Jump to content
Sign in to follow this  
NYPD

Inselaciuni de toate felurile

Recommended Posts

Zi-le ca, daca vor sa le trimiti credit pe cartela, sa-si pastreze ei casetofonul de la MCV, ca ii pui tu mp3. :P

 

 

...la asta nu m-am gandit :) )

 

La naiba... s-ar putea sa sun totusi. Merita sa incerc faza asta :) )

Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post

Felicitari! Kanal D si firma Domo, v-a fericitul castiqator, al sumei de 4000 EURO, si un telefon mobil marca Nokia. Informatii dupa orele 08:00. +40761867691 asta e nr de la care am primit. Ceea ce sunt eu curios e altceva. De unde dracu au ei nr meu, in conditiile in care abonamentul facut are maxim 3 luni (luna asta pe 15) si nr de tel il stiu doar 4-5 persoane apropiate? Le-or incerca la rand? Ideea e ca primisem 1 bip cu nr ascuns si inca 1 pe la 3-4 noaptea si eu cum dorm iepureste l-am taxat pe prost > :) or fi incercat asa inainte sa vada daca e nr. de tel valabil? sau or avea realatii pe la firmele astea? Ma rog...acum cand ma trezesc in mijlocul noptii sa ma duc la buda, am pe cine anunta de intentie > :)

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Uraaaaaa!!!! Tocmai am castigat 20.000 euro la Cosmote!!!!

 

De bucurie, nu m-am putut abtine, trimitand inapoi mesaj la 0765.359356 : "Baga-ti cei 20.000 euro in an*s. Nu, mai bine in r*ct, adanc, pana la c*lon. Pa."

 

Oare imi vor mai da premiul? :(

Share this post


Link to post

Stii ce as rade de as muri nu alta? Daca chiar o sa vina vreun premiu deasta =)) ... aia chiar nu o sa ni-l mai dea... (glumeam si eu...sigur ca trebuie sa participi inainte, nu iti da nimeni mocca nimic :) ) Eu am o Dacia 1310 la activ de la protv acu ani buni :P

Share this post


Link to post
Uraaaaaa!!!! Tocmai am castigat 20.000 euro la Cosmote!!!!

 

De bucurie, nu m-am putut abtine, trimitand inapoi mesaj la 0765.359356 : "Baga-ti cei 20.000 euro in an*s. Nu, mai bine in r*ct, adanc, pana la c*lon. Pa."

 

Oare imi vor mai da premiul? :(

Probabil or sa te intrebe ce e ala.

Share this post


Link to post

Propun ca cei care mai "castiga " sa posteze nr. de tel aici iar cei ce citesc si doresc sa transmitem "felicitari " celor care vor sa inmaneze premiile

Share this post


Link to post
... De unde dracu au ei nr meu...

 

Asta seamana cu aia: Alo Mitica? Nu! Pai, daca nu esti Mitica, de ce raspunzi, ba?

Share this post


Link to post

Pai asa e nene Abramburel... eu sunt andrei nu mitica =)) Pai am nr asta de cel mult 3 luni... si imi vin in minte doar 2 chestii...ori au pe cineva care le dau nr. valabile, ori la "misto" butoneaza si dau bipuri poate poate le iese...

Share this post


Link to post

Mi-a mai venit o chestie pe mail in spam:

 

MICROWORD CORPORATIONS:

CUSTOMER SERVICE, VALENCIA.

REFERENCE NUMBER: MCV-RX/E-6587

BATCH NUMBER: 2008/430/MCV

LINK :http://www.microword.com/

 

OFFICIAL WINNING NOTIFICATION.

 

 

We are pleased to inform you of the released results of the Sweepstakes

Promotion organized by Microword Corporations, in conjunction with the

foundation for the promotion of software products, held this October 1st, 2008,

here in Valencia- Spain.

Where your email address emerged as one of the online Winning emails, in the

3rd category and therefore attracted a cash award of 250,000.00 (Two Hundred

and Fifty Thousand Euros) and a

Toshiba laptop.

