Jump to content
Sign in to follow this  
mariusaveo

Tuning Pentru Aveo (2007) 4 Usi

Recommended Posts

:lavolan: Vreau sa montez o banda cromata pe porbagaj ca in versiunea pentru america si canada, si stopuri clare ...cu leduri sau varianta din canada...bine inteles si alte elemente de tuning...eleron etc...

post-9353-1193910625_thumb.jpg

post-9353-1193910634_thumb.jpg

post-9353-1193910661_thumb.jpg

Edited by mariusaveo

Share this post


Link to post

ti-am dat PM cu site-ul, ca sa nu fac reclama aici neintentionat, am gasit site-ul pe alt forum. face orice spoilere, praguri, eleroane pe comanda cum vrea...chevy`tau..in alta parte nu stiu unde s-ar putea face...apopo draguta banda aia cromata, pe vectra C, epica am mai vzt asa ceva..cred ca ar veni dragut

Edited by NNN

Share this post


Link to post

NNN, nu cred ca faci reclama doar trebuie sa stim si noi de unde ce si cum...

Este doar pur informativ...doar nu e site-ul tau...Te rog daca poti sa ne dai si noua siteul :)

 

Mersi

Edited by ovidutz

Share this post


Link to post
ti-am dat PM cu site-ul, ca sa nu fac reclama aici neintentionat, am gasit site-ul pe alt forum. face orice spoilere, praguri, eleroane pe comanda cum vrea...chevy`tau..in alta parte nu stiu unde s-ar putea face...apopo draguta banda aia cromata, pe vectra C, epica am mai vzt asa ceva..cred ca ar veni dragut

 

http://www.zozotuning-sibiu.ro

 

cel mai tare tuning dupa mine ( la un aveo) daca stie cineva altul facut pe aveo 4 usi 2007 il rog sa puna poze sa punem vedea si noi ceva!!

post-9353-1193921394_thumb.jpg

Share this post


Link to post

a pus marius site-ul care i l-am dat :)

 

@mariusaveo:asta poate e cel mai prost tuning aveo facut vreodata @-) la un aveo..ma rog gusturile nu se discuta jentile alea standard nu au nimic in comun cu restul masinii, masina parca are inaltatoare,clapetele alea de la usi negre nu se potrivesc cu nimic,in spate mai are si aparatori de noroi :) ), pleoape puse de mantuiala de se vede farul intre partea superioara al pleoapei si capota,iar de volanul ala cu rosu ce sa mai zic?

Edited by NNN

Share this post


Link to post

Ma intereseaza sa-mi pun evacuare completa, tot traseul Borla, am sunat la pitesti costa 1000 ron cu manopera, cu tips cu tot. Acum crede-ti ca merita sa-mi decupeze putin din spoiler spate in doua parti pentru a pune 2 iesiri pe stanga 2 pe dreapta? ar da mai frumos..sau doar cu iesirea pe stanga?

Share this post


Link to post

http://www.zozotuning-sibiu.ro

 

 

I-am sunat eu pe baieti pentru pleoape...si trebuie sa ma duc acolo shi sa stau vreo 2 zile. Dar avand in vedere k sunt din iasi...am sa mai caut :|

Edited by Dortmund

Share this post


Link to post
Ma intereseaza sa-mi pun evacuare completa, tot traseul Borla, am sunat la pitesti costa 1000 ron cu manopera, cu tips cu tot. Acum crede-ti ca merita sa-mi decupeze putin din spoiler spate in doua parti pentru a pune 2 iesiri pe stanga 2 pe dreapta? ar da mai frumos..sau doar cu iesirea pe stanga?

 

Nu crezi ca e cam caraghios la o masina sub 100 de cai sa ai doua iesiri la spate? :)

Share this post


Link to post

Nu prea stie lumea cati cai are Aveo :P .. pune'i doar o iesire :)

Share this post


Link to post

ma gandeam asa zilele astea. cum ar fi dak as pune tubina p aveo... are rost sau imi sar pistoanele p'acolo ca artificiile de revelion??? si inca ceva dak pun jentzi de 17" se strica directzia???

