "ceas" ce m-a insotit vreo 4 ani de zile si merge si acum.

post-79-1175543160_thumb.jpgpost-79-1175543149_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Un ceas nemtesc electronic cu termometru, altimetru, busola, barometru si alte cateva nemernicii de genul asta... Maniac cu muntele parasutismul si paintballul il gasesc util. A costat vreo 300 euroi dar si-a scos parleala. :)

Share this post


Link to post

Un Xonix cu USB incorporat, memorie 1GB.

Share this post


Link to post
Un ceas nemtesc electronic cu termometru, altimetru, busola, barometru si alte cateva nemernicii de genul asta... Maniac cu muntele parasutismul si paintballul il gasesc util. A costat vreo 300 euroi dar si-a scos parleala. :)

 

Este vorba de TCM, adica asta:

post-3602-1175622559_thumb.jpg

Edited by raskala

Share this post


Link to post

Eu port zilnic un Hamilton Viewmatic, cumparat acum un an de la B&B cu 1400 RON. Automatic, functioneaza perfect, bratara metalica, alura bussiness. FOARTE RECOMANDAT :) )

post-47-1175778122_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Etete, cine a prins glas, cine a revenit printre noi :D Welcome back!

Share this post


Link to post

Ei, ce sa faci? Lipsa asta de timp ne omoara :) De cand nu mai am la servici munca de birou ci de teren, recunosc ca am cam tras chiulul. Dar sa stii ca il mai citeam sambata seara :) .

Share this post


Link to post

Eu am un Festina dreptunghiular aurit , imi place foarte mult, l-am primit cadou, un Seiko automatic care nu prea este asa exact si pt. la pescuit unul model Ciuc ca si berea , probabil de la o promotie ceva .

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Un Casio Edifice EF-502

 

casiocl1.th.jpg

Share this post


Link to post

Ceas de serviciu :D Garmin Forerunner 205

post-2099-1184286132_thumb.jpg

post-2099-1184286184_thumb.jpg

post-2099-1184286263_thumb.jpg

post-2099-1184286335_thumb.jpg

post-2099-1184286447_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dar ora stie sa o spuna?

 

Cate melodii are?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...