Jump to content
Sign in to follow this  
tudorc

Cod casetofon (Tank)

Recommended Posts

am rezolvat.a mers cum ati spus voi.

Ramii dator cu o bere NA la baieti , joia si te asteptam la intilnire.

MSG se inchide

Share this post


Link to post

De curand mi-am schimbat casetofonul cu un MP3 Player Pioneer, si acum vreau sa dau vechiul Tank unui prieten, caci lui i-a fost furat. Chestia urata este ca nu mai stiu codul, il aveam notat pe un biletel pe care l-am aruncat fix dupa ce am montat mp3 player-ul. Am cautat pe forum, si l-am gasit pe acela cu ****, care nu merge. Mai stie cineva vreun alt cod ?

 

Multumesc,

Share this post


Link to post

am inteles din service ca ar fi vreo 4- 5 coduri...

Share this post


Link to post

...nop, mai e unul dar daca ai un pic rabdare ma uit diseara si iti spun... eu am unul diferit de cele 3 insirate...

Share this post


Link to post

Mergi la Radacinile de pe Marasesti. Il rezolva RPD. :wink:

Share this post


Link to post

multumesc mult de tot !!

Share this post


Link to post

@satori: relax, my friend, blue bear e junior, mai are pina sa se obisnuiasca cu forumul... :lol:

Share this post


Link to post

Aici nu se aplica regula de la TANKul de pe Matiz?

Share this post


Link to post

:tongue: Satori and :kiss: after that :P . Don;t make me start with :cadelnita: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Mai gentlemenilor, puteai sa-i dai si tu un MP. Vedeti ca hotzii ne citesc, ca sint baieti destepti.

Share this post


Link to post

@hitman : tocmai mi-ai luat vorba din gura ! Tre' sa-mi pun lacatzel pe tank acu' ... :flaming: :wallbanger: Desi inainte o sa ma uit la codul tank-ului meu ... sper sa fi fost omis ... :roll:

Share this post


Link to post

Lasa mai DragosB, poate se indura un moderator mai inimos :P si repara situatia.

Share this post


Link to post
Aici nu se aplica regula de la TANKul de pe Matiz? (prima cifra este codul zonal in functie de care se stabilesc modul in care se face acordul pe banda si eventual limitele acesteia)

Prima cifra este in afara celor 4 existente in cod, si se introduce cand apare pe ecran AF?. Varianta corecta aici este 2 (87.5 - 108? MHz, pas din 50 in 50 kHz).

Share this post


Link to post

codurile de cas daewoo le stiu toti mecanicii pe la service-uri, asa ca nu mai sunt un secret de mult.

Eu de ex am avut o problema si am ramas fara curent in baterie, am aflat foarte usor codurile, dupa care le-am incercat pe rand pana am aflat care este al meu, asa ca...nu afla hotii codurile de aici...ei le stiu mult mai bine decat noi, in plus ei fura cas complicate cu mp3 etc, coduri complicate, cartele etc si tot le rezolva, asa ca stati linistiti...

Share this post


Link to post

Exemplu : lui cumnata-miu i-a spart unu' masina acum vreo 2 saptamani , in ideea de a-i fura casul . Nimic nou ; totusi , cumnatul meu are o Solenza , deci nici urma de aparatura sofisticata : un radiocasetofon cat se poate de normal , cu fatza detasabila ; aici s-a pacalit hotul , care se pare ca nu prea stia asta ; cand a vazut ca este cu fatza detasabila , s-a lasat pagubas ( cumnata-miu lasase masina doar pt vreo 10' , de aceea nu a luat cu el fatza casului , lasand-o montata in masina ) . Cu toate astea , s-a ales cu un geam spart si o gaura de aproape 1 milion ... Deci ... se fura tot ce poate fi vandut ... sau se mai fura la comanda ... Oricum , de ce sa dam noi coduri mura in gura ? Atunci da-o-n puii mei de alarma , doar pt hotii profesionisti se stie ca alarmele nu sunt o piedica ... astea-s o paza pentru hotii de cartier ...

Share this post


Link to post

Problema (oarecum) : vreau sa pun un cass Panasonic in locul Tankului si nush ce fel de mufe sunt deja si ce mi-ar trebui. Daca l-a desfacut cineva sau l-a inlocuit si stie cum sta treaba...un post ar fi bine venit.

Share this post


Link to post

daca scoti Tank-ul ai sa vezi eticheta cu conexiunile pe capac , apoi e simplu legi fiecare fir de la noua mufa de firele deja existente , fara sa tai mufa veche , ca nu se stie cind pui Tanku la loc pentru revinzare :wink:

Cind faci toate astea nu uita sa sa scoti siguranta ce alimenteaza cass-ul . :!: :wink:

Share this post


Link to post

Au aparut prin comert si mufe adaptoare pt masinile daewoo si alte tipuri de rcs sau rcd.

Share this post


Link to post

Ok multam mult pentru partea electrica :) acuma daca se poa' un mic ajutor si pt. partea mecanica (scoaterea cass-ului)ar fi super pt. ca am inteles ca iti trebe neste tije ceva sa impingi neste sigurante...nu de alta dar cand ma apuc de treaba vreau s-o fac pan' la capat :-D

Share this post


Link to post

Când am scos eu casetofonul la Cielo, l-au scos cu nişte ... scule, cam greu de descris. Un fel de L-uri subţiri, băgate între casetofon şi bord.

Share this post


Link to post

...la Cielo :

-tragi de rama cass-ului si iese

-vezi patru autofiletrante si le desfaci

-tragi de suportul cass-ului(e cu tot cu policioara)

-scoti mufele din spate

-desfaci cass-ul de pe suportul cu policioara :wink:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...