Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Da' nu-i puneti si matizu-n brate?

Oricum- are dreptate colegul nostru.

Share this post


Link to post

Daca ii punem si Matizul atunci o sa fie cat Steph.

Share this post


Link to post

Zmeu, tre sa recunosc ca asta a fost buna.

Share this post


Link to post
Daca pe zapada unu intra in mine si vad ca nu are anvelope de iarna il bat, sincer!

 

 

Daca pastrezi o distanta mai mare si mergi normal cu 40-50 in oras chiar nu are ce sa se intample. Plus de asta trebuie sa fi una cu masina, sa o simti si sa-i anticipezi punctele slabe. Numai ca majoritatea soferilor din Romania sunt sub orice critica de prosti. Si in afara de faptul ca sunt prosti mai sunt si frustrati. Iar cu fraza asta closchkutza te-ai incadrat in categoria frustratilor din spatele volanului care gasesc orice motiv sa-si descarce nervii de acasa sau de la servici pe un necunoscut din trafic. Poti sa ai si cauciucuri pt Polul Nord si super frane ca daca nu stii sa conduci tot degeaba. Revenim iar la "dacioara" fara frane din ograda bunicului.. daca intra cineva in tine cu aia ce-i faci? Il iei la bataie ca nu are bani sa-si puna placute Textar?!

Edited by titus

Share this post


Link to post

Bre, adica tu esti "una cu masina", dar nu sesizezi diferentele intre un cauciuc de vara si unul de iarna?

Share this post


Link to post

Unde sa sesizeze daca el nu a avut vreodata? =))

 

Titus.. ar fi bine sa iti reevaluezi limbajul, limba romana oricum e o necunoscuta pentru tine intocmai ca si anvelopele, mentalitatea ma indoiesc ca poti,

in alta ordine de idei eu sunt convins ca esti si varza la condus dupa ce spui aici si nici nu ai bani de cauciucuri. Cati km ai facuti la viata ta?

 

Closca, las-o si tu moale cu bataia ca nu suntem la carciuma dupa 15 saniute, chiar daca e iarna.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

O intrat tare Titus Steel asta, a penetrat IPB-ul cu multa forta. De fapt, l-a penetrat cu dacioara lui cu slick-uri.

Share this post


Link to post
Daca pastrezi o distanta mai mare si mergi normal cu 40-50 in oras chiar nu are ce sa se intample. Plus de asta trebuie sa fi una cu masina, sa o simti si sa-i anticipezi punctele slabe. Numai ca majoritatea soferilor din Romania sunt sub orice critica de prosti. Si in afara de faptul ca sunt prosti mai sunt si frustrati.

Da' matale în ce oraş circuli şi în special la ce ore, de îţi permiţi să mergi cu 50 şi să laşi şi distanaţa aia mare? :) Cred că nu ai idee care e distanţa de oprire de la 50, având gume de vară, atunci când alunecă pe jos

În plus, dă-mi şi mie nr. de tel al instructorului cu care ai făcut şcoala, mi-aş mai lua nişte ore pe timp de iarnă...

Cât ai simţi maşina de bine, cât ai anticipa, când e "sticlă" pe jos, şi ai de făcut o manevră de urgenţă, te mai "scot" gumele de vară altă dată.

Serios acu', doar nu crezi c-om fi toţi "duşi" de-ţi recomandăm cauciucuri de iarnă... nu de alta dar, e şi spre binele tău (poate în caz de necaz dai în/de @closchkutza şi e nasol) şi spre binele celorlalţi din trafic ;)

Share this post


Link to post

Bre`dar ati sarit toti pe mine. Afirmatia mea nu se referea la titus in special ci in general la toti asii volanului care cred ca sunt mult prea meseriasi pentru a-si echipa masina corespunzator anotimpului si pentru a o mentine in stare buna de functionare, doar ce dracu`, merge si fara frane, merge si cu slickuri, daca nu opreste masina prin "forte" proprii, scoate piciorul si franeaza cu el. Si la un stop te trezesti cu un meserias din asta calare pe tine, iti face masina armonica si apoi fluiera a paguba.

 

@Cu dedicatie speciala pentru titus: Sa stii ca sunt foarte calm in trafic si foarte permisiv, insa o singura chestie ma enerveaza: nesimtirea.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

=)) Tare. Eu am patit acelasi lucru la munte si stiu senzatia.

