Jump to content
Sign in to follow this  
Frankie_Carbone

Noua Mea Masina

Recommended Posts

Salutare dragi membrii. Nu am mai postat de ceva vreme, am fost plecat, cu treaba, una / alta. In schimb mi-am facut timp sa deschid acest nou thread cu noua mea achizitie de care deocamdata sunt foarte multumit.

 

Masina - BMW 320d touring, 150 CP, 330Nm cuplu, 6 trepte, 160 000 km, an fabricatie 2004 Iulie, Euro 4. Volan sport, reglabil, imbracat in piele, schimbator imbracat in piele, cotiera piele, business cd, climatronic, senzori ploaie, geamuri electrice fata + spate, park distance control, scaune reglabile pe inaltime, tapiteria coloarea caroseriei, torpedou refrigerat, cotiera spate + cupholders, plasa ski, subwoofer + statie blaupunkt 750 W, oglinzi electrice/incalzite/heliomate, oglinda interioara heliomata, inchidere centralizata + alarma MAAT (este pusa in romania asta ... singurul lucru prost de pe masina este alarma pt ca tipa fara motiv), 10 airbag-uri.

Consumul la drum lung mergand in treapta a 6-a cu o viteza de 140 km/h este in jur de 5% - 5.2%. In oras daca se merge in weekend, noaptea sau pe distante lungi ziua (minim 10 km) consuma in jur de 9%. Daca vorbim de un drum acasa - serviciu de 30 de min 2 km (Mosilor - Floreasca) consumul oscileaza intre 12% - 13%.

 

Hai sa nu mai scriu atat de mult ci mai bine sa pun niste poze.

 

PS: aveam optiunea de a vinde buburuza, dar va ramane dragostea mea de o viata + ca sotia va conduce Matizul ca e mai mic.

post-1479-1190644005_thumb.jpg

post-1479-1190644010_thumb.jpg

post-1479-1190644014_thumb.jpg

post-1479-1190644019_thumb.jpg

post-1479-1190644026_thumb.jpg

post-1479-1190644031_thumb.jpg

post-1479-1190644038_thumb.jpg

post-1479-1190644047_thumb.jpg

post-1479-1190644052_thumb.jpg

post-1479-1190644057_thumb.jpg

post-1479-1190644062_thumb.jpg

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos "mafioso"! Motor de 2.5 sau 3.0?

Share this post


Link to post

Si-a luat si varu-meu un boboc dinasta... faina masina, n-am ce zice. A lui e verde metalizat, da o culoare inchisa.

Km multi fara probleme!

ps: si Matizul ramane dragostea mea de-o viata...

Share this post


Link to post

Nu-mi plac jantele si extensia din spate :D , in rest e super masina. S-o stapanesti sanatos! Btw, cat te-a costat?

 

@Mircea - din cate stiu eu, ar trebui sa fie motor de 2000cmc, common-rail, 150CP

Edited by LYM

Share this post


Link to post

Motor cred ca e ala de 2.0 :P Misto "namila" .

Share this post


Link to post

Da, acum am vazut ca e seria 3.

Share this post


Link to post

=D> S-o stapanesti sanatos. E super :thumbl: .

Share this post


Link to post

Motorul, mai exact este de 1995 cmc adica 2.0 litri. Este o masina care te implora sa o conduci la drum lung si destul de nepotrivita pentru drumurile acasa-serviciu din bucuresti, mai ales cu toate lucrarile astea de am ajuns sa fac 2km in 1h.

Ca si pret total, dupa achitarea taxei de prima inmatriculare (apropo, este euro 4, Iulie 2004 deci a fost mai ieftina taxa) am ajuns undeva la 14 800 eur.

 

PS: ca mi-a furat oglinzile a doua zi dupa ce am parcat-o in fata blocului nu am pus la cheltuiala. 604 ron au costat, doar geamurile, dar o sa ii recuperez de la casco ... inca astept :) .

 

In rest, numa' bine va urez si multumesc pentru aprecieri.

Share this post


Link to post

Care e faza cu isteria asta dupa oglinzile de bemveuri si mertze?

Share this post


Link to post

Dar care e faza cu isteria dupa casetofoane si detectoare de radar la vedere?

Share this post


Link to post

Deci oglinzile alea se potrivesc pe orice masina, dupa parerea ta?

Share this post


Link to post

Nu trebuie sa se potriveasca decat pe aia de pe care s-au luat. E de ajuns. Iar daca operezi o strada intreaga statistica te ajuta.

Share this post


Link to post

Frumos, frumos. "Arderea cu acid" a numarului de inmatriculare banuiesc ca e o solutie, am vazut pe multe BMW chestia asta.

Share this post


Link to post

S-ar putea. Am avut si eu la Oltcit numerele marcate cu letconul pe stopuri. Un timp.

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos Carbone...aa... date personale expirate ?? ( daewoo / matiz E )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...