Jump to content
Sign in to follow this  
phrozenb

Mecanic/service Auto Iasi

Recommended Posts

Salut,

 

Am un matiz, si stau in iasi.

 

M-am tot plimbat pe la mai toate service-urile de pe aici, care mai de care mai destepti, schimba piese in continuu si pana la urma comfortul meu in masina scade.

 

Cand m-am dus prima data la service acu vre-un an, m-am dus sa-mi schimb niste amortizoare (si toate filtrele/lichidele). Am ajuns la un service, am facut programare, au zis ca se rezolva m-au chemat a 2-a zi. M-am dus, au schimbat amortizoarele spate si lichidele. Dupa care au zis ca nush ce are pivotu stanga (cand am luat masina mergea super peste toate damburile), si ca discurile sunt roase, si ca frana pe spate trebe schimbata corect.

 

Le-am schimbat pe toate (mai putin discurile), si n-au fost in stare sa-mi faca nici o aerisire calumea.

 

Dupa aia am fost la serviceu 2, mai tarziu, care mi-au zis ca filtru de ulei statea sa cada (cu toate ca nu am pierdut nici un strop de ulei in 10kkm) si ca discurile trebe schimbate.

 

Toate bune si frumoase, le schimb. Baietii astia au intrat cu putere in etrierele mele sa le dea jos, de acu imi troncane etrierul stanga de ma doare capu, si-mi scartaie discurile chiar si dupa 1000km de la schimb.

 

Deci prin urmare, stie careva un MECANIC de daewoo/matiz priceput prin IASI? (platesc bine, dau si spaga (la mecanic, pt ala care gaseste dau bere))

Share this post


Link to post

...

Pina una alta cei mai buni pe care i-am gasit sint cei de la Autodaewoo (http://www.autodaewoo.ro/contact.php)

Au magazin de piese si in spate au service. Preturi bune la piese si manopera, eu unul am fost multumit de ei 95%.

Una peste alta i-ti recomand service-ul lui Nicu Barbu (el e seful pe acolo)

Daca vrei electrician bun si mecanic de duminica (bun si asta mai ales pe instalatii GPL) da un PM sau suna-ma la 0744935384.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Autodaewoo Iasi

 

Si-au facut treaba bine la ultima noastra intalnire... va urma...

Share this post


Link to post

In Iasi am gasit preturi ok (mai mici ca la Auto Center) la Autoexpert si stiu ca nu aduc chinezarii contrafacute. Il recomand mai ales daca esti interesat sa cumperi piese aftermarket ca mine de la producatori consacrati, pentru ca cele originale Daewoo nu imi mai inspira incredere in ce priveste calitatea.

Share this post


Link to post

multumesc pt idee big

andrei magazinul despre care ai scris are si piese tuning( exemplu evacuari sport sau lupe pt matiz :osanale: )? :mrgreen: si ma poti ajuta si cu un service bun in iasi ?

Edited by andreivlad

Share this post


Link to post

Asta nu stiu, dar cel mai bine dai un telefon si intrebi (numerele le gasesti pe site la sectiunea contact).

Share this post


Link to post

ok ms si un service? :mrgreen:

Edited by andreivlad

Share this post


Link to post

Eu apelez cu incredere la Autohunter, atat in ce priveste mecanica, cat si vopsitoria. Patronii de acolo sunt cu foarte mult bun simt si fac treaba cu raspundere. Dupa cum am postat si in sectiunea despre propria mea masina, dupa un an si jumatate le-am atras atentia ca s-a cojit putin vopseaua de pe spoilerul vopsit la ei. Atunci mi-au spus ca mi-l vopsesc din nou, chiar daca nici nu cerusem asta. Nu cred ca multi ar face asta...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...