Jump to content
Sign in to follow this  
BAD_MF

Seat Leon FR

Recommended Posts

Masina va suferi in curand modificari la motor. Vreau sa o aduc la 220 cai pentru inceput, mai incolo vedem.

Versiunea allrad se gaseste mai rar, diferenta de pret cam 500 euro insa are si performante ceva mai slabe.

 

Am montat o alarma cu pager MAAT 7500..asa ca sa dorm cat de cat mai linistit :P .

Share this post


Link to post
Versiunea allrad are si performante ceva mai slabe.

Da-mi voie sa ma indoiesc despre asta. 4motion-urile stau demential pe asfalt, mult mai bine decat cele tractiune fata... Cele 0.5sec care le pierzi la demaraj le recuperezi in multe alte situatii.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

nici macar nu are performante mai slabe versiunea 4x4 ... sta mult mai bine pe sosea, pleaca de pe loc demential ...

Share this post


Link to post

Masina dupa un mic dus >>

 

 

rafturi015.jpg

 

rafturi017.jpg

 

rafturi018.jpg

 

rafturi019.jpg

Share this post


Link to post

Masina a fost prezenta la Expozitia Auto desfasurata la Palat in Iasi weekend-ul trecut >>

post-772-1180445418_thumb.jpg

post-772-1180445432_thumb.jpg

post-772-1180445448_thumb.jpg

Share this post


Link to post

sti cum arata seaturile de prin Craiova? ( cele modificate desigur ) ...

Share this post


Link to post

Stiu de clubul din Craiova, sunt cateva exemplare de nota 10!

Share this post


Link to post

Nu merge linkul.

Share this post


Link to post

Ma asteptam sa gasesc detalii tehnice ceva... Altfel e apa de ploaie. Sunt sigur ca exista un topic pe unde pe un forum in care se discuta despre lumini albastre la stropitori si oricine l-ar putea drept link spunand ca se dovedeste astfel cat de cautate si bune sunt aceste lumini. :D

Share this post


Link to post

Ideea e ca in lumea tuningului international persoanele care baga mii de euro in masini apreciaza si folosesc aceasta optiune, jante de porsche.

A cataloga drept kitsch mise pare o mare stupizenie :P

Share this post


Link to post

Pastrarea siglelor e chici, nu jantele in sine, sa fim intelesi.

E ca sigla M pe Dacie. Parerea mea.

Share this post


Link to post

Sunt de aceeasi parere!! Sigla aia nu se pupa deloc cu profilul masinii!!!

Share this post


Link to post

Am prins-o curata si i-am mai facut niste poze :P

rafturi020.jpg

 

rafturi022.jpg

 

 

Si langa o colega de drum :D

rafturi007.jpg

Share this post


Link to post

Frumoasa masina, frumoase jante, motorizarea cred ca e mai mult decat suficienta...cei 40 cp in plus ii obtii doar prin chiptuning? (stiu ca la Opel Astra Bertone 2.0 16V turbo se obtin in jur de 35-40 CP doar prin chiptuning...la Seat nu cunosc)

Dar vai...ce-i cu emblemele de Porsche pe jante? inca n-ai scapat de ele? Sper ca ai de gand...pe mine unul ma duc cu gandul la stema de "Reno" pe 1310...desi situatia e diferita.

Sa o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Frumoasa masina , s-o stapanesti sanatos !

N-ai tras o linuta cu "colega" (Honda Prelude 2.2L 185 cai) ? :)

Share this post


Link to post

Mersi de urari!

Nu.. din respect reciproc ne-am lasat in pace > :)

Poate o sa ne jucam vreodata ..

Share this post


Link to post

Lasa emblema de Porsche acolo. Daca le scoti, ce pui in loc ? De Seat :scarpin: :mrgreen: ? Nu ti-as recomanda. Sau vrei sa dai cu spray din ala de 17 Lei ? Ca altceva nu prea cred ca gasesti..

Si in plus, exact emblemele alea micute arata pretul si calitatea jantelor...si sunt sigur ca daca in locul lor era vopsea, nu le cumparai, pentru ca ai fi crezut ca ar fi facute "pe vapor" (sau tir/tren :) , ca doar sunt din Nemtia).

 

Asa ca, daca vrei sa arati ca iti place calitatea, lasa-le la locul lor de drept, unde le-ai gasit ;) ..

Share this post


Link to post

Pai in cazul asta poate sa puna un autocolant cu pretul, eventual si un cod de bare. =))

Share this post


Link to post

Emblemele raman acolo. Dupa cum am spus in afara deja s-a creat un mic cult pentru jantele de porsche care arata si sunt de o calitate mult peste alte jante aftermarket. Asta e tot farmecul lor, daca le-as da jos capacele ar fi doar niste "croame" cu nimic deosebit. Se poarta pe audi/vw/seat etc.

Share this post


Link to post
Pai in cazul asta poate sa puna un autocolant cu pretul, eventual si un cod de bare. =))

Ce-ti mai place sa exagerezi... Nu degeaba esti rau > :) . Probabil ca stii si tu ca renume = calitate. Sau mai bine ar fi sa acoperim si noi siglele bunurilor pe care le avem in casa ( Samsung, Sony, Intel, HP), ca de, poate nu se potrivesc cu mobila, parchetul sau mochetele =)) .

Edited by iulian19

Share this post


Link to post

Ai dat un exemplu aiurea dar daca te distreaza, e ok.

Share this post


Link to post

N-ati scapat de batalia in etichete ? Daca la obiecte imi aduce aminte de Ion, Maria si gramada din mijlocul cararii, evitati etichetele la oameni !

Share this post


Link to post
Ai dat un exemplu aiurea dar daca te distreaza, e ok.

 

Poate nu e cel mai bun exemplu, dar, in linii mari, tot impletirea ieftinului cu scumpul reprezinta.

Edited by iulian19

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...