Jump to content
Sign in to follow this  
U R S U

[asigurari] - Inchei Orice Tip Asigurare

Recommended Posts

Am semnat un nou contract cu un alt Broker si de acici au rezultat preturi mai mici! Brokerul respectiv a negociat preturi mai mici la randul lui!

 

Pt CASCO imi trebuie sa stiu vatianta clara a masinii. D-abia luni pot veni cu un raspuns!

Mersi

Share this post


Link to post

Casco pt. CIELO GLE/AC din '96 poti face pe undeva?

RCA pe 6 luni (iul-dec) pt acelasi lucru, la BCR, cat ar fi?

 

Multzam.

Share this post


Link to post

@ALICE: PF, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 110 RON !!! ... PJ, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 370 RON !!!

Share this post


Link to post

RCA 6 luni Cielo 1,5l, vechea a fost la Astra, daca acest lucru conteaza. Un pret se poate?

Share this post


Link to post

Matiz E, 2005 iulie (trece de 2 ani cand o sa fac casco pentru al treilea an). Pret achizitie 5399, alarma, inchidere.

2 ani am avut la asirom, cam 270 € / an.

La RAI asigurari am primit oferta de 90-100 pe an, dar nu vreau sa ma risc.

 

Astept raspuns cu interes!

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Pentru Dacia 1310 `92, motor 1.3 cat ar costa RCA pe 1 an?

Multumesc.

Share this post


Link to post

@octav, eu am asigurare CASCO de 2 ani la tico la RAI, si au fost super OK la daune, nu am avut nici un fel de problema.Daca ti-au oferit cotatia aceea, nu ezita sa lucrezi cu ei.

Share this post


Link to post

@nonel: Pentru Matiz 2003 oferta asitrans fara fransize este de 336 EUR/an Full Casco.

 

@danny27: PF, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 110 RON !!! ... PJ, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 370 RON !!!

 

@ageana: PF, 1 an, BCR, RCA, CASH = 195 RON !!!

 

Respect,

Share this post


Link to post

Asigurarile le ai la preturi aproape imbatabile dar casco f. scumpe.( la asirom era cam 125-130 eur casco).

Share this post


Link to post

Da, am studiat, voi mai face niste sapaturi pt CASCO, cred ca e o gresala! Voi intreba la broker! Cred ca a dat cotie pt auto nou!! Revin cu stiri!

Share this post


Link to post

Am un cielo din 1996 inmatriculat in 1998 , sohc 1498cmc.

Am asigurare la BCR si vreau sa o continui.

Cat ma costa si cum facem, am cumva si o reducere ?

Share this post


Link to post

@serban_pc: Banuiesc ca este vb de o asigurare de tip CASCO. Reduceri sa fac de obicei, daca se va continua asigurarea la aceeasi companie si daca a trecut un an fara daune.

Pot face si CASCO la BCR, eventual sa imi lasi nr de polita, daca masina e PJ sau PF, puterea, anul fabricatiei din talon imi treuie si ce tip e (standard, ac , ...).

Edited by U R S U

Share this post


Link to post
@serban_pc: Banuiesc ca este vb de o asigurare de tip CASCO. Reduceri sa fac de obicei, daca se va continua asigurarea la aceeasi companie si daca a trecut un an fara daune.

Pot face si CASCO la BCR, eventual sa imi lasi nr de polita, daca masina e PJ sau PF, puterea, anul fabricatiei din talon imi treuie si ce tip e (standard, ac , ...).

 

Vorbeam de RCA, de casco pe unde am intrebat mi-au spus ca nu-mi fac ca nu se merita , dar poate imi faci o oferta si pentru asa ceva.

Share this post


Link to post

@serban_pc: PF, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 110 RON !!! ... PJ, 6 luni, BCR, RCA, CASH = 370 RON !!!

Share this post


Link to post

CASCO pt MATIZ E (fara AC), din 2002 ?

Share this post


Link to post

RCA BCR, pana la data de 16.09.2007, la Matiz, 6 luni, PF, CASH = 85 RON !!!

 

RCA BCR, pana la data de 16.09.2007, la Cielo, 6 luni, PF, CASH = 115 RON !!!

 

!!!

 

PENTRU ASIGURARILE DE PANSIE PRIVATA ... OBLIGATORII si GRATUITE ... OFER 10 EUR PENTRU FIECARE PERSOANA LUATA IN EVIDETA LA SOCIATATEA ALLIANZ, PRIN MINE !!!

