Jump to content
Sign in to follow this  
RoCkY

Faruri Cu Lupa Sau Angel-eyes

Recommended Posts

ma gandesc acum serios sa schimb GTI-ul pe un GPL (avand in vedere ca am instalatie gas... :D )

sau sa il dau jos definitiv...

Hihi, mai degrabă jos, definitiv. Oricum, eşti obligat să ai sticker cu gpl lipit în geam. E suficient.

Share this post


Link to post
nu ma intereseaza subiectul decat cand ma orbeste cate unul ca voi...

 

Eu ce am zis mai sus? :grumpy: Odata ce nu am primit flashuri pt ele...nu inseamna ca nu deranjeaza?

Share this post


Link to post
xenonul merge si fara lupa 100%.

legat de bagheta de leduri sunt curios cum o sa arate montat pe masina...

daca aceasta este un kitsch preluat de la audi, s-ar putea ca si angel eyes-ul sa fie la fel pentru unii :-?

 

Daca nici ce ai tu acolo nu e kitsch :wallbanger: Nu vreau sa te jignesc oricum am vazut in Craiova masini scumpe cu ledurile alea acolo asa k nu te retine nmk...Sfatul meu NU LE PUNE !!!!

Share this post


Link to post

Eu ce am zis mai sus? :grumpy: Odata ce nu am primit flashuri pt ele...nu inseamna ca nu deranjeaza?

 

Pai...flash cu spatele nu se poate da...din cate stiu eu; mai apoi poate cei de afara sunt mai simtiti ca noi :P :D

In alta ordine de idei, @madkat-cu parere de rau, dar poate sa aibe masina mama halogenelor tot te orbeste cand trece peste denivelari. Mi se pare ceva normal.

Legat de xenoanele lui uskt, am privit masina din fata pe timp de noapte si nu mi s-a parut sa ma deranjeze farurile.

 

Daca nici ce ai tu acolo nu e kitsch :wallbanger: Nu vreau sa te jignesc oricum am vazut in Craiova masini scumpe cu ledurile alea acolo asa k nu te retine nmk...Sfatul meu NU LE PUNE !!!!

K. Dak te mai straduiesti putin, sigur pricep3m toti ;)

Share this post


Link to post

@Zeneseu

stiu ce spui - indiferent de bec - la denivelari se transforma farul intr-o antiveverita...

dar la xenoane, datorita pozitiei si tipului fascicolului treaba asta este accentuata, si se transforam in antiaeriana :P

 

si nu neg - am vazut si xenoane puse acceptabil (e posibil cele ale lui uskt sa fie asa, nu neg) - dar 99,9%... nu sunt ok...

Share this post


Link to post

@ Zeneseu...

Daca citesti numai ultimu rand nu e vina mea...citeste tot inainte sa deschizi gura! :spumelagura:

Share this post


Link to post

@madkat

 

Stii care este problema celor care te deranjeaza in trafic? Nu regleaza farurile pe aparat dupa montarea xenonului si raman "setarile" care erau pt halogen.

 

Scuze de offtopic :thumbl:

Share this post


Link to post
Nu zau? Chiar nu merge? Mai intereseaza-te!

 

Eu de exemplu, am xenon pe faruri normale, si pot sa-ti spun ca am lumina mult mai buna ca pe halogene, si nici nu deranjez pe ceilalti participanti la trafic(am dedus asta din faptul ca nu am primit pana acum mai mult de 5 flashuri in 15.000 de km de cand le am )

 

 

Cate masini cu faruri lupa ai avut cu xenon si cate fara? Nu vreau sa par interesant, dar oricat ai regla xenonul fara lupa, dispersia sticlei far originala, tot aiurea este. Daca-mi spui ca ai faruri clare, atunci e alta treaba. ;)

 

xenonul merge si fara lupa 100%.

legat de bagheta de leduri sunt curios cum o sa arate montat pe masina...

daca aceasta este un kitsch preluat de la audi, s-ar putea ca si angel eyes-ul sa fie la fel pentru unii :-?

 

 

Perfecta dreptate si cu angel eyes-ul. Doar la BMW iar leduri doar la Audi. De ex. eu mi-as dori faruri cu lupa si numai pe scurta, dar fara angel-eyes.