Share this post


Link to post
Unde sa sesizeze daca el nu a avut vreodata? =))

 

Titus.. ar fi bine sa iti reevaluezi limbajul, limba romana oricum e o necunoscuta pentru tine intocmai ca si anvelopele, mentalitatea ma indoiesc ca poti,

in alta ordine de idei eu sunt convins ca esti si varza la condus dupa ce spui aici si nici nu ai bani de cauciucuri. Cati km ai facuti la viata ta?

 

 

am 4300 km in doua luni de cand am permisul. nu stiu sa conduc prea bine dar incerc s-o fac cat de corect posibil. cu limba romana nu inteleg ce am avut? poate mici carentze in logica dar nu suntem la scoala aici. Important e sa nu se chinuie cititorul sa citeasca postul si sa se enerveze pana da cu calculatorul de pamant. Cauciucuri de iarna nu am avut niciodata. Mentalitatea nu mi-o schimb. Si bani de cauciucuri n-am. Dar toate aspectele astea erau subtil subliante in primul meu post din topicul acesta. Va rog eu mult sa lasati inganfarea si mandria de o parte, nu mai faceti judecati de valoare sa va aflati in treaba. NU inteleg de ce orice subiect trebuie sa se transforme in cearta cand cineva nu este deacord in totalitate cu ce se discuta. In cazuri extreme ca cel de sus e normal ca ai gume de iarna.. dar poate nu stiti cum e vremea in ct si de cate ori ninge pe aici.

Edited by titus

Share this post


Link to post
am 4300 km in doua luni de cand am permisul.

Si cu asta ai spus totul. Te sfatuiesc sa mai cresti, sa mai capeti experienta si ai sa intelegi mai apoi de ce fabricile de anvelope investesc milioane de euro in dezvoltarea de noi tehnologii pentru anvelopele de iarna. Nu ar investi atat doar intr-un mit, nu?

Share this post


Link to post

Bre, cum bine ziceai...

Asta e viata, dura. Nu va mai smiorcaiti atat.

Că nu ai bani de cauciucuri înţeleg. E ok :) "Problema" e că nu eşti singur pe drumurile pe care circuli şi din păcate nu e chiar "safe" să mergi cu d'alea de vară pe timp de iarnă. Nici pentru tine, nici pentru alţii.

Iar, ca fapt divers, nu trebuie să ningă sau să fie minus 40 grade Celsius să fie necesare gumele de iarnă. E bine să le pui când temp. medie scade sub 7 grade :)

 

P.S. Relax, nu-ţi vrea nimeni răul, mai ales că eşti la început cu condusul... o chestie nasoală ar fi fost să primeşti posturi de aprobare... aşa, nu văd unde e supărarea. E bine să fi deschis la nou şi să înveţi de peste tot câte ceva ;)

Share this post


Link to post

bine. ma duc maine sa-mi pun cauciucuri. revin cu impresii dupa.

Edited by titus

Share this post


Link to post

Acum ai bani de cauciucuri? Ca mai-nainte n-aveai. Te-ai scobit si-au aparut banii?

Share this post


Link to post

Frumoasa replica. Ca fapt divers, ati mancat din aceeasi farfurie?

Share this post


Link to post

Str. G. Enescu, Craiova.

DSC02161.JPG DSC02160.JPG DSC02162.JPG

Share this post


Link to post

Poate sunt eu mai batut in cap :grumpy: ...dar, unde-i caterinca din pozele tale emil?

Share this post


Link to post

Asta ma itrebam si eu...

Share this post


Link to post

Păi (după mine :P ) băncile în sine sunt caterincă. Sunt "montate" la câţiva cm de sol... so nu prea te poţi aşeza pe ele :D

Share this post


Link to post

Si eu m-am intrebat intai, dar unde mai vedeti voi banci lowrider? Bine, e cam plina Romania de chestii deastea tembele, gen astupat canalizari si dupa dai si cauta unde e; asfaltat strada, dupa care isi da unul seama ca a uitat sa-si traga gaze si jap! un sant pe toata latimea strazii...

 

LE: am postat odata cu Em!l :P

Edited by banzay

Share this post


Link to post
Păi (după mine :P ) băncile în sine sunt caterincă. Sunt "montate" la câţiva cm de sol... so nu prea te poţi aşeza pe ele :D

 

 

Or fi facute pt pitici, pt astfel de oameni nu trebuie bancute? :P

Share this post


Link to post

Just!

Once upon a time... erau "normale", dar s-a ridicat trotuarul peste noapte, ce să-i faci :D

Faza mişto e că, probabil au fost gândite respectivele "mutări". Acu' beţivii de le foloseau pe post de pat nu se mai pot plânge de înălţimea de la care cad :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...