Jump to content
Sign in to follow this  
remix

Perla Neagra

Recommended Posts

Puturoasa sau nu, macar acum arata mai fioroasa.

 

Chestia asta: kiazr3.th.jpg a ajuns pe masina.

 

Acum arata asa: img1493gb8.th.jpgimg1492fy1.th.jpg .

 

Cand e proaspat spalata arata mai mult asa:

img1496ff7.th.jpgimg1495bi4.th.jpgimg1494wt8.th.jpgimg1497eo1.th.jpg

 

 

Vedeti acolo si Opelu' Witch-ian.

Share this post


Link to post

Mai adaug un set de poze recente. In cele din spate veti putea remarca lipsa inscriptiei "cee'd" de pe hayon.

 

dsc00408bo4.th.jpgdsc00407lu1.th.jpgdsc00406tw2.th.jpg

Share this post


Link to post

Nice!

Eu cred ca as fi facut invers, as fi lasat cee'd si as fi scos KIA. Bine, nu stiu daca este posibil :)

Share this post


Link to post

Mi-a placut si mie masina insa cand am fost in showroom nu aveau decat modelul de 1,6l diesel care ajungea undeva catre 18000E si in plus m-a speriat timpul foarte mare de asteptare pana la livrare - cam 2,5 luni.

Ceasurile albe sunt super insa cred ca o sa ai ceva probleme de vizibilitate daca bate soarele in ele. S-o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

@Satori - se poate scoate sigla kia dar raman 2 gauri in tabla. Sincer nu era in interesul meu sa fac asa ceva. Inscriptia cee'd este aplicata cu adeziv pe tabla asa ca s-a scos lejer. In plus, eu vreau o masina misterioasa, nu neaparat anonima.

 

@dreamlike - timpul de asteptare s-a dus spre 3 luni. intr-adevar nici eu nu cred ca merita versiunile superioare de echipare dat fiind faptul ca intra in concurenta directa cu focus si eu inca am o parere mai buna despre focus decat despre cee'd. totusi la nivelul LX BEST nu cred sa fie oferta mai avantajoasa pe piata.

Edited by remix

Share this post


Link to post
@Satori - se poate scoate sigla kia dar raman 2 gauri in tabla. Sincer nu era in interesul meu sa fac asa ceva. Inscriptia cee'd este aplicata cu adeziv pe tabla asa ca s-a scos lejer. In plus, eu vreau o masina misterioasa, nu neaparat anonima.

 

Inteleg. Nici eu nu o voiam anonima, doar ca imi place mai mult "cee'd" decat "KIA" (arise or come up out of Asia :D )

 

Iote ca am aflat si ce inseamna cee'd

 

The Korean company's PR people will tell you that the name works on several levels. The car has been designed in Europe and will be built in a factory in Slovakia. Much effort has been expended on making it conform to European tastes - deeper exhaust note, better quality trim materials, more conventional styling, more NCAP safety stars, that sort of thing. So cee'd is partly a play on the French abbreviation for European Community (CE), even though that particular appellation is defunct. Partly it's derived from its project name, ED, and partly it punningly reflects Kia's hopes that this hatchback will sow the seeds of success in Europe. (By the way, "Kia" derives from the Korean "ki" meaning arise, and the "a" stands for Asia. Nothing to do with Kia-Ora.)

Share this post


Link to post

Un set de jante "e pe vine" nu?

Share this post


Link to post

Un set de jante e pe anu viitor.

 

Azi i-am cumparat becuri de fite. Ma refer aici la X-treme power pe faza scurta, Vision Plus pe cea lunga, Silver Vision pe semnale si Blue Vision pe pozitii. Ramane sa le si instalez intr-o zi cu soare sau o parcare de mall, depinde care vine prima in viata mea.

Share this post


Link to post

Mai bine ai trece la xenoane. :)

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masina. Sa te poarte sanatos!

 

Este foarte frumoasa!

Share this post


Link to post

Salut remix,

 

S-o stapanesti sanatos...din pozele de la spalatorie nu am putut remarca ca e cea din cartierul meu, poate al nostru(daca si tu stai tot in Berceni).

Superba masinuta, imi place modificarea grilei. Oare o merge si la Aveo? :rolleyes:

Poate ne vedem la o bere :drinkers:

Share this post


Link to post

@Satori - Eu inca nu sunt convins de xenoane, daca erau din fabrica da, dar cele din comert inca nu imi inspira incredere.

 

@CMG - multumesc de urari

 

@magnet - intr-adevar este spalatoria din Berceni dar nu este si cartierul meu. am drumuri dese pe acolo datorita proprietarei celeilalte masini din poza. grila nu este modificata, este o alta grila ce o inlocuieste pe cea originala. cat despre potriveala...

Edited by remix

Share this post


Link to post

Numele masinii e cam... ghei...

Share this post


Link to post

Pai un barbat ce poarta mandru o... perla... cum se numeste? :D

Share this post


Link to post

PIRAT !

Share this post


Link to post

Foarte faina (mai ales cu noua grila) ;)

Imi plac suspensiile ei suficient de ferme, trenul de rulare silentios si interiorul (care are materiale de buna calitate).

Inca o data s-o conduci fericit !

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Merci de aprecieri, si tie sa-ti traiasca negresele !

Share this post


Link to post

De azi are urmatoarele:

Numere definitive

Becuri H7 X-treme Power pe faza scurta

Becuri H1 Vision Plus pe faza lunga

Becuri W5W Blue Vision pe pozitii

 

Mult mult praf pe toate partile

Share this post


Link to post

Fara xenoane macar pe scurta n-are nici un farmec.

Share this post


Link to post

Masina arata bine, pretul este bun, garantia si mai ... asa ca doar kilometri cati mai multi! :thumbl:

Arata super cu noua grila, si daca nu este prea mult, poti sa ne spui de unde ai achizitionat-o?

Share this post


Link to post

L-am stresat pe tuf pana mi-a comandat-o de la kia-shop.de si apoi mi-a trimis-o in Romania. I-am multumit si atunci, ii multumesc si acum pentru ajutor !

Share this post


Link to post

Ti-am admirat perla pe viu :) Very nice!

Share this post


Link to post

Ma mir ca zici asta, mie mi se pare very dirty din momentul in care ies pe usile spalatoriei... dar merci de aprecier !

Share this post


Link to post

OK ... am mers si eu cu un cee'd 1.4 .

 

- 1st e foarte frumoasa ( nu se compara cu Aveo ).

- mai lenta fata de Aveo.

- interiorul ( mai spatios Aveo ) - dar nici Cee'd nu sta rau. Nu'mi place culoarea bordului la Cee'd.

 

Per total daca as mai avea 10.600 euro 90% as opta pentru cee'd . ( chiar daca e kia ... :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...