Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Poze cu modificari ale Kalos/Aveo

Recommended Posts

Cred ca are alt filtru de aer... Cel putin la mine nu arata asa.

Share this post


Link to post

:) da, are filtru. ala e 8V, nu?

Share this post


Link to post

da e 8v...

Share this post


Link to post

Seamana identic cu SOHC :D

Share this post


Link to post

Probabil din cauza ca este SOHC.

Share this post


Link to post

:o fftopic: Cam criza de subiecte, ihm?

Revenim... Prima oara cand am incarcat poza, am crezut ca e o versiune moderna cu Maria Tereza. Zack, asteptam rezultate ca asa cum... atarna, hmmm... Ca chiar asa, dar daca i se sc..la?!

Share this post


Link to post

De fapt cred ca mie mi se adreseaza mesajul asta nu lui zack.. Masina nu e a mea , esta a unui prieten iar filtrul respectiv e cam prost asezat pentru ca trage aer cald . (exista filtre sport cu carcasa care nu mai trag aer cald)

 

P.S : I se sc..la probabil daca vede un kalos 3 usi in fata lui :)

 

Edit A.Burel: Ai dreptate (cu Zack). Scuze si tie si lui.

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Poze gasite pe DaewooTech (super forum, daca imi e permis sa spun, fara sa para reclama)...

 

post-1015-1115505750_thumb.jpg

post-1015-1115505765_thumb.jpg

post-1015-1115505776_thumb.jpg

:lavolan:

Daca mergeti pe http://www.cardomain.com/member_pages/sear...=Aveo&x=34&y=14 gasiti multe poze cu Kalos/Aveo modificate, arajate, etc.

 

@zack : uite aici cum trage asta aer rece: http://www.cardomain.com/memberpage/702675/2

Edited by maniakz

Share this post


Link to post

Bai fratilor , ce tot aveti de ma confundati cu zack (acum maniakz) , nu ca as avea ceva cu el .

In alta ordine de idei.. pozele alea sunt interesante ce pot sa zic dar probabil ca la noi in tara nu o sa vedem niciodata asa ceva in urmatorii ani cel putin.

In legatura cu filtrele de aer , exact ce spuneam ..astea care au si un fel de carcasa sunt filtre de filtre.

Share this post


Link to post

DomnulRobert, scuze man! :osanale: Cand am scris reply-ul, citind ultimele 10 mesaje am avut impresia ca zack a scris treaba cu filtrul... Scuze! :osanale:

 

In afara de a folosi filtre de filtre, d-astea cu carcasa,mai poti incerca:

1.sa prelungesti tubul filtrului aducandu-l undeva cat mai in fata si cat mai "la aer" sau...

2. sa separi zona unde e filtrul de motor creind o "cutie separata". Nu stiu cum arata cutia originala si filtrul original (cand imi vine masina ma uit), dar n-ai putea sa scoti fitrul original din cutia filtrului, care mi se pare destul de mare , si sa adaptezi acolo filtrul sport? Astfel ai "lua aer" pe unde lua filtrul normal, si ai fi si un pic protejat de caldura de la motor. (daca nu se poate, sau e o idee tampita nu dati cu paru') b-(

 

Cat depspre tuning la noi... cum a spus si Satori, atata vreme cat la noi f. multe masini sunt luate in leasing... nema tuning... dup-aia, poate...

:o fftopic:

Apropos, jantele de aliaj de la Kalos sunt tot de 14" ? Ce dimensiune au?

Edited by maniakz

Share this post


Link to post

Ce ziceti ?? e misto rau kalosu asta ;)

Sunt poze facute de mine azi la AutoShow Cta...

Asta era de vanzare :lavolan:

post-285-1117291073_thumb.jpgpost-285-1117291115_thumb.jpgpost-285-1117291137_thumb.jpgpost-285-1117291157_thumb.jpgpost-285-1117291177_thumb.jpgpost-285-1117291214_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@Topser ala e daewoo kalos si "e" multe asa, dar intradevar arata mult mai bine decat Chevy kalos

Share this post


Link to post

Domnu' Robert, jos palaria in fata masinutei dvs!

