Jump to content
Sign in to follow this  
suciuciprian

Achizitie

Recommended Posts

buna la toata lumea.ma scuzati daca am gresit posatrea topicului dar sunt nou si sper ca ma intelegeti.am si eu o intrebare.mi-am cumparat un tico sl din 2000 are 20.398km arata foarte bine.am dat pe el 3000 de euro.altii zice ca e scump.voi ce parere aveti???

post-8421-1180616097_thumb.jpg

post-8421-1180616109_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca cei 20398 km sunt reali atunci pretul este foarte corect. Mai baga si tu niste poze cu motorul, pedeale, schimbator, anvelope...ca sa ne dam si noi cu parerea asupra kilometrilor :) .

Share this post


Link to post

Daca tie iti place si KM aia sunt reali...ce conteaza ce zic altii?

 

S-o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de incidente neplacute.

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos! Daca tie i-ti place, nu conteaza ce spun altii.

Share this post


Link to post

Sa nu-ti para rau ,asa cum au zis si baietii daca km sunt reali pretul este superbun ,nu te lua dupa altii ! :thumbl:

Share this post


Link to post

:drinkers: TIE ITI PLACE?????? ATUNCI NU MAI CONTEAZA CEEA CE SPUN ALTII !!!!

 

S-O STAPANESTI SANATOS!!!!!!! :drinkers:

Share this post


Link to post

Desi o sa para ca ma bag in seamna dar! o masina cu 20.000 de km la bord nu ar trebui sa aibe caucicurile originale?!

Tico asta are niste montana/sava pe fata, nu-mi dau seama dar nu cu astea vine din fabrica :mrgreen:

Share this post


Link to post

uite`te la maciuca schimbatorului...e ca noua...

Share this post


Link to post

... si la pedala de acceleratie , e neatinsa . ;)

Share this post


Link to post

Doar acel din stanga fata e montana restu sunt originale

Edited by suciuciprian

Share this post


Link to post

Schimbatorul spune totul! La mine e lisa la 160000km

Share this post


Link to post
Desi o sa para ca ma bag in seamna dar! o masina cu 20.000 de km la bord nu ar trebui sa aibe caucicurile originale?!

Tico asta are niste montana/sava pe fata, nu-mi dau seama dar nu cu astea vine din fabrica :mrgreen:

 

Dar in 7 ani cauciucul imbatraneste, deci trebuie schimbat.

Share this post


Link to post

Poate e masina unei doctorite care o folosea doar sa mearga in cartier la cabinet si sa se intoarca acasa.

Nu vreau sa fiu carcotas si iti doresc sa o stapanesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea, dar daca nu cunosti proprietarul ... sa fim seriosi ... daca schimbatorul vorbeste de vechimea masinii ... sau o fi integrat in caroserie :scarpin: ?

Share this post


Link to post

Din fotografii, par a fi reali kilometrii. Daca doar una din anvelopele din fata este de alt tip, macar muta-le pe cele din spate in fata, ideea e sa fie de acelasi tip si uzura sa fie cam aceeasi, la anvelopele de pe aceeasi punte. Asta daca nu pui unele noi. Chiar daca are rulaj mic, verifica tot ce inseamna cauciuc ( garnituri, etc) si schimba-i consumabilele.

Share this post


Link to post
uite`te la maciuca schimbatorului...e ca noua...

 

 

... si la pedala de acceleratie , e neatinsa . ;)

 

La Nicu Barbu e 30-40000 ROL un cauciuc pentru o pedala, si astea sigur nu se strica!

Schimbatorul meu de viteze care tinde spre 80.000 nu e departe de asta :)

 

PS: cand un cauciuc imbatraneste, il schimbi intr-adevar, dar de ce numai unul?! au imbatranit pe rand?!

Share this post


Link to post
...PS: cand un cauciuc imbatraneste, il schimbi intr-adevar, dar de ce numai unul?! au imbatranit pe rand?!

Poate nu l-a schimbat din cauza imbatranirii. Se mai intampla sa se si taie...cumva.Sau ma insel? :)

 

@suciuciprian

Orice ar zice lumea, acum e masina ta...Asa ca bucura-te de ea si nu lua in seama micile rautati. Sa o folosesti sanatos si fara evenimente.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Va multumesc mult sper sa o folosesc cum spune-ti voi...cauciucul acela a facut o pana si sa taiat...masina a fost a lui matusemea si face cu ea un dum de acasa pana la servici nu stiu cati km sunt dar putini

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Dupa cum arata schimbatorul si pedala de acceleratie inclin si eu sa cred ca astia sunt km ei reali, masina arata bine! Ai grija de ea,cred ca ai facut o afacere buna!

Share this post


Link to post

Am mai pus inca cateva poze cu compartimentul motor sa mai vedeti dupa cum vi-am promis :lavolan:

post-8421-1180719393_thumb.jpg

post-8421-1180719402_thumb.jpg

post-8421-1180719410_thumb.jpg

post-8421-1180719425_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa te mai uiti si a radiator sa nu fie lovit des. Depinde si pe unde a fost rulata, dar merita sa te uiti. 3K euro nu e mult pentru un tico in starea asta :) Dupa ce o sa mai faci 50K+ Km o sa fii super incantat. Sa o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...