Jump to content
Sign in to follow this  
dArabZaraq

Pompa spalator parbriz

Recommended Posts

Nu e nici o ciudatenie, poti verifica si tu cu o simpla lampa de control de 12 v daca ajunge sau nu tensiune la motoras . Da se poate strica blocul cu contacti (nu de lumini ) de la stergator !

Ar mai fi o solutie (care eu nu o agreez) mai ieftina sa montezi un buton in bord legat paralel cu contactul care trimite tensiune la pompita ! :) >-

Share this post


Link to post

Si motorasul unde este?

in aripa ?

Share this post


Link to post

Da ca sa ai acces la ea trebuie sa dai jos roata si aparatoare de noroi . Atentie sa calezi bine masina sa nu te bazezi numai pe cric ! :) >-

Share this post


Link to post

Din neglijenta am tot amanat sa bag lichid de iarna, ieri am luat lichid si l-am bagat dar pauza nu se mai aude zgomotul specific al pompei. Am luat la studiat manualul dar nu am gasit siguranta aferenta. Am zis ca poate a inghetat si azi am luat alcool tehnic si am turnat peste lichidul de iarna, la fel. Intrebarea mea este exista o siguranta pt. aceasta pompa? Sau sa-mi iau adio si sa cumpar alta pompa?

 

PS Exclus sa fie pe acelasi circuit cu stergatoarele deoarece acestea functioneaza.

 

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

La fel am patit eu la Kalos.

Am pus lichid de iarna, iar cand am incercat sistemul de spalare, acesta nu mai mergea.

Deasemenea nici pompa nu mai facea zgomotul aferent.Dupa vreo 3 zile si-au revenit.

La inceput bazaia doar pompa, apoi au inceput sa mearga si spalatoarele.

Posibil dopuri de gheata.

Share this post


Link to post

Aceeasi problema o am si eu la nubira. Stergatoarele merg, dar stropitoarele nu. Ideea e ca motorasul se aude ca e in functiune, numai ca nu pompeaza nimic. Aveti idee care e problema? help pls

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...