Jump to content
Sign in to follow this  
mariusaveo

Tuning Pentru Aveo (2007) 4 Usi

Recommended Posts

ai cumparat capace, foarte tare frate, tinele pentru tine nu trebuie sa vada toata Romania ca tunning la tine inseamna capace de cocalar la roti.

:o fftopic: - că tot e varză topicul de la o vreme...

Nu-l cheamă Tinel, ci Puchi. :D

Share this post


Link to post

Eu am merg cu aveo 1.2 (72 cai) pe autostrada cu ~185km/h! Eram 4 baietani in masina + bagaje! Mai mult nu mergea sigur!

P.s. Distanta f lunga, conditii meteo de invidiat si un pic de panta!

 

Poza e facuta la 175km/h

post-10094-1237990558_thumb.jpg

Share this post


Link to post
:o fftopic: - că tot e varză topicul de la o vreme...

Nu-l cheamă Tinel, ci Puchi. :D

 

 

:o fftopic: Si totusi este un atac la persoana .Oare cat mai rabdam domnilor moderatori ?.Atacurile acestui individ .Apropo !De ce imi stergeti numai mie ce scriu ?Va deranjeaza ?

Share this post


Link to post

Mi-a sters si mie. Acum te simti mai putin nedreptatit?

Share this post


Link to post

Salutare!

 

Acest subiect fiind de tuning, am o intrebare legata de modificarea acceleratiei la chevrolet aveo. Va rog sa nu dati cu parul daca vi se par intrebari banale.

 

Posed un chevrolet aveo 1.4 16v si as dori ajutor pentru a imbunatati raspunsul motorului la acceleratie.

Dupa gustul meu acest motor se accelereaza prea lent, as vrea sa stiu cum se poate imbunatati raspunsul la acceleratie. Nu vorbim despre intarzierea produsa de injectie. Mi se pare ca se cam opinteste pana se accelereaza. Ce solutii concrete exista pentru acest subiect?

 

Va multumesc!

Share this post


Link to post

O solutie ar fi usurarea volantei fara a depasi limita de siguranta, intr-un loc unde pot sa o si reechilibreze dinamic.

Share this post


Link to post
Salutare. Stie careva care sunt preturile pentru accesoriile de tunning fabricate de catre GM pentru Aveo? Ma tot uit pe situl Chevrolet Romania si cel mult pot afla codul produselor dar nu si pretul acestora. Si daca cumva stiti si care dintre dealeri monteaza astfel de accesorii si cam cat costa manopera.

 

-> accesoriile sunt aici: http://www.chevrolet.ro/aveo-4usi/aveo-4us...e-generala.html

 

-ELERON POSTERIOR (Codul produsului: 96806104) - 1040 RON CU TVA-SET ORNAMENTE PENTRU CAROSERIE (Codul produsului: 96806220) - 2646 RON CU TVA-JANTA ALIAJ 14" - 980 RON CU TVA/BUC-SET PARAVANTURI FATA+SPATE - 175 RON + 125 RON CU TVA-SET APARATORI ROTI FATA+SPATE - 115 RON CU TVA

 

Salutare. Stie careva care sunt preturile pentru accesoriile de tunning fabricate de catre GM pentru Aveo? Ma tot uit pe situl Chevrolet Romania si cel mult pot afla codul produselor dar nu si pretul acestora. Si daca cumva stiti si care dintre dealeri monteaza astfel de accesorii si cam cat costa manopera.

 

-> accesoriile sunt aici: http://www.chevrolet.ro/aveo-4usi/aveo-4us...e-generala.html

 

 

Buna ziua,in urma discutiei telefonice de astazi va rog sa-mi trimiteti cotatia de pret pt urmatoarel produse:-ELERON POSTERIOR (Codul produsului: 96806104) - 1040 RON CU TVA-SET ORNAMENTE PENTRU CAROSERIE (Codul produsului: 96806220) - 2646 RON CU TVA-JANTA ALIAJ 14" - 980 RON CU TVA/BUC-SET PARAVANTURI FATA+SPATE - 175 RON + 125 RON CU TVA-SET APARATORI ROTI FATA+SPATE - 115 RON CU TVA Cu stima:

 

preturile pe care le-am postat sunt de la dealer de la BRASOV!!! mie sincer mi se par umflate!! sau cam ...piperat - :o - eeeeeeeeeeeee!!!