Share this post


Link to post

N-am un raspuns la intrebarea ta, dar am o parere ca trebuie sa citesti pentru inceput aici

edit: pentru ce pui aceeasi intrebare de doua ori, formulata identic (de enervant, daca n-ai inteles) pe doua topicuri, dupa ce ti s-a facut deja o observatie?

Hai La Multi Ani! si mai revin-o dupa ce citesti ce ti-am recomandat.

Edited by perfidus

Share this post


Link to post

1)am nevoie de niste sfaturi, care ma ajuta...am gasit 2 tipuri de jante, 2 modele, care din ele credeti ca s-ar potrivi pe aveo negru?Votati pls :D

 

chiar vreau sa le cumpar insa nu sunt decis complet :(

 

2)cine doreste stopuri clare aveo,sa-mi dea un PM. Nu se gasesc in tara , so..

post-8632-1200555029_thumb.jpg

post-8632-1200555038_thumb.jpg

post-8632-1200555606_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Alea pe negru clar. Cu celelalte ar iesi o mare tiganie.

Share this post


Link to post

asa ma gandeam si eu,mersi,plus ca masina e neagra,iar buza jantei e argintie nu face altceva decat sa scoata janta si cacuciucul pe 40 in evidenta. Nu stiu sa lucrez in photoshop ca le-as fi pus pe un aveo sa vad cum vin (cele negre)

Edited by NNN

Share this post


Link to post

La ce pret le'ai gasit? :) si pe cat?

Share this post


Link to post

>mariusaveo<,este un coleg ,da nu dau de el (inca ),pe nustiu care topiic .Care aduce semnalizatoare clare pt aveo.Cauta si tu si da-mi un pm.

Share this post


Link to post
La ce pret le'ai gasit? :) si pe cat?

 

2100 lei, pe 17" :)

Share this post


Link to post

Salutare. Stie careva care sunt preturile pentru accesoriile de tunning fabricate de catre GM pentru Aveo? Ma tot uit pe situl Chevrolet Romania si cel mult pot afla codul produselor dar nu si pretul acestora. Si daca cumva stiti si care dintre dealeri monteaza astfel de accesorii si cam cat costa manopera.

 

-> accesoriile sunt aici: http://www.chevrolet.ro/aveo-4usi/aveo-4us...e-generala.html

Share this post


Link to post

Bandouri laterale ,paravinturi ,sorturi noroi ,manere interioare cromate (astea sunt care le-am montat eu ,fara manere ca le-am vopsit .Manopera se ia la ora .

Share this post


Link to post

Salutare baieti

Pt. "puchi"

ai spus citez : "Bandouri laterale ,paravinturi ,sorturi noroi ,manere interioare cromate (astea sunt care le-am montat eu ,fara manere ca le-am vopsit ..." Deci manerele int. pana la urma sunt cromate sau vopsite, ca am intrat in ceata de tot, deoarece eu stiu ca aceste manere int. sunt din plastic. M-ar interesa si pe mine sa vopsesc aceste manere deoarece sau cam jupuit. Poti sa fii putin mai explicit, cu ce vopsea le-ai "zugravit"

Pt."Livass"

Eu am intrebat la reprezentanta (AWP-Pitesti) pretul pt. bandourile laterale (cod X004212400) si am primit un pret incat am ramas blocat: 420RON. Mie personal i-mi pare un pret foarte mare pt. 4buc. plastic probabil ca si celelalte produse sunt la fel de scumpe, iar referitor la manopera cred ca daca te pricepi putin poti sa le montezi singur

 

La buna vedere

Share this post


Link to post

Da ,marchize confuza exprimarea sorry .Am postat undeva poze cu vopsirea evacuarilor si a manerelor (dar nu mai stiu unde :wallbanger: )Vezi poze.

post-8104-1216214609_thumb.jpg

post-8104-1216214616_thumb.jpg

post-8104-1216214629_thumb.jpg

post-8104-1216214637_thumb.jpg

post-8104-1216214647_thumb.jpg

post-8104-1216214658_thumb.jpg

post-8104-1216214668_thumb.jpg

post-8104-1216214681_thumb.jpg

post-8104-1216214691_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Rezista vopseaua si lacul?Nu s-au sters deloc inca? :P

Share this post


Link to post

Rezista foarte bine ,inca :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...