Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Poze cu modificari ale Kalos/Aveo

Recommended Posts

kalosei modificati:

17inch3.jpg

17inchk2.jpg

17inchk1.jpg

Share this post


Link to post

jentile la cea albastra sunt adorabile :)

altele:

17inchexhaust.jpg

18inchk2.jpg

18inchk1.jpg

Share this post


Link to post

si 2 interioare, de samanta :

woodtrim.jpg

swiftrally.jpg

Share this post


Link to post

Bordul asta cu lemn nu prea se potriveste... Cum si jantele de 18'' sunt putin cam mari.

In schimb cu alea de 17'' ai dreptate, arata beton!

Share this post


Link to post

inca nish kalosuri\aveo modificate : 2-3 poze nush cat de modificate sunt...cred ca poate fii un nou concept de kalos sau cam asa ceva :) ala albastru e un concept de corvette :) ce ziceti de el ?? misto ah ? :lavolan:

post-851-1109022785_thumb.jpg

post-851-1109022848_thumb.jpg

post-851-1109022864_thumb.jpg

post-851-1109023022_thumb.jpg

post-851-1109023089_thumb.jpg

post-851-1109023360_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Aha..si ce treaba are Corvette-ul cu Kalos? > :)

Multe dintre pozele postate sunt aranjate pe PC :) )

Share this post


Link to post

nu m-am putut abtine sa nu pun si corvettul :banana: :lavolan:

Share this post


Link to post

iata cateva poze misto : :lavolan:

post-851-1109109153_thumb.jpg

post-851-1109109175_thumb.jpg

post-851-1109109188_thumb.jpg

post-851-1109109203_thumb.jpg

post-851-1109109213_thumb.jpg

post-851-1109109224_thumb.jpg

post-851-1109109254_thumb.jpg

post-851-1109109273_thumb.jpg

post-851-1109109298_thumb.jpg

post-851-1109109305_thumb.jpg

post-851-1109109323_thumb.jpg

post-851-1109109331_thumb.jpg

post-851-1109109347_thumb.jpg

Share this post


Link to post

stie cineva unde as putea gasi stopuri sau semnalizatoare transparente

 

a vazut cineva vreun kalos sau vreo poza .. cu ceasurile iluminate in alta culoare decat verdele ala (care imi place) ..asa din curiozitate..

Share this post


Link to post

aveti idee de unde pot cumpara abtipild(ca cele din poze) ?? mi-ar placesa-mi pun si io pe geamuri...poate si un abtipild cu emblema la chevy pe capota n-ar strica :thumbl:

post-851-1113252154_thumb.jpg

post-851-1113252181_thumb.jpg

Share this post


Link to post

De ce nu-ti faci unul daca vrei neaparat sa ai asa ceva pe masina? uite aici, vorbeste cu baiatul asta...

 

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=3275

 

PS :D aca te intereseaza parerea mea, sigla aia da ca naiba pe luneta..dar e luneta ta...succes

Share this post


Link to post

Pozele astea banuiesc ca sunt luate de pe net nu ? Pe mine m-ar interesa sa vad daca exista cineva pe aici (..printe noi..) care a facut tuning pe kalos sau care a facut vreo modificare de orice fel ..cat de mica acolo... Ca m-am saturat sa vad poze gasite pe cine stie ce site-uri de afara

Share this post


Link to post

Nu cere ceea ce nu poti oferi.

Si aminteste-ti de contractul de leasing!

Share this post


Link to post

Bine...stiu ca masina este in garantie dar niste modificari exterioare sau mici modificari interioare (care nu implica partea electrica) nu cred ca ar deranja prea mult. Si nu m-am gandit la modificari aduse motorului (chip tuning sau filtre de aer sau evacuarea etc..) In cel mai rau caz sa zicem ca pierzi garantia anticoroziune..dar sa fim seriosi credeti ca masina asta rugineste in 5 ani (cat este garantia) ? Eu nu cred..

Share this post


Link to post

garantia anticoroziune este de 6 ani !! :thumbl: daca ar avea tabla de dacie ar rugini destul de mult > :)

 

Abram Burel zise (dupa o vorba din batrani): nu mai cita mesajul anterior, ca nu l-am uitat inca.

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Iaca doua de raliu :

post-305-1113810141_thumb.jpg

post-305-1113810160_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu zic sa nu mai bagati pe aici poze luate de pe net...ca nu are nici un rost..putem sa gasim si singuri...mai bine cereti la dealerii de la care ati luat kalosul accesorii si bagati poze cu ce va dau ei pt ca aia putem sa cumparam si noi nu ce gasim noi pe net cine stie pe ce site-uri de pe afara

 

:o fftopic: Abram Burel zise: observatia/propunerea de mai sus e oarecum de inteles; cele trei mesaje care au urmat nu; au fost sterse; sorry!

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Au rost!

1. Este ilogic deocamdata pentru multi dintre noi sa isi modifice masina deoarece aceasta este inca proprietatea bancii.

2. Delaerii nostri au poze alb negru ale accesoriilor. Nu te ajuta cu nimic.

3. Pozele sunt menite sa ne arate ce se poate face si sunt ontopic (vezi titlul topicului) si prin urmare bine venite.

Bagati cat mai multe poze cu conditia sa nu se repete.

 

PS: DomnuleRobert, tu ai modificat cel putin boxele. De ce nu pui poze?

Share this post


Link to post

Mai aveti putina rabdare si o sa pun si poze

 

Am si eu doua intrebari :

 

1 : stie cineva cum se scoate capul ala de la schimbator ?

2 : exista varianta de kalos care are lumina in torpedou (am scris corect?)

Share this post


Link to post

Hai sa pastram topicul asta doar pentru poze cu modificari.

Share this post


Link to post

Abramburel, daca pozele de pe net sunt off topic (pentru ca asta se intelege din modul in care ai moderat mesajele) atunci ar trebui sa redenumesti subiectul si

sa-l si inchizi pentru ca nu exista, cel putin deocamdata, membri cu Kalosi tunati.

Daca nu, eu o sa continui sa postez ... fie si numai pentru ca domnulrobert sau oricine altcineva sa-si aleaga un avatar.

Share this post


Link to post
1. Este ilogic deocamdata pentru multi dintre noi sa isi modifice masina deoarece aceasta este inca proprietatea bancii.

...

Bagati cat mai multe poze cu conditia sa nu se repete.

1. Nu neaparat! Prin contracte in general scrie ca nu ai voie sa faci modificari asupra masinii decat cu acordul firmei de leasing (ma rog, bancii) si cred ca mai e cate ceva. In fond, fiecare evalueaza eforturile suplimentare necesare in aceste conditii si eventualele riscuri pe care si le asuma. Mai ramane de vazut cati sunt interesati de una-alta. Fiind o sectiune de tuning mai e si treaba cu gusturile...

...

Well, probabil ca nu avem neaparat probleme cu spatiul pe hosting, dar propunerea d-lui Robert viza (indirect si poate... neintentionat) si un astfel de aspect. Cel mai frumos ar fi doar un thumbnail cu un link catre hi-res. Dar pozele sunt atasate, link-urile in text si cine sta sa faca mini-imagini?!

Pe de alta parte, referirea prin link-uri face parte din natura Internetului, pe cand "importul" de poze ar putea duce la probleme (copyright?!). Teoretic! Practic?

Share this post


Link to post

Un Daewoo kalos frumusel :) >-

8.jpg

Share this post


Link to post

Da. Dar e in regula. E a ta?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...