 

!!!

 

Va astept !!!

Share this post


Link to post

Poti sa-mi dai o cotatie pt un CASCO Nubira II 2005, val nou 10300eur + echipamente suplimentare cca 2000eur?

Share this post


Link to post

RECTIFICARE: Voi multumi foarte frumos persoanelor ce vor sa se inscrie prin mine pentru pensiile private la societatea Allianz!

 

Nu imi asum responsabilitatea pentru "OFER 10 EUR PENTRU FIECARE PERSOANA LUATA IN EVIDETA LA SOCIATATEA ALLIANZ, PRIN MINE"

 

Va multumesc !!!

 

 

Voi face o calculatie pt Nubira si voi posta!

Multumesc!

Share this post


Link to post

Salut.

O polita CASCO pentru matiz E/AC din 2004, 15000 km la bord cam cat ar fi ?

Multumesc.

Share this post


Link to post

Am raspuns pe PM!

 

MAi trebuie sa vin cu raspunsul pt NUBIRA II!

 

Mersi,

Silviu

 

Pentru CASCO imi trebuie sa stiu modelul exact de masina, ce fel de finisaj are (STANDARD, EXECUTIV, etc), daca e persoana fizica sau juridica, daca are alarma, inchidere centralizata, ce optiuni are, ce EXTRASE are si, daca se cunoaste valoarea de nou!

 

Va multumesc pentru intelegere,

Silviu "URSU"

Share this post


Link to post

La UNITA am gasit cele mai misto conditii:

 

2.Autoturism Daewoo Nubira

-valoare de nou: 12.300 euro cf. factura

-suma asigurata: 9.225 euro

-prima de asigurare: 554 euro

-fransiza:15% la furt total

 

Pentru eliminarea fransizei de 15%, prima se majoreaza cu 10%

Pentru includerea riscului de vandalism, prima se majoreaza cu 5%

Pentru plata integrala, prima se reduce cu 10%

 

3.Autoturism Daewoo Matiz E

 

-valoare de nou: 5.299 euro cf. lista de preturi

-suma asigurata: 2438 euro

-prima de asigurare: 154 euro

-fransiza:15% la furt total

 

Pentru eliminarea fransizei de 15%, prima se majoreaza cu 10%

Pentru includerea riscului de vandalism, prima se majoreaza cu 5%

Pentru plata integrala, prima se reduce cu 10%

 

4.Autoturism Daewoo Matiz E/AC

 

-valoare de nou: 5.799 euro cf. lista de preturi

-suma asigurata: 3769 euro

-prima de asigurare: 211 euro

-fransiza:15% la furt total

 

Pentru eliminarea fransizei de 15%, prima se majoreaza cu 10%

Pentru includerea riscului de vandalism, prima se majoreaza cu 5%

Pentru plata integrala, prima se reduce cu 10%

Share this post


Link to post

am si eu o problema la care sper sa ma poti ajuta:

 

datele ei: frati-miu are un clio evaluat la 11200 luat in leasing de la bcr.

in primul an casco a fost 400 de euro.

a avut 3 evenimente, mai mult sau mai putin costisitoare si cei de la bcr asigurari ii cer 1.400 de euro urmatorul an.

 

In aceste conditii el vrea sa renunte la ei. MAsina este ok din toate punctele de vedere, tocmai urmeaza sa-i faca revizia de un an.

 

crezi ca ma poti ajuta sa gasim ceva mai ieftin, daca da, la ce bani am discuta.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!

Ma intereseaza RCA si CASCO as prefera la ASIROM pentru un Matiz SE din 2004 (cumparat in iulie - 248.000.000 lei valoare noua) care are: AC, inchidere centralizata, alarma si sistem audio (12.500.000 lei a costat in iunie-iulie 2006).

Share this post


Link to post

Salut,

 

Daca vrei sa asiguri Matiz-ul la suma din factura, ar iesi cam mult, din cauza diferentei foarte mari de curs valutar.

Pot aprecia faptul ca, daca vrei sa platesti cat mai putin putem sa o facem la UNITA, oricum voi face si o calculatie pe ASIROM.

In schimb ma gandesc si la cotatie pe GENERALI cu care am lucrat extrem de bine pe daune.

Ce se asifura optional, imi trebuie o dovada a valorii acestor extrase.

 

Din punct de vedere al RCA, pot oferi la BCR, unde mi se par si seriosi si tariful e bun: 90 RON pe 6 luni.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...