Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Bursa...locurilor de munca

Recommended Posts

Junior System / Network Administrator

 

Candidatul Ideal:

Trebuie sa posede cunostinte in domeniul IT incluzand:

- configurare si administrare primara server Windows 2000/2003 si statii windows

- configurare elementara router hardware si software

- testarea, asamblarea calculatoarelor

- configurari hardware si software

- instalari si verificari retele informatice si telefonie

- suport tehnic on-site si telefonic

- dispus la program prelungit

 

Candidatul trebuie sa aibă obligatoriu studii superioare finalizate; experienta anterioara in domeniul IT reprezinta avantaj; carnet de conducere cat. B.

 

Beneficii:

Laptop, telefon

 

Profilul companiei

BOG’ART este una dintre primele companii de constructii din tara. In cei aproape 16 ani de activitate si-a marit cifra de afaceri de mai mult de 40 de ori, ajungand la 41 milioane Euro, in 2006 pastrandu-si trendul ascendent.

 

 

Pentru alte detalii contactati-ma pe PM sau email la cosmin@bogart.ro

Share this post


Link to post

Hit Mail Romania cauta:

 

Programator web PHP+MySql

Cerinte de baza: PHP, MySql, Javascript, Html, xHtml, CSS iar orice alte cunostinte legate de tehnologiile web sunt un mare plus(AJAX, MSSQL, ASP, sisteme de securitate WEB, experienta Smarty, tehnici de programare non WYSIWYG)

 

Web Designer

 

Cunostinte de baza: Photoshop, Corel, Dreamweaver, xhtml, css.

 

 

Pentru detalii email me: serban@hitmail.ro

Share this post


Link to post

La noi la munca se cauta programartori:

 

Software Engineer for Telecommunication

 

 

Responsible for developing and enhancing SW for layer 2/layer 3 Ethernet switching products. The position will require working in an embedded environment using a multi-tasking kernel. Activities include all phases of development from the initial product definition through architecture, design, code, testing phases to release to manufacturing.

 

Interactions with other functional groups such as the system test group, customer support group and manufacturing may be required.

 

 

 

 

 

Key skills:

- Relevant experience in C/C++ in Unix/Windows environments

 

- Good knowledge of OOP principles applied in C++

- Familiarity with networking fundamentals

- Good command of English language

- Experience with a version control system (CVS, ClearCase)

 

Bonus skills:

- Experience with cross compilers, debuggers, etc.

- Previous experience in network management

- Knowledge of Client/Server software architecture

 

 

Non-Technical Skills:

- Teamwork

- Organizational Skills - ability to meet deadlines, ability to achieve and maintain expected productivity levels

- Communication Skills - written and verbal

- Problem Solving/Analytical Skills

- Ability to follow procedures

- Ability and Willingness to learn quickly

- Motivated to contribute and do what it takes to get things done

 

Pentru detalii...pe PM.

 

L.E Locul de munca este in Bucuresti. :)

Edited by bella

Share this post


Link to post

Inginer constructori - proiectare si site supervision. Anybody? PM me...

Share this post


Link to post

Caut un nou loc de munca ca m-am cam sictirit pe astia de la mine.

Ce pot sa fac : ma implic in tot ce tine de masini ,de constructii.

La firma unde lucrez am facut urmatoarele : sofer, sef departament auto ,inginer constructor ,coordonator santier .

 

Momentan sunt coordonator de santier pe doua santiere : 1 ) la o clinica ce se construieste pe Otesani ,2) la Prejmer -Brasov unde se baga apa potabila si se face canalizare.

 

Nu am facultatea facuta dar toate proiectele la care am lucrat au trecut cu brio.

 

DIn 1997 de cand lucrez aici am coordonat si construit peste 20 de benzinarii Petrom ,complexul de vile Casa din vis 1 si Casa din Vis 2 din comuna Gulia (60 km de Buc. spre Targoviste) ,3 sali de sport ,finalizat canalizare in comuna Ghildau judet Harghita.

 

Permis de conducere din 1983 ,categoriile B,C+E +atestat sofer profesionist.

Salariu la locul actual de munca 2600ron.

Share this post


Link to post

Baga si matale cv pe bestjobs, etc. Mda, te cam siluiesc ieftin baietii..

Share this post


Link to post

Robert, daca aveai constructiile facute aveam un job beton pentru tine... Si nu in roni... 

Share this post


Link to post

@Robert multi de 3, daca scrii in CV ca satul Gulia(comuna Tartasesti) se afla la 60km de Bucuresti nu o sa te angajeze nimeni =)) .

Share this post


Link to post

Bogdan cu un G ,cred ca stii despre ce e vorba (esentialul) ,m-am grabit cand am scris :D .OK ? SI NU TE MAI LEGA DE ORICE AMANUNT !!!!

 

PS : ca sa fiu cat mai concret ,sunt fix 24 km pana la intrare in complex (scuze de putin off da a trebuit sa-i raspund lui Bogdan )

Edited by robert333

Share this post


Link to post

Merci de info si succes la angajare, eu ma speriasem crezand ca investitia mea imobiliara s-a mutat cu 40 km :(

Share this post


Link to post

OFF:

 

Bogdan nu a fost o "info" ci o corectare a informatiei eronate de mai sus.

Mersi ,iti doresc succes cu investitia ta imobiliara ,si sigur o sa ai pentru ca este o zona in continua dezvoltare.

 

PS: acolo am si eu 1000 mp exact langa padure ,eu l-am luat cu 9 euro mp si acum e 30 euro mp,din dorinta de a-mi ridica o casa in viitorul apropiat .

