Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

pentru cei ce nu stiu:

 

Freeware (also called gratis software or "free as in beer" software) is computer software.

(From Wikipedia, the free encyclopedia. )

Share this post


Link to post

Multumesc pentru informatie! N-am facut referire la tine, te rog sa ma ierti daca te-am ofensat! Stiu ce înseamna chestia aia de mai sus, de peste 20 de ani. Adica de atunci lucrez cu o enigma perpetua, numita informatica!

BTW: mai sunt si sef peste 12 programatori...

 

Nu mai cita ultimul mesaj

Edited by Shenck

Share this post


Link to post
Tema proiectului meu se refera la gestionarea interculturalitatii în organizatie (adica cum sa fie calmate spiritele într-o firma în care se întâlnesc români, germani, americani, italieni, rusi, moldoveni etc).

 

bafta la examen

 

 

o mica gluma nesarata in legatura cu rezolvarea confictului: pai noi cu italienii facem o "bisericuta"- deh suntem latini, moldovenii cu rusii fac alta "bisericuta"- tot is frati iei de la Eurovision incoace...germanii si americanii se satura de birocratia romaneasca, pleaca si nu mai investesc), moldovenii devin peste noapte rusi, romanii ii fraieresc pe italieni si astfel ierarhia devine:

sef: romanii,

consilieri: italienii

si cei care muncesc: rusii

Edited by K-Pax

Share this post


Link to post
Multumesc pentru informatie! N-am facut referire la tine, te rog sa ma ierti daca te-am ofensat! Stiu ce înseamna chestia aia de mai sus, de peste 20 de ani. Adica de atunci lucrez cu o enigma perpetua, numita informatica!

BTW: mai sunt si sef peste 12 programatori...

:) >- no problemo!!! atata timp cat ai inteles ca partea cu "copiutele" e din capitolul 9 "sili gioucs"

Share this post


Link to post

OK! Conflictul de interese a fost aplanat (glumesc, maen)!

Am decolat catre examen! Sa-mi tineti pumnii!

Share this post


Link to post

Shefu' cum a fost? ceva detalii? sau mai bine te lasam sa iti revii dupa :drinkers:

Share this post


Link to post

Felicitari pentru cei care au facut posibil ca Peste sa reapara pe forum! Fie ca de-aci incolo sa domneasca armonia deplina intre noi, iar deasupra noastra sa zburde porumbeii cu ramuri de maslini! Amin!

Share this post


Link to post

Gata! Am luat nota 11!

Cum a fost? Cum sa fie: ca o vacanta la Costinesti sau la Vama Veche :tongue: !

Share this post


Link to post
...deasupra noastra sa zburde porumbeii...

 

Sa iti zburde tie mai! Ce vrei? Toate masinile sa arate ca a lui Laurentiu???

:dizzy:

Share this post


Link to post

daca nu va satisfac porumbeii, va invit la mine...sa vedeti zburdalnicie pe ciori cu dude in cioc si sub coada!

Share this post


Link to post

Ileana, da in judetul ala al vostru e full de ciori (si ma refer numai la cele zburatoare acum da :D ), ca duminica tocmai vi le-am imputinat cu una, parbirzul ticozaurului dovedindu-se mai aspru si mai dur decat zburatoarea conlocuitoare > :)

Share this post


Link to post
o mica gluma nesarata in legatura cu rezolvarea confictului: pai noi cu italienii facem o "bisericuta"- deh suntem latini, moldovenii cu rusii fac alta "bisericuta"- tot is frati iei de la Eurovision incoace...germanii si americanii se satura de birocratia romaneasca, pleaca si nu mai investesc), moldovenii devin peste noapte rusi, romanii ii fraieresc pe italieni si astfel ierarhia devine:

sef: romanii,

consilieri: italienii

si cei care muncesc: rusii

Si io ce fac? Ca pe buletin sunt roman, pe jumatate am sange latin si lumea zice ca am acsient moldaghinesc. Io cu shine votez, uai?

 

@Satori: acu 2 saptamani am paradit un porumbel cand veneam de la Iasi de mi-a vibrat podeaua la reno cand l-am lovit. O fi venit nevasta-sa sa se razbune ca am lasat-o fara obiectu' muncii. M-o fi urmarit pana la Galati. :dizzy:

Share this post


Link to post

salve

Share this post


Link to post
post-919-1123335309_thumb.jpgBai stiu ca nu tine asa de mult de topicul asta da' ma zis ca merge si aici:

Share this post


Link to post

Ma,ce toba mea finala e asta,auzi membru pufos,Sheeeeeeenk cata cola ai baut azi ma ???

P.S nu sterge ca imi place =)) .

Share this post


Link to post

Portia zilnica :D

Share this post


Link to post

Too much Cocolino, Alezz?

Share this post


Link to post

Da, da, parca Cocolino i se potriveste mai bine.

Share this post


Link to post

membru cocolinos ... zic ca ar merge :D

Share this post


Link to post

[-X

Share this post


Link to post

Aham...le pufai alezz, aaa? Pufff...Pufff...Pufff

Share this post


Link to post

Oare vine de la sunetele pe care le scoate (Puffff! Puffff!) cind da la pedale ca sa-i consume masineta sub 3? :-? Sau o fi pe carbuni, ca vechile locomotive?

Share this post


Link to post

Ar putea veni de asemenea de la fasolea pe care o mananca pe acasa si cum are euro 3 si deci catalizator, zgomotul nu mai este parrrt ci pufff...

Share this post


Link to post

Io zic ca-i pe hidrogen daca-i tremura scaunu' :D cand face puff-puff, adica atunci baga gepeleu in functiune in combinatie cu benzina :dizzy: de-i iese consumul ala.

@Leutzu: la euro 4 n-o sa se mai auda deloc. da ideea e ca ramane tremuratul scaunului, ca la asta n-are euro

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...