Jump to content
Sign in to follow this  
dinoc

Despre Magazine Online - Reviewuri

Recommended Posts

Trebuia sa le spui si despre modul in care ai rezolvat si ce ti-au zis aia la telefon.

Nu te lasi deloc :) Stiu si ei toata povestea, cap-coada.

S-au implicat in rezolvare (sa nu ramana clientul nemultumit) m-au sunat de mai multe ori sa ma intrebe daca s-a rezolvat, daca nu eventual sa cautam alta solutie, insa din cate stiu eu nu au nici o vina.

De la prima sesizare curierul a promis ca in 2-3 zile rezolva problema (degeaba). Mai exact, cand am primit produsele si am spus ca am platit deja transp. agentul a verificat niste hartii si mi-a zis ca la mine nu e trecut transp. ca fiind platit, am insistat si a sunat undeva la sediu si a aflat acelasi lucru. A trebuit sa ii platesc, apoi cand am vb cu cei de la firma de curierat au recunoscut ca a fost greseala lor, dar nah, s-a intamplat, acum chiar trebuie sa o si repare? Si daca da, macar sa nu mai auda de mine.

Share this post


Link to post

Experienta ciudata am avut si eu cu o achizitie de pe www.magazin-online.ro si FanCourier acum 2 ani.

Comandasem un detector de radar. Totul a fost super ok, am primit coletul in Brasov in mai putin de 24 de ore (sediul www.magazin-online.ro e in Piatra Neamt).

Adresa de livrare a fost la locul de munca.

Ca tot se discuta pe site de posibilitatea verificarii coletului, citez de pe www.magazin-online.ro:

"Cu FanCourier aveti voie sa desfaceti coletul inainte de a plati. Verificati continutul si apoi platiti agentului. "

Am verificat pachetul, totul Ok, exceptie facand lipsa certificatului de garantie (am intrat in posesia lor dupa o vizita facuta la depozitul lor din Piatra Neamt).

 

Peste cateva zile ma suna portarul de la munca cum ca un domn, chipurile de la FanCourier, pretinde ca trebuie sa ii mai dau o diferenta pentru taxa de livrare (platisem intreaga suma, conform mandatului de livrare). Spunea ceva de genul ca a trebuit sa plateasca el 20 de Ron din buzunarul lui la firma si acum facea pe recuperatorul.

Evident, am rugat portarul sa aplice tactica eject.

Ulterior am sunat la FanCourier sa lamuresc lucrurile, nimeni nu stia nimic, s-a verificat suma conform mandatului meu, corespundea cu ce platisem. Dupa ce m-am intors din concediu, am aflat ca respectivul agent mai trecuse de 2 ori pe la birou.

Edited by Juliaen

Share this post


Link to post

Eu de la ei am primit coletul OK si certificatul de garantie OK.

Share this post


Link to post

Ok, a venit randul meu sa postez aici. Vreau sa cumpar o masina de spalat vase si nu gasesc slim din inox decat la magazine online. Merita sa-mi asum riscul sau mai bine ma linistesc? Cam astea sunt magazinele on-line la care am gasit-o. A mai comandat cineva de la vreo unul dintre aceste magazine?

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Eu am cumpărat de mai multe ori de la 24pc (sau alopc - e acceaşi firmă). Vezi că am mai scris despre ei.

Nu am ce să le reproşez. Cu menţiunea că de fiecare dată mi-am ridicat produsele de la sediul lor.

Oricum, livrarea ţine mai mult de firma de curierat decât de ei.

Din păcate văd că nu au chiar cel mai bun preţ la produsul care te interesează.

Share this post


Link to post

Ma câcâi de vreo 4-5zile sa primesc un raspuns de la oamenii de la autoaccesorii.ro despre un set de jant e MAK FEVER (care, ce chestie, nu mai apar pe la niciun alt magazin din .ro). O singura data au raspuns la mail cu un canned message in 2 peri care ma ajuta cu fix nimic. Ceva experiente cu magazinele de accessorii auto...romanesti? Anyone? :-S

 

LE: Hah, la fix, acum i-am sunat iar si...ca sa vezi, tocmai raspunsesera la mail :D O luna pentru comanda, dar macar se poate. Ce ti-e si cu ecommerceul din .ro... :)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Am achizitionat masina de spalat vase pana la urma de la elanko.ro. Pretul a inclus transportul si rambursul, deci per total am iesit mai ieftin.

Observatii pozitive: au fost singurii care au spus ca se poate dar pe comanda, ceilalti orientandu-ma spre alte produse, livrarea ok ( 7 zile de la confirmarea comenzii, pentru ca nu era pe stoc), marfa ok, a ajuns intreaga (nemo express) si cu bonus o cutie de pastile 5 in 1 calgonit.

Minus: A venit cu manual in spaniola. S-a rezolvat dupa 2 zile, am primit-o in fromat electronic in romana de la bosch-electrocasinice.ro.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Pentru produse IT recomand pcfun.ro.

Am facut pana acum 5 comenzi la ei si la toate am fost multumit.

La a doua comanda (multe piese pt un sistem intreg) au uita sa-mi puna mouse-ul in colet, dar a doua zi (sambata) a venit curierul cu el.

La o comanda ulterioara probabil au incurcat comanda mea cu alta, deoarece am primit un certificat de garantie pt altceva, si pe alt nume.

Au remediat greseala imediat, mi-au trimis certificatul de garantie in format electronic pe mail.

 

Pot aparea probleme oriunde, ideea e sa le remedieze rapid si cu bun simt.

Share this post


Link to post

Achizitionat produs de la esal. Ieri dat comanda si achitat produsul, azi livrat. Doamna de la telefon amabila si prompta. Ma declar multumit. :)

Share this post


Link to post

A avut cineva vre-o experienta cu produse resiligate emag? Ma bate gandu la ceva si am vazut la ei... da sunt in dubii...

Share this post


Link to post

Am comandat de la emag laptop nou. livrat a doua zi, in conditii bune, totul a decurs normal, cu plata la livare.

recomand si site-ul anvelopejantepromotii.ro pt pret, promtitudine si comunicare. am comandat 4anvelope de iarna de la ei

si de asemenea autokarma.ro, respectiv unixauto.ro pt diversitate si promtitutine

Edited by RD-Woo

Share this post


Link to post

La anvelopejantepromotii.ro eu am completat un formular online si am trimis si doua emailuri, si nu am primit nici un raspuns la niciunul din ele :( Nu le-o fi placut numarul de telefon cu +32..

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Din curiozitate, am gasit cateva magazine virtuale cu bijuterii, gablonturi etc.

A avut cineva vreo experienta cu astfel de magazine? Ma bate gandul sa achizitionez ceva si nu as vrea sa iau teapa.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Pai www.cadouase.ro este al lui andreib, de exemplu :)

Share this post


Link to post

Din pacate nu ma regasesc in segmentul vizat. :)

Ma incadrez mai degraba pe aici...

 

 

Share this post


Link to post

Poti sa incerci si asta: http://www...

Edited by Wolfman
Daca vrei sa vinzi ceva poti s-o faci la bursa...

Share this post


Link to post

Super tare, poti sa aduci o curea transmisie din argint? :lol:

Share this post


Link to post

Îşi făcea şi omu' reclamă pe gratis, ce dacă a intrat peste discuţia despre bijuterii...

Share this post


Link to post

Chiar asa... cum ar sta o curea de transmisie la gat? / :) :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...