Edited by cipylika

Share this post


Link to post

Or fii preturile de la Hamman sau Brabus :D

Multi vad ca au dat-o `n gard cu tiuningu la AVEO . Manerele alea cromate merg cu niste capace oglinda cromate si cu un suport numar cromat, toate astea asezonate cu ultimu` album Gutza si cu multe matanii in parbriz .

Share this post


Link to post

offtopic (despre aveo zburator) -> Eu am reusit maxim 190 KM/h cu Aveo 1.4 16v 100 CP. Mentionez ca-i hatchback si ca erau 4 pers in masina. Probabil chinuita si cu nush ce modificari + putina panta, un Aveo 1.4 ar putea sa prinda 200 - 205 km/h, altfel, sincer, nu are cum. Poate pe tester, doar la invartit de roti. Oricum, nush ce nebun ar incerca sa mearga cu 200 la ora cu Aveo. Nu ai cum, ca nu duce. Si nici nu ai unde. Masina asta se simte bine intre 120 - 170 la ora, ceea ce oricum e mult ptr .ro

 

ontopic oarecum: covorase, capace si manere la usi... fii domle serios. tuning? ha ha

Edited by fry

Share this post


Link to post
Da, mai mult de 225-227 nu se duce. Şi asta cu benzină de 100, cu supape schimbate, check pâlpâind de pe la 200 în sus, şi cu codiţă de rechin. Mi-au spus 3 vecini şi-ăştia nu "minte".

 

Poate ma lamureste si p mine cineva... cum poate un aveo sa prinda 225 dak p bord are inscriptionat 200 maxim :) )

Share this post


Link to post

Man, vad ca esti nou: pui botu' la asa ceva?

Share this post


Link to post

Nici macar cu vant din spate si la vale nu prinde atat!

Share this post


Link to post

Pai colegul nostru Emil face glume, insa vad ca unii nu au baut lapte recent.

Share this post


Link to post

Cei care fac economie de litere se prind greu in general...

Share this post


Link to post

... dar compenseaza prin citate generoase si inutile.

Share this post


Link to post

Stie careva de unde pot sa-mi iau un traseu complet borla sau remus ptr aveo hatchback 2008? Multumesc :D

Share this post


Link to post

La Pilot in Pitesti.

Share this post


Link to post

Sau la Pilot in Bucuresti :)

Share this post


Link to post

Am vorbit la Pilot Bucuresti. Mi-au zis ca un traseu complet reper Borla duce undeva intre 1000-1200 RON cu tot cu TVA. Ramane sa ma duc sa vad ce au de oferit, daca imi place ceva o sa montez. Oricum, n-am sa iau nimic sa fie "partzaitor". Wish me luck

Edited by fry

Share this post


Link to post

Dupa ceva vreme revin in aeasta zona a forumului si observ ca tuning-ul tot acolo a ramas, eu in schimb mai vin cu o propunere:

 

http://www.radacinimotors.ro/chevrolet/aveo-4usi/aveo-4usi-accesorii-siguranta-si-securitate-accessory-X0281109.php

 

iar pretul, citez raspunsul celor de la reprezentanta : "In eventualitatea unei comenzi termenul de livare este intre 14-21 zile si costa 1300.70 ron tva incl."

 

Cred ca ar fi prima chestiune legata de modificari la masina asta, care mie mi se pare cocotata pe papainoage. Ce parere aveti? Eu unul voi recurge la aceasta solutie, sa o cobor de pe papainoage, ori cu acest kit ori cu altul after market. O sa scriu pe forum cum reusesc sa fac modificarea.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Eibach are un kit, cod 38119.140 (la ei e listat ca fiind pentru Aveo 1.6, dar nu cred ca difera pentru 1.4) cu 300 USD pe Amazon, dar coboara vehicului 1-1.5 inch (2.5-3.5 cm). Papainoagele sunt pentru confort, gandeste-te bine daca vrei sa renunti la el :)

Share this post


Link to post

Merci pt link!

 

O, da, categoric vreau sa renunt! Va fi prima modificare alaturi de un set de discuri de frana de calitate + placute aidoma, toate acestea imediat ce iese din garantie, pana atunci nu modific nimic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...