Jump to content
Sign in to follow this  
matanga

Imi Iau Matiz Cu Lpg

Recommended Posts

matanga...ne-ai uitat cu pozele...asteptam pareri...cat de curand o sa comand si eu una pe lpg dar in plus bag si AC...

 

asteptam comentarii...consum...

Share this post


Link to post

Cat te ajunge rata pe luna $-) :-/

Share this post


Link to post
Saalut la toata lumea :banana:

M-am intors din prima mea calatorie mai lunga.. pana acum am parcurs 384km.. cu un singur rezervor de gaz - 27 l GPL.

Si inca mai pot merge, indicatorul de gaz e verde inca si ultimul led - care indica cea mai de jos gradatie pt gaz - palpaie. Si tot palpaie de 84 de km si ceva.

 

Nu stiu cat o sa mai pot rula cu acelasi gaz.. dar vreau sa vad. Pana acum am un consum mixt de 6.7 l la 100km.

 

Am rulat cu masinutza mea.. si pe drum asfaltat si pe drum de tzara. pe drum de tzara pare ushurel s se muleaza usohr pe teren. Parca pluteste. :) Am mers si pe drum drept (vit maxima - 90 km/ora) si pe serpentine. Pana acum ma incanta la culme...

Nu te tenteaza un schimb cu un Clio full cu 30 de mii de km reali, revizii la zi? :rolleyes:

 

Felicitari, sa-ti aduca masina cat mai multe bucurii.

Share this post


Link to post

NU nu ma tenteaza schimbul...

Rata ajunger vreo 2 mil jumate pe luna fara casco

casco l-am scos la vreo 189 euro pe an.. de la anul platit semestrial.

Share this post


Link to post

salutare

m-ar interesa la cat s-ar ridica toate costurile daca as lua un matiz sa zicem cel mai ieftin la pretul de 5350 EURO in leasing.Cat ar fi avansul?

mersi astept raspunsuri

Share this post


Link to post

...

 

chiar nu te pot ajuta. iti pot spune doar din experienta mea.. dar nu pot estima sau calcula pentru conditii si date noi. cauta si tu un broker de credite si vezi ce credit poti sa-ti iei. nu it rec leasing decat daca esti cumva firma.

in rest succes

 

Nu mai cita inutil postarile anterioare. In rest, succes la pusul majusculelor la locul lor !

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Salut! Sunt nenumarate calculatoare de leasing pe site-urile bancilor si a firmelor de leasing , poti incerca si la telefon, cand mi-am luat masina (acum vreo 5 ani) am vorbit la telefon cu firma de leasing, in 10 minute ei mi-au trimis calculatia completa (avans, rate, chiar si optiunile de asigurare)pe e-mail. In concluzie ai doua variante google sau telefon.

Share this post


Link to post

:o fftopic: Stii care e culmea zgarcniei? MATIZ PE GAZ!!!

Share this post


Link to post

Culmea zgarceniei e Tico pe gaz, asa era bancul, si daca n-ai nimic constructiv de spus ...

Share this post


Link to post
:o fftopic: Stii care e culmea zgarcniei? MATIZ PE GAZ!!!

Nenea, poate tie iti place sa te **** in *** statul luandu-ti 2/3 din pretul benzinei la bugetul lui si oferindu-ti miezu' din cotor, da noua nu ne place. Asa ca lasa aberatiile. Daca se poate sa furi statul, de ce nu?

Share this post


Link to post

Oricum nu il furi propriu-zis, tot el e cel care te "fura", da' imbraca diferite forme acest "furt" - taxe, accize, etc.! Tot ce faci este sa mergi mai ieftin, si daca se poate foarte ieftin nu vad de ce nu! :) Asa ca nu-i zgarcenie, e spirit practic, dupa parerea mea! Alegere excelenta Matizul cu Gpl :thumbl:

Share this post


Link to post

poate am fost cam rau dar eu zic ca fara GPL era de ajuns...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...