Jump to content
Sign in to follow this  
alexalb

Sigla Chevrolet Aveo

Recommended Posts

acum cateva zile pe "autostrada" bucuresti - pitesti mi-a zburat o piatra direct in sigla fatza a masini.ma interesa de unde as putea sa o cumpar si la cati bani ma duce.

Share this post


Link to post

mai bine ii umplii toata grila cu plasa. arata mult mai bine, si cred ca o sa te duca mai ieftin.

Edited by tolin
Atentionare - offtopic

Share this post


Link to post
acum cateva zile pe "autostrada" bucuresti - pitesti mi-a zburat o piatra direct in sigla fatza a masini.ma interesa de unde as putea sa o cumpar si la cati bani ma duce.

 

 

Am schimbat-o eu. O gasesti la reprezentante si costa cam 50 RON

Share this post


Link to post

Mie mi-au furat-o pe cea de pe hayon la 2 luni dupa ce am luat masina.

 

Am luat alta de la reprezentanta si a fost scumputza (cca. 7-800.000 ROL in 2005).

E posibil sa mai fi scazut preturile intre timp. La vremea aia, Kalos-ul era masina exotica ...

Share this post


Link to post

Mie mi-au furat-o pe cea de pe hayon la 2 luni dupa ce am luat masina.

 

Am luat alta de la reprezentanta si a fost scumputza (cca. 7-800.000 ROL in 2005).

E posibil sa mai fi scazut preturile intre timp. La vremea aia, Kalos-ul era masina exotica ...

 

Mi-au furat-o si mie, de pe portbagaj, o tzara de jigodii, nu s-a ieftinit de loc, am dat pe ea, 130 ron, am lipit-o singur in locul celeilalte. L-am intrebat pe unul de la service daca imi repara si mie unde a bagat ,,zdreantza,, surubelnita cand mi-a smuls-o de pe pe masina, si ala ce credetzi, cica nu se poate, ,,se da jos capota portbagajului, se curata, vopseste, costa aprox. 800 ron!???!!!. Am pus-o fara sa mai repar nimic, nu se vede...ROMANIA

Share this post


Link to post

O sigla noua la reprezentanta este intre 80 si 130 ron in functie de dimensiune, o sigla SH e in jur de 50 ron.

Share this post


Link to post

baiatu,

Confunzi un service ce respecta anumite reguli, cu ciclopu unde se poate orice.

Am incercat si eu candva sa obtin un picut de vopsea de retus de la un service si mi s-a explicat politicos cum si de ce nu se poate (desigur ca in Romanica de care zici tu, ar trebui sa se poata orice).

Scuze pentru off-topic!

 

Ce anume a patit sigla? E vorba de ea sau de grila de plastic?

Share this post


Link to post

Daca intre timp ai facut rost de sigla (anuntul vad ca este din 2007) pot sa-ti spun ca la Pitesti la dealer preturile sunt urmatoarele (acum o saptamana am intrebat) :

- fata 90 RON

- spate 50 RON

cred ca mai bine le gasesti pe la dezmembrari

 

 

la buna vedere

Share this post


Link to post

baiatu,

Confunzi un service ce respecta anumite reguli, cu ciclopu unde se poate orice.

Am incercat si eu candva sa obtin un picut de vopsea de retus de la un service si mi s-a explicat politicos cum si de ce nu se poate (desigur ca in Romanica de care zici tu, ar trebui sa se poata orice).

Scuze pentru off-topic!

 

Ce anume a patit sigla? E vorba de ea sau de grila de plastic?

 

Sigla nu a patit nimic, mi-au luat-o bagand surubelnita sub ea, este vorba de cea de pe portbagaj. Acolo a sarit vopseaua de la surubelnita jigodiei. Scuze pentru cuvintele ,,hotarate,, dar mi-am gasit masina de 2 ori lovita in parcare pe fatza, zgariata de unu care cara fiare (pe spate langa capacul de benzina), sigla de pe spate smulsa cum spuneam, plus un tip care m-a lovit in spate. Asta a fost singura data cand am reparat-o pe rca-ul lui, pentru toate celelalte, n-am gasit pe nimeni, am facut-o pe casco...pe banii mei! Scuze pentru off topic, repet: o Romanie de mitocani, hotzi si smecheri...

post-6616-125728175277_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

stiti cumva de unde as putea cumpara o sigla chevrolet pentru aveo - spate ?

subscriu la cele scrise mai sus: o tara cu multe, foarte multe uscaciuni.

Multumesc

Share this post


Link to post

Vad ca esti din Bucuresti, incearca la radacini sau la King.

Share this post


Link to post

Mai bine cumperi de pe net din america o sigle adevarata...ca acolo chevroletul este masina populara. poate ai un prieten care sa ti-o aduca in tara!

Share this post


Link to post

Am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic, stie cineva istoria semnului de la Chevrolet ? De unde si cum a aparut ?

Mersi

Share this post


Link to post

Chevrolet first used its "Bowtie emblem"[3] logo in 1913. It is said to have been designed from wallpaper Durant once saw in a French hotel. More recent research by historian Ken Kaufmann presents a compelling case that the logo is based upon a logo for "Coalettes".[4] Others claim that the design was a stylized Swiss cross, in honor of the homeland of Chevrolet's parents.[5]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...