Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Ce ceasuri de mina purtati?

Recommended Posts

Sa va arat cum era Vacheronu', este cel auriu din stanga. L-am luat de la cineva cu 10 mil si am luat teapa

 

Eu cred ca n-ai luat deloc teapa. Doar ca au gresit aia cand au scris, corect era "Vacaroiu Constantin".

 

/me pasionat de psihologia celor cu Rolex la mana si utilizatori de metrou

Share this post


Link to post

Marca Tissot e favorita mea...super ceasuri, pandesc de mult prilejul sa ma "upgradez" de la Casio Edifice la Tissot T-Touch :X

Share this post


Link to post
L-am luat de la cineva cu 10 mil si am luat teapa :mda: Pe net costa 5000 usd :D

Te-ai gandit ca faci o afacere si economisesti vreo 140 mil. ? > :)

Edited by van den plas

Share this post


Link to post

Eu demult sunt chitit pe japoneze !Acum am asa: Casio Sea Pathfinder e super ok , dar e ceas sport il iau la servici

Citizen Ecodrive pe care il tin mai de ocazii

Casio Edifice

Casio G-Shock il iau la servici ( cu schimbul)

Casio am avut cele mai multe si e o marca foarte bune si destul de ieftina comparativ cu celelalte .

aaa, am uitat un aspect : sunt cumparate de afara !

Share this post


Link to post

GATA! mi-am cumparat ceas! Nu modelul de mai sus pt ca..m-am mai gandit si am zis ca nu merita sa dau 13 mil si sa iau tot cu baterie..si in plus cand l-am pus pe mana parea prea mic..parca de femeie. Mi-am gasit Tissot prs 516 automatic, si imi place la nebunie, modelul din poza. Geam de cristal, saphir, si alte jewels in mecanism, mi-a placut mai mult!

post-772-1126254361_thumb.jpg

post-772-1126254387_thumb.jpg

Share this post


Link to post

si scorul? :D

Share this post


Link to post

si eu am cautat la inceputul anului sa cumpar un tissot si m-am oprit asupra acestiua care a costat 18 milioane dar nu este automatic insa mi-a placut enorm .In curand insa o sa plec in Singapore si cred ca o sa gasesc ceva acolo mai interesant.Acesta e luat din Romania.

post-1459-1126266801_thumb.jpg

Edited by micuadrian

Share this post


Link to post

De marca Jemis ce parere aveti?

Share this post


Link to post

Pff ... eu nu-nteleg de ce trebuie sa dau 15 - 20 de milioane pe un ceas ? Ce .. imi face cafeua dimineatza de-i asa scump ? Mi se pare un moft exagerat da deh ... gusturile nu se discuta. Eu am avut un Casio pe care l-am luat cu 450.000 acu 3 ani ... d-ala ca daca scuturai mana usor se aprindea beculetu interior si se-ncarca la soare. Foarte, foarte multumit de el ..n-a ramas niciodata in urma si faceam si baie cu el. Iar ca design era super ok.

Doar ca sa scrie Tissot sau mai stiu eu ce marca renumita pe el ... n-as da banii. As prefera sa-i bag in ceva mult mai util ca deh ..vb lui nenea VIPER ... ceas la mobil, ceas la masina.

Share this post


Link to post

pe aceeasi idee cu lucian, insa aici fiecare stie cum isi castiga banii si cum si-i cheltuieste , in functie de venitul sau si pasiunile sale.. de exemplu eu daca as putea,as fi in stare sa dau sa zicem o mica avere pentru o diorama (stiu devin deja plictisitor cu fixatia asta) :dizzy:

Share this post


Link to post

Sunt constient ca am dat cam mult pe ceas..dar sunt boala mea, pe langa masini :D . Din cand in cand nu ma pot abtine, oricum cred eu ca este un lucru de calitate care o sa ma tina ceva timp..cel putin asa ar trebui [-O<

Share this post


Link to post

Eh ..daca e o pasiune, o boala n-am nis nika atunci :) ..stiu si eu cum e.

Share this post


Link to post

fiecare are cate o fixatie.sunt nebun dupa ceasuri dar asta e , nu imi pare deloc rau.probabil si voi aveti destule pasiuni costisitoare.

Share this post


Link to post

Ceasu e ceva special, nu iti face cafeaua de dimineata dar parca te simti mai bine stiind ca ai la mana un instrument de precizie dintr-un material mai nobil, mai rezistent care sa fie tot timpul langa tine sa fie rezistent la apa, la zgarieturi("geam" din safir) etc

Share this post


Link to post

:scarpin: .. no offence da' ma simt mai bine cu alea 12-15 mil in buzunar :> sau cat costa obiectu' discutiei cu material nobil :D

Share this post


Link to post
:scarpin:   .. no offence da' ma simt mai bine cu alea 12-15 mil in buzunar  :>   sau cat costa obiectu' discutiei  cu material nobil :D

 

Ai si tu dreptate..dar alea 12-15 mil se duc imediat..dar ceasul ramane :D Mai bine investesti in ceva de valoare decat sa cheltui banii aiurea! Acum nu zic ca toti banii pe care ii avem sa ne cumparam ceasuri masini bijuterii etc. ca mai trebuie sa si traim..mancam. Dar from time to time..

Share this post


Link to post

sa moara mama daca de 15 milioane nu-mi faceam un ghiul cat nuca cu sigla de la bemveu pe el.si de aur manca-tz-as...

Share this post


Link to post
sa moara mama daca de 15 milioane nu-mi faceam un ghiul cat nuca cu sigla de la bemveu pe el.si de aur manca-tz-as...

 

LOL...Esti tare mah, mai bine iti suflai rotile la masina cu aur!

Share this post


Link to post
sa moara mama daca de 15 milioane nu-mi faceam un ghiul cat nuca cu sigla de la bemveu pe el.si de aur manca-tz-as...

 

 

ca sa citez din clasici: MTV please, pimp my ghiul [-O<

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare la voi. Mi-a aparut de joi incoace pe ceas la data cate o cifra, a inceput de la 4 si acum duminica e la 7, adica arata ceva de genul : 7sat/30, pana acum aparea doar SAT/30. M-am uitat in carticica dar nu scrie nimic.. Stiti ce inseamna acele cifre?

Share this post


Link to post

Adica ti-a aparut joi ... 4 ... si acum e duminica ... 7. A cata zi din saptamana e joi, a cata zi din saptamana e duminica ?

Share this post


Link to post

Bine bine, dar de ce tocmai acum? :D De cand am ceasul nu mi-a aparut niciodata.

Share this post


Link to post

in mod normal ar fi trebuit sa iti apara 7sun/30 nu 7sat/30 ;) ca e duminica acum

Share this post


Link to post

pardon am vrut sa spun sun ..de la sunday

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...