Jump to content
Sign in to follow this  
NYPD

Inselaciuni de toate felurile

Recommended Posts

http://83.167.103.117/eBankingWeb/login/

 

 

The page you are trying to open has been reported as fraudulent. It will likely attempt to trick you into sharing personal or financial information. Opera Software strongly discourages visiting this page.

Ignore this warning

Advisory provided by Netcraft

Share this post


Link to post

Mă sună acum un sfert de oră 0761295842.

Foarte protocolar omu', se recomandă (n-am reţinut numele, oricum nu contează), spunând că e de la Departamentul Restricţionare Abonamente ( =)) ). Cred că trebuia să mă fi căcat deja pe mine...

Şi zice omu că vrea să ştie valoarea ultimei facturi şi detalii despre plata acesteia. Hă! Până la internet banking mai era un pârţ...

Io zic că măcar să mă fi sunat de pe un număr Vodafone ca să-i dau vreo informaţie.

Şi când mă pregăteam să-l iau la..., renunţă la tonul protocolar şi zice: "Atunci n-o mai da!". Şi închide...

Share this post


Link to post
Mă sună acum un sfert de oră 0761295842.

Foarte protocolar omu', se recomandă (n-am reţinut numele, oricum nu contează), spunând că e de la Departamentul Restricţionare Abonamente.

 

Subscriu.

Tot de pe nr de Cosmote m-a sunat si pe mine unul. Tot de la Restrictionare Abonamente. Ma suna pe nr de la munca si ma intreaba : cine este titularul acestui abonament ? Eu ii zic...pai dvs. ar trebui sa stiti daca sunteti cine spuneti ca sunteti :D Au urmat 3 secunde de linistite si a inchis.

Share this post


Link to post

Tocmai am castigat 3000 de Euro la campania Gandeste Cu Inima organizata de Coca Cola.

Eu nu am timp sa ma ocup, dar cine vrea sa ridice premiul in numele meu e rugat sa sune la 0761192665 (numarul la care am fost invitat sa sun pentru informatii). :mrgreen:

Share this post


Link to post

>KISS FM

 

Expeditor: 0762 499 934 ( 5 sept. 2010, 08:05:39)

Share this post


Link to post

"Tata, te rog incarca numarul asta cu 10 euro! Am sa iti spun mai tarziu de ce...."

Noroc ca taica-meu suna sa intrebe... :D

Share this post


Link to post

>KISS FM< Felicitări! Radio KISS-FM v-a ales numărul câştigător al sumei de 5000E şi un telefon NOKIA N97 pentru informaţii apelaţi un operator TEL:0762499934

 

Expeditor: 0762 499 934 ( 5 sept. 2010, 08:05:39)

 

Si tu baiat rau nu ai trimis nici macar un mesaj de "multumire".

 

"Tata, te rog incarca numarul asta cu 10 euro! Am sa iti spun mai tarziu de ce...."

Noroc ca taica-meu suna sa intrebe... :D

 

Si nu a mai revenit cu explicatia... :D

Share this post


Link to post

A sunat la numarul ala, evident ca nu a raspuns nimeni...dar a primit mesaj: "N-am credit!! trimite-mi SMS..." =))

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Gaselnita recenta :

 

Ministerul Finantelor Publice...From:Ministerul Finantelor ...Add to ContactsTo:

Dupa ultimele calcule ale activitatii dumneavoastra anuale am stabilit ca va sunt eligibile pentru primirea unei rambursari a impozitului in conformitate cu sectiunea 501 ©.

 

Valoarea impozitului returnat este de 473,27 RON.

 

Va rugam sa ne trimiteti cererea de rambursare a impozitului si sa asteptati 6-9 zile pentru verificarea datelor introduse.

 

Pentru a accesa formularul de plata va rugam sa va completati datele aici :

 

http://www.mfinante.ro/acasa.html?method=rambursare&pagina=52155

 

Aceasta notificare a fost trimisa de catre Ministerul Finantelor Publice , Biroul de plati pentru persoane fizice.

 

 

MINISTERUL FINANTELOR PUBLICE

Serviciul de Comunicare si Relatii Publice

sef serviciu : Cristian Marin

 

 

Share this post


Link to post

Denumire/Număr: +40769418370

Timp: 2010-12-23 07:33:44

Conţinut: Felicitari!! Cosmote v-a desemnat castigator prin tragere la sorti al unui premiu de 20.000 ptr info-line sunati la nr 0769.418.370 cod unic(ZL92B) Cosmote:

 

l.e.: ah, era sa uit: UE mai multa la tepari, oriunde s-ar afla :D .

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Bai ce norocos sunt...

You have just won £530,000.00 British Pounds in the Nokia Annual Promotion.For claims send EMAIL to: nokia.claimsonline@w.cn and CALL: +4470-3593-5920

Expeditor: <+447983089774>

Share this post


Link to post

Daca sun eu si imi da banii, facem jumi-juma? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Hai, ca s-au mai potolit oricum, nu mai e isteria aia, de suna telefonu aproape in fiecare saptamana cu mesaje si apeluri din-astea. Or fi inteles si ei ca lumea s-a cam prins, mai ales pe criza asta. S-au cine stie... telefoniile mobile au luat asa o atitudine in secret si i-a oprit pe profitori?! .... :-?