Share this post


Link to post

Perfecta dreptate si cu angel eyes-ul. Doar la BMW iar leduri doar la Audi. De ex. eu mi-as dori faruri cu lupa si numai pe scurta, dar fara angel-eyes.

 

 

Daca ai timp si ceva experienta poti sa faci asa ceva.

Atat pot sa spun ca masina este un golf dar proiectorul de la faza scurta este de la audi A6 si pus la locul fazei scurte.

cred ca a iesit destul de bine (si e FARA engel eyes) (poza 1)

 

 

 

am o alta intrebare technica mai degraba: aceasta bagheta cu leduri este ceva din silicon (cred eu, pentru ca este destul de flexibil), daca o sa fie bagat in interiorul lampii (cat mai in fata) este posibil sa se topeasca din cauza becului (faza scurta/lunga) oare? (poza 2)

post-10385-1221716715_thumb.jpg

post-10385-1221717262_thumb.jpg

Edited by decseiszabi

Share this post


Link to post

Cu bec halogen exista riscul sa se topeasca. Cel mai simplu este sa experimentezi. :)

Share this post


Link to post

vreau si io Angel-eyes pt espero cine ma poate ajuta va rog si cat costa!!!!uitatzi si id meu cata_vic87

Share this post


Link to post

Sicer sa fiu...arata cam ciudat cu lupa aia pe mijloc, si cele pe negru chiar arata naspa in opinia mea...pacat :( , alea care nu au mai ajuns, pentru care s-a tot facut lista cu doritori chiar aratau bine

 

L.E. acum m-am uitat la pozele alea vechi si cam seamana intre ele...dar parca aratau mai bine alea

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Super OK aceste faruri, no bad comment.

Am probat deja unul pe masina mea si urmeaza sa le montez zilele astea.

Farurile arata si sunt de o calitate f buna la care sincer nu ma asteptam.

Share this post


Link to post

Atunci ...asteptam poze cu ele montate si in fuctiune, poate imi schimb parerea si cine stie, poate ma bag si eu la un set :D

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

@serban : ce becuri folosesc (H1, H7, etc) ?

Share this post


Link to post

Farurile sunt exact alea care sunt si in poze. Si mie mi s-a parut naspa ca au pus rotundul ala din interior de forma dar mie imi plac. Si ca sa vedeti cum dau pe masina va atasez si unele poze (scuzati claritatea dar era frig):

post-4321-1226434513_thumb.jpg

post-4321-1226434532_thumb.jpg

post-4321-1226434547_thumb.jpg

post-4321-1226434570_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Foarte frumos vin pe masina. Sa le stapinesti sanatos. Oricum eu nu ma gindesc sa arunc atitia bani pe ele sunt prea scumpe! :(

Share this post


Link to post

H1 si pe scurat(cu lupa) si pe lunga.

Share this post


Link to post

NU faci un schimb cu farurile vechi?

Imi plac ale tale ca au hegru pe margine.

Si cele noi sunt ok.Bafta.

Share this post


Link to post

Mi se pare mie, sau lampa de semnalizare dreapta e mai mare decat farul (muchia de jos nu e aliniata cu farul :-? ). Ceva poze cu luminile aprinse noaptea? Eventual o comparatie intre farul clasic si cel nou?

Share this post


Link to post

Inca nu le dau pe cele vechi...si criss ai dreptate (50%), masina a fost pocnita frontal si nu au mai picat perfect...dar nu este mai mare ci nu vine perfect acolo. Din pacate nu am poze cu luminile cu farurile vechi dar dupa ce o sa reglez pe astea o sa ma intalnesc cu un prieten si fac in paralel.

Share this post


Link to post

Ma gandeam la varianta: un far clasic (sa zicem dreapta) si unul cu lupa (stanga). Apropos, la astea noi au pastrat reglajul electronic?

Share this post


Link to post

Dar cum le-ai innegrit?

Share this post


Link to post

Din pacate nu mai au reglaj electronic dar nu cred ca este o problema deoarece masina nu prea se lasa pe spate din cauza suspensiei.

Pe cele vechi le-am inegrit asa: am dezlipit sticla de corpul farului, am scos acea rama pe care am vopsit-o cu spray de etrier iar cu semnalizarile am procedat la fel diferind doar modul de dezlipire (la far cu un feon care am inteles ca se foloseste in constructii iar semnalizarile in apa fiarta).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...