Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Masina Noua...

Recommended Posts

Mi se pare enorm de mult mai ales consumul de la 140km/h. Pentru motorul ala ar trebui nici sa nu se simta viteza aia.

De cat are rezervorul, 100l?

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Ala are cumva si o cisterna remorcata?!

Share this post


Link to post

Cam tarzior ... insa n-ar fi rau sa dai si-un drive cu Fiat LINEA, 1.3 90HP.

Share this post


Link to post
Mi se pare enorm de mult mai ales consumul de la 140km/h. Pentru motorul ala ar trebui nici sa nu se simta viteza aia.

De cat are rezervorul, 100l?

 

 

Cumnatu' vorbea de motorul turbo, de 300 CP. Din cate stiu e nici nu are 300 ci vreo 280... SI e vorba de Evolution IX, tractiune integrala, o cu totul alta mancare de peste.

 

Cumnate, Leutzu se referea la LANCER, nu la LANCER EVOLUTION, e o diferenta de 15-20k euro, intre ele, da?

Share this post


Link to post

Tocmai ce am ajuns de la Drive Test-ul cu Lancer-ul. Din pacate nu aveau disponibil decat cel de 1.6L si 98CP insa am ramas profund impresionat de masinuta asta. Pozitia la volan este excelenta, raspunde foarte bine la comenzi (este mult peste renault megane) si se infige si destul de bine...este o masina care te invita la viteza de vre-o 2-3 ori m-am trezit ca mergeam cu 80 :) . Am ocolit cateva gropi pe la 70 la ora si nu am avut deloc senzatia de tangaj, senzatie pe care o simt destul de mult la Megane...ce pot sa zic, sincer mi s-a parut cea mai inchegata masina cu care am mers...urmatoarea dupa ea fiind 406-le de la peugeot. Zilele astea vreau sa mai merg la skoda sa ma uit si la o octavia (contrar la ce am zis eu mai sus, totusi pare ok masina)...sa vad acum...oricum de mult sunt mort dupa lancer :)

 

Later edit: consumul pentru cel de 1.6L este de 9 in oras (bucuresti) iar pentru cel de 2L este de 12.

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Nu compara nenorocitul de romb cu masinile japoneze, sunt ani lumina diferente intre ele. Daca vrei ceva francez, cumpara vin cu care sa dai de baut cand iti vine masina.

Share this post


Link to post

:o fftopic: :Mare adevar graiesti Laurentiu. Este exact si parerea mea.

Share this post


Link to post

Desi majoritatea stiu, am achizitionat un Mitsubishi Lancer 2,0L SAM (dotarea sport cu volan de piele MOMO, pedale sport, schimbator momo, scaune ceva mai sport). O masina exceptionala (deja are 1 luna si ceva). Consumul insa...este durere de cam intre 12 si 17 in oras. Inafara de consumul asta nu am ce sa ii reprosez. Tinand cont de acest consum am facut schimb cu taicamiu de masini si in acest moment conduc un suzuki Wagon R+ care este ceva mai acceptabil la buzunar, consuma maxim 9,5 :)

Share this post


Link to post

Pai in Bucuresti oricum nu mai e de mers cu masina asa ca nu conteaza foarte tare.

Misteaux masina, sa o stapanesti sanatos. Hau maci?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...