Nu ma pot abtine sa intreb - de unde ati procurat pleoapele?

Cum ati facut cu folia - respectiv legalitatea ei, ca imi pare cam inchisa pt. gustul gaborilor nostri...

 

Oricum, respekt! :thumbl:

Share this post


Link to post

Nici eu nu ma pot abtine! > :) Abtibildul ala de pe capacul de la benzina, e tare de tot. Respekt! Eu as mai pune unu si pe partea ailalta, la deruta!

Share this post


Link to post

cat te-au costat benzile nege de pe aripi??si de unde...ca sunt utile la parcari :lavolan:

Share this post


Link to post

Pentru vb: Foliile sunt llumar si sunt autorizate pe bune adica am un mic dosarel cu o gramada de hartii de la rar de la politie ..etc. (dupa cum se vede si in poze dinauntru afara se vede perfect desi sunt cele mai inkise follii pe care le aveau adica 95 %)

Pretul 4.000.000

Pleoapele va vine sa credeti sau nu, sunt de cielo, se potrivesc perfect, (www.autodaewoo.ro) sunt de fibra de sticla si sunt vopsite de mine rosii.

 

Pentru NFS : Probabil ca ai vrut sa zici ca abtipildul respectiv nu este foarte inspirat . Ai dreptate , va fi dat jos :)

Si nu in ultimul rand pentru zack : benzile alea negre (va vine sa credeti sau nu din nou) sunt tot de cielo de pe acelasi site de mai sus .

Pe siteul respectiv veti gasi si preturile dar am impresia ca puteti sa gasiti unele din produsele de acolo si la Augsburg !

 

Bafta !

Share this post


Link to post

Multumesc pt. informatii D-le Robert!

Totusi, nu gasesc deloc pleoapele pe site-ul mentionat. Tu le-ai comandat pe net, sau au si magazin? Si cat au costat?

 

Mercic.

Share this post


Link to post

Eu le-am comandat de pe net si da se pare ca nu mai sunt pe pagina respectiva , inseamna ca nu mai au si probabil nici nu or sa mai aduca...

 

Mai incearca pe la Augsburg ..mai sunt sanse sa gasesesti pe acolo.

Share this post


Link to post

Ai uitat sa-mi spui pretul... :rolleyes:

 

------------

 

Domnu' Robert, mai am o rugaminte...

Cum s-au potrivit "perfect" pleoapele de cielo? ca mi-am luat si eu, tot de la auto daewoo si nu prea se "pupa" mai deloc...le-ai mai ajusta cumva?

Si cu ce le-ai montat. cu dublu adeziv, sau cu silicon?

Share this post


Link to post

silicon..nu am facut ajustari...dar daca la tine nu merge..foloseste o pila si un smighel( cum se scrie corect..?)

Share this post


Link to post

DOMNU' ROBERT, unde la Augsburg? Ca habar n-am :wallbanger: !Eu oricum stau in Cluj, dar ar fii o ideie pleoapele acelea si llumar-ul acela!!!Masina ta arata SUPER oricum si o sa incerc si eu pe a mea :lavolan: Astept raspuns.

Share this post


Link to post

http://augsburg.ro/

:caaalm:

P.S.

Daca nu gasesti pleoape pe site-ul autodaewoo.ro, vb cu nicubarbu pe messenger.

Edited by akaionut

Share this post


Link to post

Am facut si eu niste poze azi in trafic la un Kalos alb cu triple negre, geamuri fumurii pe spate si ornament esapament. Arata destul de ok.

post-865-1134642444_thumb.jpg

post-865-1134642450_thumb.jpg

post-865-1134642463_thumb.jpg

post-865-1134642469_thumb.jpg

post-865-1134642474_thumb.jpg

post-865-1134642479_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...