Jump to content
Sign in to follow this  
Figaro

Noul Aveo 2008

Recommended Posts

Mai aveai oleaca si-l faceai Bugatti.

Ce a vazut Alice sa nu fi fost Kalos sedan (care mie imi place parca mai mult decat aveo sedan, la exterior). Mai e diferenta intre versiuni: proiectoare, jante si ce-o mai fi.

La hatch-ul nou- era mai bine daca nu-i puneau grilele alea cromate, daca-i puneau jante ceva mai marisoare (sa nu-si mai tunareasca posesorii in plus masinile) si sa fi avut un motor de 1,6 de cel putin 120 cai.

Share this post


Link to post

Noi imagini cu Pontiac Wave aka Chevrolet Aveo5 aka Chevrolet Aveo Hatcback aka Daewoo Gentra

post-5518-1201880620_thumb.jpg

post-5518-1201880625_thumb.jpg

post-5518-1201880629_thumb.jpg

post-5518-1201880633_thumb.jpg

post-5518-1201880638_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mi se pare foarte simpatica masina , singurul lucru care pare ciudat este masivitatea botului in raport cu restul masinii.Oricum , as fi preferat ca manerul portierei din spate sa fie inclus in cadrul usii , ca la Alfa Romeo.

 

Oricum , materialele folosite par de calitate , mi se pare o masina ok pentru oras.

Share this post


Link to post

Imi place mai mult modelul actual..

Share this post


Link to post

Mdea, botul de camion american si rotile de tricicleta. Eh, am exagerat si eu un pic :)

Share this post


Link to post

Pai cred ca o sa aflam in martie. Atunci am inteles ca o sa fie adus si in RO.

Share this post


Link to post

Sper ca tura asta nu si-au bagat prea tare nasul iegspertii de la chevrolet pe la sasiu cum au facut cand au scos sedanul si ca isi pastreaza stelutele masina.

 

Ca si look mi se pare odioasa. Pacat de look-ul actualului Aveo ex Kalos.

 

S-o fi imbatat Giucaro sau i-a expirat contractul? :rolleyes:

 

Parca nu arata asa rau pe celalalt topic... sau o vad eu altfel dupa o baterie de vin? :D

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Tu chiar crezi ca D-l Giugiaro are timp de la a desena cravate la avioane cate apar zilnic pe piata?

Ce inseamna marketingul asta ..

 

Lista ( http://en.wikipedia.org/wiki/Giorgetto_Giugiaro ) nu inseamna mare lucru, ca la notar, o semnatura e suficienta :)

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce am impresia ca viitorii posesori o sa aiba impresia ca si-au luat cel putin Audi, la cat de "agresiv" arata botul.

 

Zici ca are cel putin un V6 sub capota cand o vezi si cand colo. O :)

Share this post


Link to post
Nu stiu de ce am impresia ca viitorii posesori o sa aiba impresia ca si-au luat cel putin Audi, la cat de "agresiv" arata botul.

 

Zici ca are cel putin un V6 sub capota cand o vezi si cand colo. O :)

 

Si cand colo e un V8 Supra-charged :lavolan:

Share this post


Link to post

Pontiac (sunt imagini cu Pontiac Wave5).

Share this post


Link to post

Pare fioroasa rau masinuta! dar, e ok! agresiva asa cum e, e ok! Eu asa zic! Desii ar fi putut pune si ei un motor de vreo 2l turbo pt ea acolo (macar pt pasionati) Pt ca..la o masinuta din asta un motor de 2l turbo...o face un mic MIG :) )

Share this post


Link to post

Botul arata intr-adevar prea mare, "rinichii" aia mergeau subtiati o idee pe inaltime, dar interiorul mi se pare EXCELENT. Sobru, la obiect, cizelat si elegant. Pacat ca nu renunta la claxonul ala apasabil doar cu degetele opozabile.

Share this post


Link to post

Interiorul de calitate excelenta se va schimba exact din momentul cand se va vinde si la noi.

Share this post


Link to post

Primele imagini cu 2008 AVEO 3dr

"There will a choice between two engines, a 1.2 liter 84 hp engine and a 1.4 liter unit putting out 101 hp."

Se pare ca va aparea la dealeri prin iunie (a.c.)

post-5518-1202852074_thumb.jpg

post-5518-1202852079_thumb.jpg

post-5518-1202852083_thumb.jpg

post-5518-1202852087_thumb.jpg

post-5518-1202852091_thumb.jpg

post-5518-1202852096_thumb.jpg

post-5518-1202852100_thumb.jpg

post-5518-1202852107_thumb.jpg

post-5518-1202852113_thumb.jpg

post-5518-1202852117_thumb.jpg

post-5518-1202852121_thumb.jpg

post-5518-1202852126_thumb.jpg

post-5518-1202852130_thumb.jpg

Edited by s0r|n3l

Share this post


Link to post

Si mergeau niste roti un pic mai mari. Par minuscule astea din poze.

Share this post


Link to post

Arata mult mai rau decat cel vechi. Au umflat arcele rotilor ca la daciatuning si au lasat acealeasi roticele.

Share this post


Link to post

Parerea mea este ca exact ceea ce trebuia sa schimbe nu au schimbat. Interiorul care, mie unul, mi se pare de departe cel mai anost in clasa ei.

Share this post


Link to post
La interior nu au schimbat nimic !

 

... nu au schimbat. Interiorul care, mie unul, mi se pare de departe cel mai anost in clasa ei.

 

Este acelasi interior ca la sedan. nu vad ce ar putea schimba la el. Mie unul mi se pare printre cele mai ok interioara din clasa ei/la banii ei...

 

A...ca rotile sunt mici. E adevarat. Si la sedan, din cauza aripilor prea evazate, si cu 15 si cu 16 par mici...

Share this post


Link to post

Ciudat eu am gasit pe net ca motorul de 1.4l va avea 98CP nu 101 CP cum scrie mai sus .

Share this post


Link to post

Tot asa stiam dar informatia e luata de aici...

Share this post


Link to post

Eu am luat datele de la www.km77.com

 

Eu spun ca arata bine AVEO asta :post-725-1202918597_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...