 

Your laptop, certificate of winnings and your cheque of 250,000. 00

Euro, will be sent to your contact address. Please take note, lucky

winners will pay for their courier services delivery. Microword corporations

only provides lucky winners with a laptop and the sum of 250,000.00 Euro only.

 

To begin your claim, file the release of your winning by contacting

Our Foreign Transfer Manager via mail or by telephone.

 

Mr.Federico Inocencio

Tel: 0034-622450949

Tel: 0034-622450949

Email: msworldprogram@gmail.com

 

 

-----Inline Attachment Follows-----

 

BEGIN:VCARD

VERSION:2.1

FN: Data unavailable

N :D ata unavailable;

NICKNAME:

BDAY:

TITLE:

ORG:;

NOTE:

ADR;HOME;POSTAL:;; ;;;;

ADR;WORK;POSTAL;PREF:;; ;;;;

END:VCARD

 

from: "07531290172@orange.net" <07531290172@orange.net> msworldprogram@gmail.com

 

 

 

Moaaama, ce bogat pot fi... =))

Share this post


Link to post

Da' ce nume are tipu': Inocentio :D

Share this post


Link to post

E un nume predestinat. Facut de asa natura sa il ***i in gura.

Acu nu-mi dau seama- sa il contactez sau nu?

Share this post


Link to post

E inocent ca si tipa aia din banc.

Share this post


Link to post

Si prin Belgia umbla smecherii cu furaciuni. Am avut ghinionul sa prind liberalizarea pietei comunicatiilor fixe, la 2 luni dupa ce incheiasem un abonament la Belgacom (romtelecomul belgienilor). M-am trezit sunat de o duduie care a inceput in franceza, apoi pricepand ca sunt bata ( nu chiar dar asa am vrut sa-i dau de inteles) a trecut pe engleza cu o poveste cum ca Belgacomul e in faliment, si ca ei de la Tele2 au o oferta cu 35% mai ieftina si sa ma trec la ei. Am fost de acord, atentie, sa ma inregistreze in baza lor de date, m-a pasat unei dudui care vorbea doar franceza, (cea anterioara spusese ca va trebui sa raspund cu da sau nu daca datele mele sunt corecte) iar asta la urma spune ca am incheiat un precontract de furnizare a serviciilor de voce si net. Dau sa o opresc sa-i spun ca nu e asa si tipa inchide.

La o saptamana incepe sarabanda cu telefoanele de la Tele2 dar de data asta am luat pe nu in brate si am cerut la telefon un manager care sa stie engleza. Evident ca au tacut si au inchis. La inca o saptamansa sotia se trezeste cu unul la usa cica de la Tele2 sa-mi aduca un modem ADSL si sa semnez un contract. Sotia inca nu vorbeste nici engleza cat de cat, daramite flamanda (tipul atata stia) si i-a aratat usa blocului si i-a spos raspicat BELGACOM, SORRY. Tipul a plecat si telefoanele au mai continuat cam 3 saptamani dupa care au incetat definitiv.

Culmea ca au o pagina de net doar in plamanda, a trebuit sa o traduc, dar nici o adreasa de mail pentru contact, doar 2 telefoane la care nimeni nu a raspuns vreodata.

Intre timp un coleg a facut la fel, fiind in concediu plecat au venit astia cu un modem, a semnat un vecin pentru receptie si pe contract (ceh tampit, l-a bagat pe asta in r...t pana in gat) si a luat modemul. Venind colegul din concediu, a observat ca nu-i mai merge netul. Atunci hai sa instalam noul modem. Toate bune si frumoase pana spune modemul ca e blocat si trebuie o parola care evident nu era in documentele trimise. Dupa o luna de incercat sa sune la numerele de contact oferite de ei ( nu raspundea nimeni, niciodata) a Trimis modemul de unde a venit si cu o scrisoare cum ca se lipseste de serviciile lor. Modemul s-a intors inapoi ca adresa data nu exista pe teren (sic) dar la 2 zile a sosit o factura pentru serviciile prestate catre client :) ) . Si acum mai primeste facturi si cate un avertisment sa le plateasca ca il dau in judecata. Aaa, am uitat sa spun, cand au plecat de la el au mers la cutia de conexiune care e afara si nu e incuiata si l-au deconectat de la fire, asa ca nema telefon si net de la Belgacom. S-a reconectat, dar pe banii lui.

