Jump to content
Sign in to follow this  
bibi75

Intrebare Civ Securizat

Recommended Posts

Intreb pe cei care si-au ridicat masina de la dealer-ul Di Bas daca le-au dat CIV securizat de RAR si bulina ITP, sau trebuie mers la RAR pentru acestea?

Share this post


Link to post

Indiferent de unde o ridici trebuie sa mergi la rar pentru securizare.Oricum dureaza 5 minute si coste in jur de 12 roni.

Share this post


Link to post

Nu fii asa sigur.

La Matiz, intr-adevar, am fost la RAR pt securizare, dar la Accent nu. Am primit CIV de la dealer securizata.

Share this post


Link to post
....si bulina ITP, sau trebuie mers la RAR pentru acestea?

Intrucat ovidiu ti-a raspuns la partea cu securizarea cartii, eu iti raspund la cea cu bulina :D . deci bulina nu primesti decat daca iti faci verificarea la statia ITP. Daca masina e noua, in momentul inmatricularii se trece din oficiu data la care trebuie sa iti faci inspectia ITP, adica peste 2 ani.

O zi buna!

P.S. Sa folosesti sanatos masina. :lavolan:

 

L.E.

Nu fii asa sigur... Am primit CIV de la dealer securizata.

Asta depinde si de serviciile oferite de dealer.

 

@bibi75 Pentru orice eventualitate intreaba si dealerul...cu toate ca in momentul in care primesti CIV ai sa vezi daca e securizatat sau nu. :)

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Trebuie mers si cu masina sa o vada sau doar cu actele?

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Daca alti o dau direct securizata insemna ca nu stiu eu de acest aspect si imi fac mea culpa.Dar am ridicat in 2 randuri civ de la 2 dealeri difereti si cu ambele a trebuit sa merg eu la rar.Si intradevar in talon ti se trece data urmatorului itp.Nu trebuie sa mergi cu masina ci doar cu actele.

Edited by ovidiuc

Share this post


Link to post

In completare sa ai CIV in original si copie xerox si Buletinul (cartea de indentitate)-pentr orice eventualitate si copie xerox. Nu mai stiu sigur de factura dar ar fi bine sa o ai asupra ta + copie xerox. ;)

 

L.E. Si...desigur...banii :D

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post
Trebuie mers si cu masina sa o vada sau doar cu actele?

 

Preferi sa te duci pe jos? > :)

Nu mai stiu cum a fost cand am securizat CIV la Matiz in 2003. Parca s-au uitat si la seria de sasiu la masina, dar nu sunt sigur... Oricum din 2003 pana acum se schimba multe.

Dar la Accent sigur nu. Am luat masina de la dealer imediat ce au adus-o in Craiova si CIV l-am primit tot de la dealer, securizat, dupa circa o saptamana. Masina nu a fost niciodata la RAR. Faptul ca am trecut cu masina prin fata RAR-ului de vreo 4 ori in acea saptamana cred ca nu se pune. =))

Deci cred ca nu e nevoie sa te duci cu masina. :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...