Share this post


Link to post

Offtopic

Robert, doar de curiozitate: de ce ati facut trei foraje pentru apa in Prejmer? Si sapaturile alea dintre ele sunt pentru pod, sau e tot foraj?

Share this post


Link to post

Claz ...banii pentru toate astea sunt de la UE.Prin urmare ei au trimis un inginer hidrolog care nu stiu ce a facut el acolo (eu eram la Bucuresti) si i s-a sculat lui sa modifice proiectele .Si bineinteles cine a umblat de nebun prin tot Brasovul si de la Brasov la Bucuresti ? EU.

Ieri dimineata a sosit si un Buldoexcavator de la Bucuresti (PE JOS /PE ROTILE LUI ) pentru a face sapa cei 2000 mc de pamant.

Share this post


Link to post

Angajez vanzator internet broadband.

 

Necesar :

Preferabil carnet categorie B

Experienta in domeniu vanzari internet minim 1 an.

Aspect fizic relativ placut

Plan lunar incepand de la 700 euro ( produsul il gasiti delaliat in mare AICI )

 

Se ofera :

 

- telefon si cartela fara limita

- masina ( dupa luna a 2-a de angajare dupa ce ati dovedit )

- daca aveti masina se face comodat si de deconteaza benzina + reviziile + elementele ce trebuie schimbate imediat pentru functionarea buna a masinii

- statie de lucru

- salariu intre 400-1000 euro ( functie de realizari )

- comision din contractele semnate : 10% din prima factura si 2,5% din urmatoarele facturi.

 

 

Observatii :

-produs foarte usor vandabil datorita raportului calitate / pret

-sef draconic dpdv al rutinilor si organizarilor si in general al detaliilor, in general isteric ( recte eu ).

colectiv mic si tanar fara mancatorii ( ATENTIE : limbaj dur - murdar - practicat in colectiv, post nerecomandat sensibililor la cuvinte )

-program extrem de flexibil daca va faceti treaba ( nu am nevoie sa stea la munca de poamana in fata calculatorului ; pot sa nu il vad cu zilele, daca vin contracte ); teoretic 09.30-18.00, practic, cititi paranteza de mai sus.

 

 

Contact : 0749.180.640 / idcristiansandu@yahoo.com / cristian.sandu@netserv.ro / PM / aici = Cristi / Cumnatu

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

LE :

Postul s-a ocupat.

Momentan nu mai e nevoie.

Momentan...

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Si momentanul s-a terminat.

Inca un post liber !

 

Inca o precizare : tinuta casual, nu este necesar constumul.

Poate conetaza : in toata cladirea se fumeaza asa ca daca sunteti sensibili la fum avem o problema.

Share this post


Link to post

S-au mai deschis inca doua posturi ca cele de mai sus cu urmatoarele specificatii :

- pretentii ceva mai mari dar si salarii incepand de la 1000euro / luna ( evident + masina telefon samd )

DETALII !

Share this post


Link to post

Caut un post entry-level (sunt in plin proces de terminare a facultatii). Domeniul...retele,testare,dar sunt deschis si la lucruri noi. Am lucrat si pe parcursul facultatii.

 

Oferte de la cineva ?

 

Mersi.

Share this post


Link to post
S-au mai deschis inca doua posturi ca cele de mai sus cu urmatoarele specificatii :

- pretentii ceva mai mari dar si salarii incepand de la 1000euro / luna ( evident + masina telefon samd )

DETALII !

 

 

Nu mai e valabil, s-au ocupat.

Share this post


Link to post

Nu, mult mai repede.

Dar am uitat de post.

Postul lui @vladawd care a adus topicul in "viw new post" mi-a adus aminte.

Share this post


Link to post

Caut si eu un loc de munca!

Am permis de aproximativ 5 ani, cat. B. Am experienta in distributie, dar de meserie sunt broker, cum piata acum e inghetata...

So.. Permis conducere cat. B de 5 ani

Facultate in curs: Finante si Banci

Experienta la volan, am condus dube, si tot felul de masini

Onest

Calm

Punctual

Contact: aici PM

Multumesc!

Share this post


Link to post

Salutare tuturor , desi sunt membru vechi nu prea am postat..mai spre DELOC dar din ce observ acest club e foarte ok unde oamenii chiar se ajuta intre ei. Tineti-o tot asa , apreciez ajutorul pe care il oferiti celor fara loc de munca. Nota 10+

Share this post


Link to post

pe juridic sau resurse umane stie cineva ceva in bucuresti?

pe aceleasi domenii in zona drobeta turnu severin cunoasteti?

dar pe domeniul livrare produse farmacie pe zona bucuresti?

Share this post


Link to post

Si m-a lovit si pe mine napasta. In urma unor discutii la munca cat si faptului ca mi se cam acrise a trebuit sa-mi dau demisia :(

 

Deci am pregatire de inginer electronist, am lucrat in numai in IT pana acum, initial la vestita ultrapro la asamblari calculatoare, service calculatoare, in particular am facut si diverse reparatii la nivel de componente.

Ultimul job a fost helpdesk, mentenanta, instalari, configurari diverse echipamente IT si administrare retea la nivel junior.

 

In particular am facut si diverse reparatii (mecanice/electrice, diagnoze) pe cielo si espero.

 

Deci daca stie cineva ceva, optiunile mele sunt deschise :)

Share this post


Link to post

Care-ti sunt cunostintele de networking?

Ai lucrat cu echipamente Cisco sau alt producator?

Edited by bella

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...