Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Upgrade la filtrul de aer (Cielo şi Espero)

Recommended Posts

:lol: vezi ca ai botezat-o... :D ... Cred ca pe la anul... nu de alta.. dar mai astept sa se mai "uzeze tobele... pe care le-am schimbat acum 2 ani. Cum incep sa paraie... cum hop... la BORA.

 

Cat despre filtrul ala... ce sa spun... K&N = una din top5 firme ce se ocupa cu asa ceva, inclusiv pt masini de raliuri & ather... + vreo 75 - 80 ani de experienta. Apropo, stiati ca vechiul BEETAL avea filtru de aer textil ??? si motoarele alea... la capitolul fiabilitate au un cuvant de spus, nu gluma.

 

De efectul Placebo... hmmm... try one si mai vb. Intreaba-i pe cei care au vazut masina mea sau a lu' Vlad... diferentele se simt nu gluma... si cea mai elocventa monstra o constituie cronometrul... bata-l vina. B)

Share this post


Link to post

:) :) ba suferim rau CT_ZDB...placebo efect...sa stii ca pe mine ma bate gandul sa imi iau si un K&n ca al tau..cica filtrul meu e foarte bun, problema e ca ia aer cald...nu au cum sa imi puna kitul sa ia aer rece...asa ca recomandarea a fost ...da gaura in capota :( asa ca imi iau k&n...

stii cum trage acum...deja daca apas putin mai tare pe acceleratie pierd aderenta...trebe roti de 14

 

da am de dat un miel ce sa fac :D

Share this post


Link to post

@Vlad Jante de 14... daro cu cauceoace ceva mai late un 185... nu cred ca rezolvi prea mult iar de ce pui mai late... 195 sau un 205 .. poti avea probleme in sensul ca o sa loveasca in aripi/contraaripi... + pretul f. mare/cauciuc... Ar mai fii varianta ca pui niste cauciucuri care sa aibe raza la "fata" caucicului mai mare.. da o sa ai abateri la vitezometru. Mai bine o lasi asa ca e prea mare bataia de cap... si pt orasi... e perfect... ai demaraje de nu te vezi... iar in afara.. top speed si demaraje :P

Share this post


Link to post

Si totusi, voi vedeti o diferenta la top speed? Vorbiti va rog pe cazuri concrete! Vreau cifre!

Share this post


Link to post

Deocamdata nu am o poza cu bordul... dar 190-195 pe vitezometru e ceva.

Share this post


Link to post

Chip-ul UpSolute... este de fapt o versiunde a soft-ului de pe ECU... facut de firma UpSolute... adica... managementul motorului e un pic mai altfel decat la cele care ies de pe portile uzinii de la Craiova...

 

Eu sunt din Bistrita. Unde as putea sa-mi montez acest cip ?

Share this post


Link to post

cauta si tu si vezi ce firme se ocupa de tuning ...da un search pe google dupa chhiptuning... vezi tu de ce vrei detalii mai multe... pe privat.

Share this post


Link to post

ma intereseaza un filtru ca&N...poate sa imi spuna cineva clar de unde se achizitioneaza sau de unde a cumparat, nu pe google :thumbl:

Edited by BigMe

Share this post


Link to post

simplu ca&N plat identic cu cel standard de la pit stop tunning cu 54 de euro.

www.pitstoptuning.ro si ii suni .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...