Jump to content
Sign in to follow this  
dinoc

Multimedia Pe Aveo

Recommended Posts

O rula Windows Mobile sau nu o fi I-Go? Ciudat ca nu se specifica producatorul dar e interesant ca suporta comenzile audio de pe volan.

In alta ordine de idei, pretul este foarte bun pentru ce stie sa faca.

 

Dar ma mai gandesc pana sa pierd garantia la sistemul electric, nu am decat un an si ceva la masina. :-?

Share this post


Link to post

Sincer nu stiu, dar ma gandeam ca poate aflati voi .

Interesant este ca se lauda cu navigatie toata Europa (inclusiv Romania).

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Asta ma intriga si pe mine. Daca are Romania, cel mai probabil e ca foloseste i-go. Rezulta Windows Mobile.

 

Desi e posibil sa fie harta Romaniei de la TeleAtlas (sau Navteq, cine o fi facut-o) deoarece se vand de ceva vreme la noi harti pentru audi/bmw/etc.

Edited by hawkeye

Share this post


Link to post

Daca ar folosi I-go ar fi super desi nu cred ...

Nu inteleg de ce sa ai probleme cu garantia ? Este ca si cum ai pune un casetofon in masina ,

sunt chiar asa de absurzi delaerii Chevy ?

Share this post


Link to post

as dori daca stie cineva, daca se potriveste cu consola de pe aveo 4 usi 2007...

Share this post


Link to post

Daca, consola bordului modelului tau este prevazuta cu spatiu 2 DIN se va potrivi, este un standard international.

 

Eu le-am trimis mail referitor la o unitate potrivita ca design pentru Leganza... inca astept raspuns.

Share this post


Link to post

Good news, am aruncat si io o intrebare alora ce sistem de navigatie folosesc unitatile respective si mi s-a spus ca iGO sau MioMap !

Share this post


Link to post

Nu a bagat nimeni asa ceva pe masina pina acum? Tare as fi curios sa vad cum arata montat

Share this post


Link to post
Be-Loud stiu ca importa Parrot, intreaba-i.

Share this post


Link to post

Merci! Le-am scris ieri acuma astept sa vad daca primesc ceva raspuns!

Share this post


Link to post

Nu se mai aude nimic???Si-a montat cineva asa ceva pe masina?

Share this post


Link to post

salut!

am schimbat eu ceva mailuri cu ei si am aflat urmatoarele:

(eu am un chevrolet aveo full din 2007 si am intrebat daca se potriveste la al meu si au raspuns ca da. nu stiu la alte versiuni, probabil ca se potriveste la toate.)

citez:

"Buna ziua

Sedilul nostru este in Targoviste,il gasiti la "contact".Daca doriti sa ne

vizitati va asteptam oricind,totusi va rog sa dati un telefon in

prealabil.

Cu stima"

 

iar despre aparat citez iar:

"

Buna seara

Aparatul se numeste "Sistem multimedia Chevrolet Aveo"

Software navigatie:Igo 8,dar merge si MIO,TomTom,Navigon,etc.

Sistemul de operare este WinCE 5.0 cu procesor Samsung ARM.Durata de

viata a aparatului este teoretic nelimitata,practic limitata de uzura

fizica a componentelor(min 5 ani )

Pt instalare puteti veni la noi la sediu.

Cu stima

"

pretul este cel afisat pe site si acum ofera la promotie si camera marsarier.

mie mi se pare o super achizitie, dar deocamdata nu mi-am permis aceasta investitie. sper ca in viitorul apropiat sa reusesc sa achizitionez aparatul.

e drept ca inca am masina in garantie si cei de la service nu au fost prea incantati cand au auzit ca vreau sa montez asa ceva in alta parte decat service-ul lor... ce sa mai au cam facut mutre.

deci doua motive care deocamdata ma tin in loc sa nu cumpar aparatul.

Share this post


Link to post

Sal , eu mi-am schimbat CD-playerul original de pe Chevrolet Aveo cu o unitate multimedia cu DVD,USB,slot cardSD,GPS (Romania+Europa),TV,camera pt. marsalier.

post-18945-125754324435_thumb.jpg

post-18945-125754330862_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Felicitari!

Iti dai seama ca urmeaza cateva intrebari: :D

In primul rand, cum se aude? Calitativ cum e fata de sistemului audio original GM (care oricum e considerat un sistem bun)?

Functioneaza comenzile audio de pe volan?

Unde are antena GPS?

Ce sistem de navigatie ruleaza? IGo? Se pot updata hartile, se poate instala altceva?

E platforma Windows Mobile, Windows CE, sau altceva proprietar?

Pret?

 

Multam!

 

P.S. Ce mama zmeilor sunt luminitele acelea colorate din jurul butonului de reglare a turatiei ventilatorului de climatizare?

Share this post


Link to post

salut..poti pune un pret si de unde l-ai cumparat...

Share this post


Link to post

se aude f. bine dar am schimbat difuzoarele din spate ca nu faceau fata(urmeaza sa le schimb si pe cele din usi),da functioneaza si com.de pe volan,il am de 1 an si 6 luni si nu am avut nici o problema cu el,si este dintr-un material care nu se zgarie(parca este un plastic cauciucat),antena GPS o am pe bord in partea dreapta in colt,pt. navigatie are separat un GPS-box pe care l-am bagat in spatele torpedoului si mere cu I-GO 2008,nu am incercat daca merge si cu alt soft,pret 2600 ron cu tot cu instalere si cu camera pt. marsalier,l-am cumparat din Bucuresti de la www.autogadget.ro. (ce se vede in jurul butonului care regleaza turatia ventilatorului este o bratara a fetitei mele 10000000.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...