Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Ce ceasuri de mina purtati?

Recommended Posts

Recunosc, am boala ceasurilor de mina. :P Cind ma duc in Unirea sau aiurea stau cite juma' de ora si ma uit la ceasurile de mina expuse. Io am acum un Timex Reef Gear 200m. Imi plac astea cu rezitentza la apa de la 200 m incolo. Sint mai grele decit cele normale. Mai am un Seiko Automatic, tot 200m (stricat :( si-a bagat un bou copita in el). Fostul meu sef avea un Rolex de 5000 GBP!!!!! Rezistenta la apa 3000m :shock: Arata misto rau de tot, arata defapt ca Seiko-ul meu automatik, dar alta mincare de peste.

Share this post


Link to post

Eu am un Swatch Blue Agent nu stiu de care. Este prea greu si de aceea sta acasa in raft... de asta si pentru ca telefonul are si el ceas. :lol:

Si ala are vreo 10 sau 50m... desi nu inteleg la ce mi-ar folosi asta vreodata :eyespin:

Share this post


Link to post

Consumator cu ceas ai mai vazut?

"Iarasi platesc eu?"

 

PS.Mos Craciun? :leghump:

Share this post


Link to post

sunt mandrul posesor al unui Citizen Cronograph (Sapphire) WR100...

Share this post


Link to post
Si ala are vreo 10 sau 50m... desi nu inteleg la ce mi-ar folosi asta vreodata  :eyespin:

 

Ca sa te scufunzi adaaaaaaaannnnccccc si sa nu mai "eludezi" anumite meandre.Si daca tot sta in raft poti sa mi-l dai mie sa-l sterg de praf.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Si ala are vreo 10 sau 50m... desi nu inteleg la ce mi-ar folosi asta vreodata  :eyespin:

 

E simplu. Deformatie profesionale. :mrgreen: Io fiind un fel de field engineer ajung prin tot felul de coclauri si in toate conditiile de vreme posibile si imposibile.

Share this post


Link to post

Swatch IRONY, SEIKO automatic cu geam de cristal 300m deep greu de te trage la fund :)

Share this post


Link to post

ok, normal, nici eu nu l-am dat jos de la mana in primul an desi am fost vreo 3 saptamani la mare, dar 10m reali mi se par suficienti. scuba nu fac si daca ajung la adancimea la care crapa ceasul... oricum nu mai am nevoie de el.

nu il mai port pentru ca prima oara cand l-am dat jos am mers o saptamana intr-o parte :shock: asa greu e.

 

daca o sa imi iau vreodata inca unul pe care sa il port o sa imi iau unul cu usb memory... :) (me gizmofreak)

 

asta e http://prostore.com/swatch/secret.html

Share this post


Link to post
Imi plac astea cu rezitentza la apa de la 200 m incolo

...

ajung prin tot felul  de coclauri si in toate conditiile de vreme posibile si imposibile.

sa inteleg ca lucrezi la sub 200 m :lol: tu si scafantrii prof ;)

 

:ontopic: nu port ceas pt ca in max 1 saptamina il sparg /stric/ pierd / distrug etc :lol:

Share this post


Link to post

Eu am un Casio Sea-Pathfinder cu barometru , altimetru , adancime scufudari acvatice, termometru si alte rahaturi pe el si un Citizen Eco-Drive .

Share this post


Link to post
:ontopic: nu port ceas pt ca in max 1 saptamina il sparg /stric/ pierd / distrug etc :lol:

 

moa... do not remind me!!! 15Euro slefuirea si apoi l-am zgariat din nou in 3 saptamani :)

Share this post


Link to post

@body> dar turometru are?

Share this post


Link to post
sa inteleg ca lucrezi la sub 200 m :lol: tu si scafantrii prof

 

Nu mai, ca treaba asta cu WR200m e ca la Athloane +2800 etc. cind defapt ele merg la 1800 :P . WR200M, inseamna cam 100m reali! Doar alea profesionale de scufundat au la fel indicatia pe cadran cu posibilitatiile practice reale!!!!!

Share this post


Link to post
@body> dar turometru are?

 

Rizi tu rizi, dar daca ai merge cu jobul prin desert par eczamplu (unde nu vezi nici un reper) sa vezi tu ce utile sint ceasurile cu busola!

Share this post


Link to post
@body> dar turometru are?

 

Rizi tu rizi, dar daca ai merge cu jobul prin desert par eczamplu (unde nu vezi nici un reper) sa vezi tu ce utile sint ceasurile cu busola!

Eu chiar lucrez si prin desert si acolo am GPS pe masina

Share this post


Link to post
@body> dar turometru are?

pai daca Matizul tau nu are , iti dai seama ca nici ceasul meu nu are ! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Daca nu ai la ceas... degeaba :P

Share this post


Link to post

swatch irony, albastru, aluminiu.

Share this post


Link to post

Casio Illuminator... :lol: ... it fits me!

16897494_6134_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@iuzar

Ce stie asta sa faca?.... Pare cam linistit. :)

 

@hitman

Ala nu este ceas :)

Share this post


Link to post

@satori...stie sa faca lumina noaptea pe tot ecranul...dar nu e cu leduri, cred ca e ceva fosforescent...atit... :oops: ..... aaaaaa, si e lumina albastra mijto... nu prea le am cu ceasurile, eu cu mobilele... :oops:

Share this post


Link to post

Ca veni vorba de ceasuri: o cunostinta de-a mea a fost oprita pe strada de cineva imbracata foarte bine care a spus ca a pierdut bani la carti si isi vinde Rolexul cu un 1mil de lei :mrgreen: . Evident cunostinta asta l-a cumparat, si a constat dupa aia ca e o imitatie relativ reusita (care valoreaza doar 5 para) a celebrei marci. Se poarta treaba asta cu opritul pe strada (faza cu ceasul de vinzare). Pe mine ma oprit unul la Mall acu 2 saptamini. I-am citit horoscopul individului in cauza, bineinteles. Deci atentie: dusmanul e linga noi si ne urmareste fiecare miscare.

Share this post


Link to post
Uite mai colegi forumisti, ceva de genul asta poate fi numit cu adevarat ceas de mina:http://www.casio.co.uk/prod/product.asp?ID=383

Sa stii ca nu e f departe de al meu!

L-am luat din Dubai acum 1/2 ani

SI EU SUNT IN GENERAL CU CASIO!

Asta e al 5lea Casio care il am , am avut 2 G-shockuri , unul data bank si unul vechi eclipse.

Share this post


Link to post

fan Casio!

dar dupa ce mi-a fost furat am renuntat sa mai port ceas, il folosesc pe cel de la telefon :roll:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...