Eu am scapat, dar la el semnatura data de vecinul ala bagacios l-a cam bagat la mijloc destul de tare. Deci se poate si pe la ei...

Share this post


Link to post

Ia băgaţi aici numere de telefon ale căcănarilor care-şi vor reîncărcate cartelele pe banii fraierilor!!!!

Că tot am mesaje gratuite pe abonamentul de date de la VDF...

 

Tocmai i-am trimis celui menţionat aici următorul mesaj:

"Ma-ta tocmai ti-a incarcat cartela cu 100 de euro. Daca te milogesti bine, poate-ti baga si tac-tu 100."

Share this post


Link to post

Sper ca fu anonim sms-ul...

Share this post


Link to post

Nu e tocmai frauda(cred) dar e stresant. Primesc destul de multe apeluri de la numere de cosmote, pe care nu le stiu. Tipi/tipe care gresesc nr, afla ca gresesc si tot insista. Acum mai recent am dat restrictie, si le suna ocupat dar vad cine m-a sunat. Am sunat inapoi si cica nu suna ei. Am incercat de vreo 2-3 ori la nr diferite care ma suna. Ideea e ca nr de tel il au doar persoanele apropiate. De unde sufletul meu fac astia rost de nr meu? Pe vodafone de cand il am (vreo 5-6 ani) nu m-au stresat atatia idioti si pe cosmote gresesc toti cretinii nr. Ma rog, m-am saturat de cosmote asta :|

Share this post


Link to post
Sper ca fu anonim sms-ul...

Deloc. Dar e abonament de date. Ce-o să facă?

De sunat nu poate suna. O să mă umple de SMS??

Share this post


Link to post

Daca lasi telefonu deschis noaptea, poate fi stresant. Eu unu il inchid si basta.

Share this post


Link to post
Tipi/tipe care gresesc nr, afla ca gresesc si tot insista.

- Alo, buna seara, cu Gica, vă rog!

- Gica nu locuieste aici!

- Alo, buna seara, Gica este acasa?

- Domnule v-am mai spus, Gica nu locuieste aici!

- Alo, buna seara, aş dori să vorbesc cu Gică, dacă este acasă!

- [biiiip] nu este nici un Gica aici ! ! !

După ceva timp, telefonul sună din nou...

- Alo, sunt Gica, m-a cautat cineva?...

Share this post


Link to post

L-am sunat Em!l - e... si a fost greseala iarasi :| Dar daca iti zic de unde era? Craiova :) Sper ca nu esti tu =)) Acum la modul serios, cel mai bine inchid telefonul seara, suna alarma si cu el inchis. M-am saturat sa fiu dispecer =))

Share this post


Link to post

Cum spunea cineva mai sus, magarii din astea se petrec si pe alte meleaguri. Poti primi unele SMS-uri pe care daca le deschizi (fara sa raspunzi!) esti taxat 2€. Daca nu le deschizi, a doua zi mai primesti unul, pana il deschizi si trimiti si un un SMS prin care le refuzi, taxat alti 2€. Practic esti tapat de 4€ fara sa clipesti. Astia nu sunt operatorii de telefonie, sunt niste "afaceristi". Insa operatorii au un comision baban la golaniile astea asa ca le toleareaza. Unii au inceput sa le dea carne operatorilor. Eu am doi colegi care i-au dat si in judecata. Probabil golania asta va disparea, si va aparea alta...

Share this post


Link to post

Pai si de cand costa primirea SMS-urilor? Sa-mi arate asta in contract, altfel ii dau in judecata.

Share this post


Link to post

De cand niste smecheri au gasit o metoda sa faca niste bani. Probabil se bazeaza pe fapcul ca pentru cativa euroi nu ii da nimeni in judecata... insa s-au inselat, eu stiu cel putin doua cazuri. Probabil legea numerelor mari... din zeci de mii de "fazani" tot se gaseste zece mai scandalagii.

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Se găseşte, se găseşte, că e de 5 ori mai puţini decât începuturile pluralului...

 

:D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...