Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

PLACUTE FRANA

Recommended Posts

din cate stiu eu exista doar china pe piata chiar daca scrie korea pe ambalaj, oricum ai luat hi-tech cam dupa 2000 km o sa ai o mare surpriza, eu sper sa ma insel, dar sa revii.

 

Care ar fi surpriza ?Eu am placutele astea de 25 000 de km si mai merg cel putin 10 000.

Share this post


Link to post

Care or fi mai bune? Hi-Q luate noi cu 20 lei din targ sau Hi-Tech luate noi cu 10 lei din acelasi targ de masini de la cineva care a ajuns sa nu mai aiba nevoie de ele. Dupa cele originale folosite aproximativ 50.000 km, am avut Ferodo SL folosite si in prezent avand aproape 60.000 cu ele, doar ca acum consider ca nu prea mai merita sa bag bani in masina asa ca voi monta unul din cele doua seturi. Multumesc!

Share this post


Link to post

Hi-Tech am testat si saboti ( acum pe masina ) si placute, sunt bune. Pentru o frana buna iti trebuie si lichid foarte bun .

Share this post


Link to post

...acum consider ca nu prea mai merita sa bag bani in masina...

 

Mare atentie, nu in masina bagi banii aia ci in siguranta ta si a celorlalti calatori !

  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu cred ca sunt hi-tech sau cum ati mentionat, cand o sa am ocazia o sa ma uit ca nu mai retin exact firma ...nu sunt petarde, nu pun asa ceva pe masina, frana tine foarte bine pt un tico si acelasi model am avut si inainte, de fapt asta fiind motivul pt care am zis sa mai incerc aceeasi marca. Plecasem hotarat sa cumpar ferodo

.

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Brembo, 70Ron perechea. Mi le-a recomandat un coleg de munca. Probabil pe spate tot cu marca Brembo am sa merg... Dupa 7000 km sunt multumit de ele.

Share this post


Link to post

matizaurul meu a primit o pereche de discuri noi TRW si din nou celebrele de acum. pentu mine, placute de frana roadhouse.

uzura discurilor era de 9mm, cam mult.

de franare ce sa spun decat ca este foarte buna.

Share this post


Link to post

uzura discurilor era de 9mm, cam mult.

Citi km ?

Share this post


Link to post

undeva la 90 000 km.

Share this post


Link to post

uzura discurilor era de 9mm, cam mult.

Uzura discurilor era de 9 mm sau grosimea discurilor, dupa utilizare, ajunsese la 9 mm ???? As fi mirat sa fie prima varianta ...

Share this post


Link to post

discurile de frina noi au 12,8 mm, uzura minima este 9,7 mm grosime , ale mele aveau 9 mm grosime.

sper sa ma fi facut inteles.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...