Jump to content
Sign in to follow this  
aqua

recarosare daewoo cielo 1995

Recommended Posts

sint interesat de niste sfaturi privind o recarosare a unui cielo gle 1995 cu o masina sh -respectiv daewoo nexia adusa din germania?- compatibilitatea actelor intrucit difera denumirea ?

daca este cineva care a rezolvat o asemenea problema ?

Share this post


Link to post

aqua, prima miscare e sa te duci la "inginerii" de la RAR si sa vezi ce legi au mai inventat si/sau solutiile mai putin legale.

si eu la vara dau o fuga in germania sa-mi aduc un espero pt. piese si un motor de calibra de 2.0L. Il pun pe espero si merg pe naspa cu el.

Share this post


Link to post

Am intrebat eu despre recarosarea unui Cielo cu Nexia, este foarte complicat si costisitor, cel putin asa mi-a spus un inginer de la RAR (este prieten cu un coleg de-al meu)...

Share this post


Link to post

ce poate fi atit de costisitor ? la alte feluri de auto nu sint aceleasi plati?

pe mine ma intereseaza mai mult sub aspectul actelor respectiv in germania in acte apare sub denumirea de daewoo nexia iar in actele pe care le pot achizitiona de la noi apare daewoo cielo gle -!

sau cum fac sutele de vinzatori - cumparatori de acte auto ?

oare chiar nu a facut nimeni de pe forum o recarosare fara probleme?

Share this post


Link to post

S-a schimbat de curand legislatia, trebuie sa faci FIZIC schimbarea caroseriei, cu factura service autorizat RAR si tot tacamul... So, asta te duce la 1000$, si pana la urma ce iei pe mere dai pe pere si nu ajungi nicaieri... La fel cu schimbarea motorului.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...