Jump to content
Sign in to follow this  
RoCkY

Faruri Cu Lupa Sau Angel-eyes

Recommended Posts

In primul rand daca s-a mai discutat imi cer scuze.cine stie?Se gasesc faruri angel eyes pentru cielo.? Cam asa

post-1554-1144344881_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Vezi pe clubopel se vind faruri ca in poza ta , sint de Astra G , daca iei legatura cu vinzatorul poate iti da un raspuns favorabil . ;)

Share this post


Link to post

sigur nu exista asa ceva pentru cielo. Alea din poza intr-adevar sunt de astra g. Poate numai daca vrei sa le adaptezi pe alea de astra g! :D

Share this post


Link to post

uite aici asta mi se pare ca are lupa , nu stiu daca si angel eyes

post-285-1144389000_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Astea arată bine

post-1798-1144401237_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Problema este ca nu se stie cine le fabrica pe acelea din poze ...iar FKautomotive nu face pt Cielo(Nexia) nici la Hella nu am vazut .

Share this post


Link to post

alea din poza lui lauamd nu sunt reale. Masina aia este facuta cu Virtual tuning, iar din poza lui topser sunt custom made si nu au angel eyes,dar se pot monta, numai ca trebuie sa le fabrici ca nu se gasesc de vanzare!!! Am avut si eu febra asta, dar mi-a trecut! Pana la urma m-am multumit cu o pereche de faruri cum sunt la cielo din poza de mai jos.

Edited by Mad MAX

Share this post


Link to post
alea din poza lui lauamd nu sunt reale. Masina aia este facuta cu Virtual tuning, iar din poza lui topser sunt custom made si nu au angel eyes,dar se pot monta, numai ca trebuie sa le fabrici ca nu se gasesc de vanzare!!! Am avut si eu febra asta, dar mi-a trecut! Pana la urma m-am multumit cu o pereche de faruri cum sunt la cielo din poza de mai jos.

Si astea au folie pe deasupra sau cum?

Share this post


Link to post

Mad Max frate sub bara din fata la cielo ala care il ai in poza e atasat ceva sau mi se pare mie :o

Edited by Spawnss

Share this post


Link to post

@geti: nu au folie pe deasupra. Au interiorul negru! De fapt in far este o oglinda care reflecta lumina si o rama nichelata care are rol decorativ. La mine rama aia e neagra! Arata mai bine asa. Cu folie se vede urat de tot. Si eu am vrut faruri "tunate", dar din pacate nu am gasit nimic cu lupa sau angel eyes, asa ca m-am rezumat la astea care au cat de cat o tenta sportiva.Oricum angel eyes se pot monta si in farurile astea fara probleme. Am renuntat sa mai caut alte faruri sau elemente de tuning pentru ca o sa vand masina(deci cred ca o sa vand si farurile). Elementele de tuning pt daewoo gasesti doar ce se potriveste de la opel ... in rest ...

 

@spawnss: Masina din poza nu este a mea, insa farurile sunt identice! Intr-adevar masina are o "fusta" sub buclier probabil adaptata de la opel.

Numai bine!

Share this post


Link to post

Cam asa vreau sa imi fac farurile.Vreau sa lipesc pe far 2 cercuri de aceasi marime si pe deasupra folie de geamuri,in asa fel incat se vor vedea oarecum in umbra 2 cercuri.Dar las pozele sa vb si vreau sa stiu parerile voastre.Nu prea le am la desen

post-1554-1144435681_thumb.jpg

Edited by geti

Share this post


Link to post

Sincer? Sinistru!

Share this post


Link to post

@geti ...daca intri cu asa ceva in Bucuresti te intorci cu sageata inapoi la IASI =))

Share this post


Link to post
@geti ...daca intri cu asa ceva in Bucuresti te intorci cu sageata inapoi la IASI =))

las ca le fac eu pe bune si va arat poze.Poza era tehnica, cercurile alea nu vor fi albe si nici nu vor fi evidente,vor fi in umbra iar faru va fi un pic fumuriu

Share this post


Link to post

Cercurile alea se gasesc si se pot adapta practic la orice masina.Farurile se pot face asa, dar nu cu folie, ci cu spray de triple Motip, dar nu te sfatuiesc sa faci asta mai ales ca luminozitatea farurilor va fi vizibil redusa! Ideea e ca nu ai voie sa circuli cu asa ceva pe drumurile publice! Ti-a luat-o cineva inainte cu ideea asta ... uite ce a iesit ..

Edited by Mad MAX

Share this post


Link to post
Cercurile alea se gasesc si se pot adapta practic la orice masina.Farurile se pot face asa, dar nu cu folie, ci cu spray de triple Motip, dar nu te sfatuiesc sa faci asta mai ales ca luminozitatea farurilor va fi vizibil redusa! Ideea e ca nu ai voie sa circuli cu asa ceva pe drumurile publice! Ti-a luat-o cineva inainte cu ideea asta ... uite ce a iesit ..

Mda... mersi.Nu mai fac, ca nu imi place cum se vede.Mersi ca mi-ai aratat cum ar sta

Share this post


Link to post

:D Eram sigur ca nu o sa iti placa. O sa fac poza la masina mea sa vezi cum arata. Eu zic ca schimba masina un pic ... mai ales daca e alba. Inele alea le poti monta in interiorul farului fara probleme.

Edited by Mad MAX

Share this post


Link to post

Ok.Mersi si astept poze cu masina ta.Inca ceva,tu cum ai vopsit plasticul ala?Ai dat sticla de la far jos?

Edited by geti

Share this post


Link to post

Mad max, masina aia ai pozat-o in Neptun nu-i asa? :)

Share this post


Link to post
Mad max, masina aia ai pozat-o in Neptun nu-i asa? :)

Da dar acum masina e cu nr de Bucuresti si e de vanzare iar.Doamne da ce pret avea,7500 euro! :o

Share this post


Link to post

da ... la Neptun ... acum 2 ani. Arata oribil oricum ...

Share this post


Link to post
da ... la Neptun ... acum 2 ani. Arata oribil oricum ...

Oribil e putin spus

Share this post


Link to post

mai fratilor, in final se gasesc si pt cielo niste faruri cu lupa sji angel eyes?

Share this post


Link to post

Da, si pe mine, m-ar interesa!

Sau se pot face modificari la cele existente? :-?

Share this post


Link to post

Nu, nu se gasesc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...