 

 

Share this post


Link to post

@Axel Da...jumatatea din dreapta virgulei... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Eu zic sa va grabiti, au aflati si altii. Si altii... Poate v-o iau inainte :mrgreen: , nu de alta dar voi o sa faceti mai mult pe drum =))

Share this post


Link to post

Din linkul 2...

today i receive a msg that i have won E 530, british pound in the nokia annual promotion and for claims send Email to :nokia claimsonline@w.n and call:+4470 -35935920, but i want to know is that real thanks from nadeem saudoo, maurituis

:) )

Share this post


Link to post

Asta raspunde in mare masura (nu ca ar fi intrebat cineva ceva :P ) la postul colegului nostru ...

 

Hai, ca s-au mai potolit oricum, nu mai e isteria aia ... Or fi inteles si ei ca lumea s-a cam prins, mai ales pe criza asta.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Subscriu.

Tot de pe nr de Cosmote m-a sunat si pe mine unul. Tot de la Restrictionare Abonamente. Ma suna pe nr de la munca si ma intreaba : cine este titularul acestui abonament ? Eu ii zic...pai dvs. ar trebui sa stiti daca sunteti cine spuneti ca sunteti :D Au urmat 3 secunde de linistite si a inchis.

 

Ma suna unu acu o luna: Buna ziua, sunt de la Orange si v-am sunat sa va comunic faptul ca dintr-o eroare de soft la factura s-a adaugat suma de 167Euro.

eu: pai ce e de facut?

el: dvs sunteti in calitate de utilizator sau titular?

eu: utilizator

el: cine este titularul acestui abonament ?

eu: de unde ati spus ca sunteti?

el: Orange Romania

eu: pai daca sunteti de la O.R. inseamna ca va apare numele titularului in baza de date, nu?

el: -a bajbait ceva pe acolo- sa rezolvam problema cu cei 167 euro facturati in plus

eu: hai sa vedem ce poveste bagi de data asta...

el: ... o pauza de-am zis ca a inchis... ne pare rau, noi am incercat sa rezolvam cumva problema asta dar vad ca nu se poate. La revedere.

Edited by martiz

Share this post


Link to post

Bai frate, imaginatia si prostia tzeparilor nu are limite..

From <+40733594990> at 28.04.2011 18:50

Va rog frumos transferati_mi si mie 1 euro credit daca aveti si vreti sa ajutati un batran bolnav fara bani si de medicamente.Nu am pe nimenea sa ma ajute si am apelat la mila D_v .D_zeu cu d_v si cei dragii.

 

:wallbanger:

Share this post


Link to post

Atentie la anunturile de vanzari de pe internet sau din ziare. Exista tot felul de anunturi pentru vanzare auto sau diverse cu preturi derizorii. Tot ce trebuie sa faceti este sa sunati la numere de telefon gen 090.xxx.xxx, numere care sunt suprataxate. Un minut de apel poate costa 1.50 euro + TVA.

Inmultiti cu cate minute va poate tine la telefon si vedeti cat va costa sa obtineti informatii despre un produs care probabil nici nu exista...

 

L.E. Nu, n-am furat-o nici cu asta. E o informatie bazata pe observatiile din "teren". Nu multi se intreaba ce e in neregula cu un numar de telefon si se pot trezi cu factura umflata... :P

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Mai tineti minte mailurile alea de umblau avertizand despre soferii care te lasa sa te bagi apoi te lovesc, ca sa pice la intelegere pentru a nu merge la politie ?

 

http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Cum_sa_faci_bani_din_accidente_0_538746277.html

 

Cei doi se deplasau cu un automobil marca Opel Corsa, pe un pe un drum cu prioritate. În apropiere de intersecţie, opreau şi îi invitau pe ceilalţi şoferi să traverseze. Când aceştia se puneau în mişcare, şantajiştii accelerau şi intrau în coleziune cu maşinile respective. Apoi cereau bani pentru a nu anunţa poliţia. Sumele cerute se ridicau la aproximativ 200 de lei pentru fiecare accident. Ei riscă închisoare de la şase luni la cinci ani.

Share this post


Link to post

trimitemi datele tale ziua de nastere, buletin facut la data ,expira la data de cine si unde trebuie sa ne reprezinti .

Acesta este mesajul pe care l-am primit azi prin mail.I-am dat replay si i-am scris sa se prezinte intai, apoi sa-mi prezinte motivele pentru care are nevoie de datele mele si pe urma ma gandesc daca sa-i dau sau nu datele.Inca nu am primit raspuns dar astept.

Adresa de pe care am primit dragos.gheorghe@yahoo.comEu cred ca inceraca sa obtina date de la cine poate dar nu stiu exact care e scopul.Poate stiu altii si ne lumineaza si pe noi.

Share this post


Link to post

Se fac buletine false care se pot folosi la credite si ridicari de western union (pentru "sageti").

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...