Jump to content
Sign in to follow this  
dadyDei

Anvelope iarna Tico

Recommended Posts

Continui lista de anvelope DEBICA FRIGO pentru TICO:

 

1.Poc - 4 bucati

2. Kaffee - 4 bucati

Share this post


Link to post

Poate s-a mai pus intrebarea, dar nu am gasit eu.

Care este diferenta intre Debica Frigo si Navigator, ca dupa cate stiu, ambele sunt de iarna!

Oricum am gasit Debica Navigator la 85 ron, dar ar fi mai interesant un group buy.

 

Spor

Share this post


Link to post

Eu tocmai mi-am luat Debica Navigator. Abia astept sa le incalt. :D

Multumesc Senna!

Share this post


Link to post

Scuze ca resuscitez acest topic vechi, insa chiar nu reusesc sa gasesc cauciucuri de iarna pt Ticalos. Am cautat Debica Frigo si nu are nimeni pe stoc. Cine si-a luat de curand si de unde ? Multe multumiri !

Share this post


Link to post

Mersi mult, mai incercasem si eu in targ dar nu aveau, acum se pare ca au dar deja au cam disparut. Cine vrea sa se grabeasca. Mi-am luat si eu 2 Debica Frigo, 165 lei bucata.

Share this post


Link to post

Buna seara. Am si eu 2 cauciucuri de iarna de 175/70 R12 si 155/70 R12 ... Are ceva dak le pun pe masina? Sau trebuie neaparat sa fie de aceeas latime? Stima

Share this post


Link to post

Da o sa tii volanul cu 4 maini.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Superba replica (cealalta).

Share this post


Link to post

Am inteles. Imi cer scuze. Asa a zis vanzatorul asa ca m-am gandit sa va intreb pe dumneavoastra ca sunteti mai priceputi. Si mie mi s-a parut logica treaba dar el sustinea ca tot aia e dak are aceeas grosime. Multumesc frumos

Share this post


Link to post

La pata de contact, aderenta nu s-a gindit fraierul...

Share this post


Link to post

Asa a zis vanzatorul...

 

Ar trebui sa-i faci reclama, sa-l cunoasca lumea.

Share this post


Link to post

Nu, la diametrul total nu s-a gandit...

Se invarte in cerc, pe loc ? Cum faci, faci rocada la roti sa virezi invers ?

Share this post


Link to post

Are, poti ramane chiar si fara certificat. In plus, comportamentul masinii are de suferit, arata aiurea...

Difera si diametrul, in niciun caz n-as monta asa ceva.

Share this post


Link to post

@Gabriel23: Nu mai posta aceeasi intrebare/problema in "n" locuri. Nu vei spori sansele de a primi raspunsuri mai bune.

Share this post


Link to post

Stati linistiti ca nu se invarte in cerc, ca are sateliti si va trage doar roata cu diametrul mai mic.Dar oricum nu va fi comod la condus, mai ales la franari mai puternice va trage tare intr-o parte.

Share this post


Link to post

salutare se mai gasesc pe undeva anvelope de tico ...iarna vara nu conteaza noi sa fie :D multam

Share this post


Link to post

Ceva noutati cu cauciucuri de iarna noi/sh ???

 

Multumesc ..

Share this post


Link to post

Se gaseau prin magazinele de piese auto, acum ceva vreme, anvelope Barum Brillantis pt Tico, 155/70/R12. Din intamplare azi am vazut ca au inscriptionat pe ele marcajul MS, deci bune (macar DPDV legal) pentru circulatia in sezonul rece. ;)

Daca stiam asta acum 1 an, nu mai cumparam 4 anvelope de iarna, ma multumeam cu doua.

post-18181-0-88728000-1350231309_thumb.jpgpost-18181-0-96248400-1350231324_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Se gaseau prin magazinele de piese auto, acum ceva vreme, anvelope Barum Brillantis pt Tico, 155/70/R12. Din intamplare azi am vazut ca au inscriptionat pe ele marcajul MS, deci bune (macar DPDV legal) pentru circulatia in sezonul rece. ;)

Daca stiam asta acum 1 an, nu mai cumparam 4 anvelope de iarna, ma multumeam cu doua.

post-18181-0-88728000-1350231309_thumb.jpgpost-18181-0-96248400-1350231324_thumb.jpg

Si eu am Barum Brillantis 155/70/R12 dar din cate stiu, sunt de vara (ma uit si eu maine pe lumina) de la Barum pentru iarna sunt Polaris... si mai stiu ca cei de la Barum au scos din fabricatie modelele R12 din 2010.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...