Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Poze cu modificari ale Kalos/Aveo

Recommended Posts

Aveti idee daca montarea ploapelor afecteaza in vreun fel lumina produsa de faruri?

Share this post


Link to post

Nu ... depinde si ce pleoape pui ... :) .

 

Turbina pe 1.4 16v ?.. Pai la cati bani ai baga sa faci modificarile la motoru' asta ai ajunge sa'ti iei un GTI 2.0 turbo ...

Share this post


Link to post

Vreau niste pleoape de genul asta:

post-14502-1201032260_thumb.jpg

post-14502-1201032287_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Aveti idee cum este prins eleronul la Aveo Hb (daca este lipit sau prins in suruburi)?

Share this post


Link to post

Poti folosi dublu adeziv pentru bandouri sau silicon acrilic(ala pentru acvarii  :P  )

Share this post


Link to post

Mazzy4you vad ca ai pus o poza si cu masina mea asa ca m-am gandit sa-ti raspund la intrebare: nu afecteaza deloc faza scurta ci doar ciupeste un pic din faza lunga.

Share this post


Link to post

Merci pentru raspuns.

 

Imi mai poti da te rog niste detalii:

-de unde le-ai luat

-cat au costat

-cum le-ai montat?

 

:lavolan: safe

Share this post


Link to post

le-am facut din fibra la un prieten, vopsite etc si sunt lipite cu silicon, ca e greu cu suruburi nu-ti stau perfect lipite de far. [e mine nu m-a costat nimic dar pretul e cam 100E sau mai mult depinde de cine ti-le face si daca le si finiseaza si vopseste

Share this post


Link to post

Multumim de informatii.

Edited by restereste

Share this post


Link to post

placerea mea ;)

 

 

p.s. ar costa mult mai putin un set de pleoape daca s-ar gasi si matrite, pt ca astea costa mult e greu pt "fibrar" sa faca matrita

Edited by Figaro

Share this post


Link to post

Am vorbit (la telefon) cu cineva care se ocupa de tuning si mi-a zis ca ma costa in jur de 100 de RON insa nu prea are timp de mine pentru ca lucreaza la comenzi mai mari (face piese de tuning pentru masini mult mai scumpe ca ale noastre). Acum raman cu speranta ca isi va gasi putin timp si pentru mine. :)

Share this post


Link to post

Am atasat si eu 3 poze cu ce am reusit sa fac la masina daca aveti intrebari va raspund cu placere. Scuze calitatea pozelor dar sunt facute cu telefonul.

post-7667-1203521034_thumb.jpg

post-7667-1203521055_thumb.jpg

post-7667-1203521094_thumb.jpg

Share this post


Link to post

A durat mult sa schimbi becurile si ce a implicat aceasta operatiune?

Sunt si eu interesat mai ales ca e rosie masina. :D

Share this post


Link to post

Cre ca trebe doar schimbate capisoanele- din verde in rosu.

Share this post


Link to post
A durat mult sa schimbi becurile si ce a implicat aceasta operatiune?

Sunt si eu interesat mai ales ca e rosie masina. :D

 

Scuze de intarziere, in primul rand. Nu dureaza asa mult, da vezi ca este undeva pe forum un tutorial daca pot sa zic asa care are si poze cum sa desfaci bordul. Nu am schimbat mansoanele de pe becuri ci le-am inlocuit cu leduri de culoare rosie. Sper sa te descurci.

p.s. Ai grija ca la turometru o sa se vad putin mai slab cifra 4 care ii sus de tot.

Share this post


Link to post

Sunt "norocos". Nu am turometru. :)

Share this post


Link to post
Sunt "norocos". Nu am turometru. :)

Daca reusesti ceva pune o poza pe net sa vada si ochii nostrii. Succes.

Share this post


Link to post

Salut am vazut ca toti suntem interesati de diferite modificari... eu nu prea le am cu photo shop sau lucru de genu asta dar am vazut ca o masina colantata cu gust da destul de bine...

 

atasez cateva variante aici

 

Share this post


Link to post

Nici eu nu le am cu PS, dar propun o varianta de grila fata pt Kalos. Intentionez sa acoper cromul cu un autocolant. Daca ziceti ca e bine, aplic. Daca nu- nu.

post-75-1206293239_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Nici eu nu le am cu PS, dar propun o varianta de grila fata pt Kalos. Intentionez sa acoper cromul cu un autocolant. Daca ziceti ca e bine, aplic. Daca nu- nu.

NU !

Share this post


Link to post

Because?...

 

LE: m-o apucat editatu'... Sedanul tatei o arata mai bine? Am luat modelul de la sedanul lui Mircea.

ps: nu mariti poze- vizualizati-o de la distanta :D - e editata cu c***l.

post-75-1206304284_thumb.jpg

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Lucian, arunca un ochi aici. :D

Share this post


Link to post

Deci se poate scoate grila aia?! Ca arata bine.

Share this post


Link to post

In photoshop se poate :D , in realitate nu am incercat... :(

Share this post


Link to post

Am incercat si eu sa-i pun niste pleoape. Deocamdata am folosit autocolant ca sa vad daca afecteaza in vreun fel farurile si daca prietenii nostri de la politie or sa aiba ceva de comentat. Pacat ca nu am gasit o culoare mai apropiata de cea a masinii. In magazin mi s-a parut rosu insa afara...e cam portocaliu.

post-14502-1206995720_thumb.jpg

post-14502-1206995737_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...