Jump to content
Sign in to follow this  
RoCkY

Faruri Cu Lupa Sau Angel-eyes

Recommended Posts

da care e faza cu astea cu lupa? au ele becuri in ele? si le poti schimba cu xenon ulterior? ca vad pe aici H1, H7...dar paraca stiu ca la cielo e h4...sunt in ceata

Edited by prozatos

Share this post


Link to post

Astea cu lupa nu stiu daca mai gasesti noi... Si nu veneau cu becuri in ele. Nu iti da nimeni si becurile. Doar ca fata de H4 cum e pe farurile originale, pe farurile astea faza scurta e separata de lunga. SI ai astfel 2 becuri: unul pt scurta unul pt lunga: unul h7 si unul h1 parca.

Share this post


Link to post

Nu.Am h1 si pe lunga si pe scurta.Scurta e cu lupa si lunga cu oglinda.In sfarsit a venit si xenon-ul.Faza lunga nici nu folosesc doar sa dau flash-uri.Daca dau doar flash se aprind toate.Daca dau faza lunga se stinge scurta si se aprinde doar lunga..si e cam kioara :) )

 

 

Share this post


Link to post

Pe unde gasim faruri cu sticla clara ? .. sau cu bila ?

Am nevoie de un cod de pe piese.

Am fost in Pitesti si...SURPRIZA... n`am gasit pe nicaieri

Share this post


Link to post

salut..ce lupe se pot pune pe farurile de espero?

Share this post


Link to post

sal !ce se mai aude cu seturile alea de faruri smecheroasedrive.gif?cate persoane sau bagat?vreau si eu sa ma trec pe lista acolo!smilies29.gif

Share this post


Link to post

Aceeasi intrebare si eu ca cel de mai sus. Ne "asociem" cativa pentru o comanda la chinezi?

Share this post


Link to post

Cel de mai sus a postat acum 2 ani jumatate... exista alte optiuni mai bune, cu 150-180 lei iti faci sticle clare, cu 400-500 lei (in functie de calitate) iti iei set de lupe bi-xenon.

Share this post


Link to post

La costurile mentionate de tine mi se pare super ok . Insa unde gasim sticle clare, sau lupe bixenon am vazut pe diverse site uri de achizitionat insa ramane problema montarii lor in far , iar rezultatul final nu stiu cat de ok este. Daca ai vre o idee zi mi te rog cum ar fi de procedat. Costurile oricum par rezonabile.

Share this post


Link to post

Sper sa nu se considere ca fac reclama, dar consider utila informatia.

Pt sticle clare: http://forum.4tuning.ro/496-anunturi-auto-daewoo/339058-vand-geamuri-clare-cielo.html

Tot in anuntul omului gasesti si 2 poze cu faruri modificate pe Cielo, sticle clare + kit lupe, ca sa vezi cum arata. Eventual se poate vopsi oglinda si rama interioara in negru, asta tine de preferinte.

Pt lupe il recomand pe Serban, asta e topicul lui, vinde cam orice tine de iluminat auto: http://www.gmclub.ro/forum/index.php/topic/24505-vand-kituri-xenon-cele-mai-mici-preturi/

Chiar daca preturile pot parea mai mari decat "la altii", sunt de calitate si garantia e reala. Se strica ceva, se schimba.

Montajul e ceva mai costisitor la cineva profesionist, dar cu ceva pricepere il poti face si singur.

Share this post


Link to post

Buna, am un Nubira 1 oare are cineva idee de unde as putea sa gasesc si eu niste faruri cu lupa? si mai ales sa nu am probleme cu politia? pentru ca deja m-a prins Rar-ul pentru xenoane si m-a fericit cu o amenda zdravana. Mersi frumos

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...