Jump to content
Sign in to follow this  
Scoop

Cat Tine Warn-u

Recommended Posts

O intrebare am si eu warn-u asta din mai cand am inceput sa redevin activ pe forum si din niste ameteli am luat 60%, care-i procedura se va reduce in timp sau ramane asa pana cand imi iau ban?

Share this post


Link to post

eu zic ca au trecut 60 de zile

Share this post


Link to post

"6.6 Când un utilizator ce a fost anterior avertizat cu 20%, petrece o perioadă de minim 60 de zile de la abatere fără să mai incalce regulamentul, warn-ul se va retrage. Pentru avertizări mai mari, perioadele se dublează pentru fiecare 20% în plus (60 de zile pentru 20%, 120 zile pentru 40%, 240 de zile pentru 60%, 480 de zile pentru 80%). Warn-ul poate fi retras si de catre moderatorul care l-a acordat, daca acesta constata ca userul a incetat sa mai incalce regulamentul si inainte de expirarea termenelor de mai sus."

Share this post


Link to post

Eu am warn 20% de pe : "May 11 2007"...

Share this post


Link to post

Il notifici prin PM pe cel care a dat avertismentul. Tot el trebuie sa-l ridice.

Share this post


Link to post

Chestia asta nu poate fi automatizata ? Ma gandesc ca un moderator poate da 50 de warn-uri, sa zicem, si nu prea mi se pare normal sa primeasca 50 de PM-uri, sa vada daca sunt justificate, sa faca niste calcule sa vada cate zile au trecut, ce abateri au fost, etc.

Share this post


Link to post

Pentru asta scrie-le celor care au facut mediul sub care functioneaza acest forum. Altfel, moderatorul darnic sa nu munceasca si el, plangem de grija lor acum, vai, la ce calvar i-am supus ?

Share this post


Link to post

Pe mine nu prea ma deranjeaza da eram curios :)

Share this post


Link to post

Curiozitatea poate fi satisfacuta si citind Regulamentul, doar, prin topicul acesta nu s-a adus ceva nou.

Share this post


Link to post

In cazul asta trebuie sa mi se ridice si mie warnul-daca moderatorii respecta regulamentul si nu a fost scris doar pt...

Eu am primit warn de la ovi sau vaxxi...nu mai imi amintesc bine pt ca a trecut mult timp(1an).

Edited by c_french84

Share this post


Link to post

Daca apesi pe cifrele procentuale, ai acces la jurnalul warn-urilor. Vezi cine figureaza acolo, la ce date si incepi sa le dai cate un mesaj, in ordinea inversa. Incepe cu ovi_jer.

Share this post


Link to post
Eu am primit warn de la ovi sau vaxxi...

 

De la vaxxi?! In seamna ca ai zbarcit-o rau de tot daca ti-a dat warn. Ovi- da- el te arde scurt si eficient (stiu din experienta). La VAXXi inseamna ca ai recidivat... :D

Share this post


Link to post

Eram virgin pe forumul asta(inceputuri) si din prea mult entuziasm si graba foloseam limbaj IRC ! :tongue:

Share this post


Link to post

lamurit, subiect inchis

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...