Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Noutate Pe DWCC

Recommended Posts

Acest topic este creat doar pentru a starni interesul pentru o noua functie care va fi adaugata forumului. Cel mai probabil, weekendul asta :)

 

Pana maine/poimaine ... supozitii, speculatii la liber. Vor fi probabil 2 chestii noi, daca iese si a doua.

Share this post


Link to post

Breee, da' misterios mai esti...

Share this post


Link to post

Sa ghicim: calculator revizie sau...galerie foto(a mai fost)...sau...blog...sau ceva rankuri, reputatie? Am nimert vreuna? :scarpin: :scarpin:

Share this post


Link to post

DWCC tine sa ne obisnuiasca cu 'ghicitori'... :)

Share this post


Link to post

Puteti sa-l bateti pe dreaQ, mi-a stricat surpriza :-W

 

Vom avea blog + reputation (daca merge) :)

Share this post


Link to post

Puteam sa pariez ca e vorba de blog, ca sunt la moda :)

Share this post


Link to post

Alte motive de scandal. "Mi-ai stricaaat reputatiaaaaa!" :) )

 

 

Marfa!

Share this post


Link to post

Ai cazut in butoiul cu pesimism?

Share this post


Link to post

Nu, ba chiar imi plac "jucariile", atata vreme cat nu afecteaza 'stabilitatea' forumului.

 

Doar ca, nah, avem si partea noastra de 'jucausi' :)

 

 

NB: chiar e marfa, o fi sunat fraza mea a negativism... :P

Share this post


Link to post

Adica lanturi si dinti auriti ?

 

PS#1: avem blog-uri. Acestea pot fi create local (si stocate in forum, impreuna cu fisierele atasate), sau se poate pune doar titlul + link spre blog-ul propriu gazduit in alta parte. Vizitatorii pot citi blogurile, dar pentru a raspunde (a posta raspunsuri la blog) trebuie sa aiba cont. Cam asta e. Happy blogging :)

 

PS#2: reputatia va mai astepta, modulul gasit nu e inca 100% compatibil.

Share this post


Link to post

Off, asa am sperat ca outage'ul de ieri e pentru reputatia MEA... :( :D

Share this post


Link to post

Sorry baieti, puteti sa-mi explicati si mie (eu sint profan) despre ce este 'reputatia' ?

Share this post


Link to post

E un modul pentru forum, cu urmatoarele functii:

 

Users gain and lose reputation based on how their posts are scored by other forum participants. Users with the ability to affect reputation, will either give or take aways points by approving or disapproving with a post’s content.

 

All of the factors that affect a user’s reputation score are found in the User Reputation section of the MANAGER page and the TOOLS & SETTINGS page. Please view that section of the manual for more information on controlling how users are able to affect another user’s reputation.

 

Basically, you can review anybody’s post and give them a “positive” or negative” rating, as well as a short review, if you wish. You can’t review the same persons post more than once unless you review 10 other people.

 

These are the settings they’ve got:

 

* For every X number of days, users gain 1 point of reputation-altering power - set at 365 days. ie. every year you are a member you get one extra point of reputation power.

* For every X number of posts, users gain 1 point of reputation-altering power - set at 1000.

* For every X points of reputation, users gain 1 point of reputation-altering power - set at 100

* How many posts must a user have before his reputation hits count on others - set at 50

* How much reputation must a user have before his reputation hits count on others - set at 5 (the default reputation everybody starts with is 5 so your opinions count immediately)

* How many reputation clicks can a user give over each 24 hour period? Administrators are exempt from this limit - set at 10

* How many different users must you give reputation to before you can hit the same person again? Administrators are exempt from this limit - set at 10

Share this post


Link to post

Eu, ca utilizator frecvent de daciaclub.ro (in ultima vreme mai mult pe acolo stau decat pe aici, aici e forum tehnic), pot sa zic ca reputatia este cam inutila, se ajunge ca membrii sa-si dea unul altuia doar pentru "a creste mare", fara nici o legatura cu realitatea. Nu mai vorbim ca cei care se joaca cu reputatia, in general sunt pusti, pe membrii seriosi nu-i intereseaza, mai ales pe cei care se pricep cat de cat.

Se ajunge astfel ca membri cu reale cunostinte tehnice sa aiba reputatia aproape de 0, sau membri care de-abia stiu sa elibereze ambreiajul sa aiba ditamai reputatia. Nu mai vorbim ca te poti trezi cu un punct de reputatie negativa daca te-ai gasit sa te legi de un defect evident al Loganului, de exemplu, si asta pentru ca respectivii isi iubesc masinile ca pe ochii din cap. Sau sa dai destule sfaturi bune si sa nu te "felicite" nimeni.

Ar mai fi de spus, dar eu sunt IMPOTRIVA, mi se pare inutila.

Share this post


Link to post

Aha. S-a notat. Bine, banuiam ca se poate intampla asa ceva, dar nu aveam experienta in utilizare.

Share this post


Link to post

Ma bag si eu ca...musca-n lapte. Dar stelutele alea de la profil nu tot reputatie sunt? :D Oricum, vorba lui @Laur si alea se dau sau se iau in functie de toanele celui care ne viziteaza profilul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...