Jump to content
Sign in to follow this  
Gl.06.RIU (Daniel)

Lampa De Usa Deschisa ...

Recommended Posts

Salut , ma bate gandu sa imi decupez placaju ala de pe usa si sa pun o lampa de culoare rosie legata la botonul de usi deschise . Dar acum intervine problema de unde sa iau leduri sau becurile necesare , si plus de asta oare instalatia electrica e greu de realizat :scarpin: ?

Mi se pare ceva super tare sa aiba si matizelu` nostru asa ceva ! idei ceva :lavolan: ? Eu sunt din iasi (relativ) si ar fi usor daca mi-ati da si niste "ponturi " de unde as putea cumpara alea alea :osanale: Sar`na la baietii ce o sa raspunda :D

Share this post


Link to post

Cel mai usor ar fi sa cauti la dezmembrari si sa iei lampile de-a gata de la vreun Opel sau VW.

Share this post


Link to post

Buna idee , dar acum cum fac legaturile ? Ma gandesc ca ...hai firu de usi stiu unde e , dar mai trebuie curentu constant , si ala cum il trag ... ? sau sa le pun numai pe pozitii , dar asa nu are rost , alea is de avertizare chiar daca ai lumini chiar daca nu ...

Edited by Mircea
Comentariile sau neclaritatile privind actiunile de moderare se transmit pe MP.

Share this post


Link to post

Au in Carrefoure sub denumire de lampa portbagaj numai ca sunt de culoare alba dar se pot colora si de asemenea se pot adapta usor pe usa sau unde doresti sa le montezi. Iti mai trebuiesc si niste intrerupatore (dar nu sunt sigur daca aceasta este de numire corecta) in stalpii de la usa .

post-4097-1190584637_thumb.jpg

Edited by CrazzyX

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...